Proszę o POMOC nie mogę otworzyć klapy VARIANT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andrzej1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sie 06, 2005 18:31
Lokalizacja: Grudziadz

Proszę o POMOC nie mogę otworzyć klapy VARIANT

Post autor: andrzej1974 » pt gru 23, 2005 22:04

Witam
Czy może mi ktoś z klubowiczów podpowiedzieć jak otworzyć klapę tylnią MKIII VARIANT
przez kluczyk nie da rady otworzyć i przez centrala też, cały czas działało.
Co zrobić żeby to otworzyć i zabardzo nić nie poniszczyć z jednej strony jest blenda pod rejestracją (może wie ktoś jak to wyjąć) a z drugiej duży plastyk osłaniający klapę.
Nie mam pojęcia od czego zacząć pewnie trzeba będzie coś zepsuć.
Dodam jeszcze że kluczyk w zamku się obraca a nie idzie nic zrobić.
Proszę o pomoc klubowiczów bo muszę wozić towar.
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt gru 23, 2005 22:23

musisz pomalu probowac zdjac ten plastik z wnetrza samochodu zdjecie blendy pod rejestracja nic ci nie da. a jak temperatury w twoich okolicach moze poprostu ci przymarzła


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
The_X
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 09, 2005 11:26
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: The_X » pt gru 23, 2005 22:33

W wersji 3-drzwiowej osłona od wewnątrz trzyma się tylko na zatrzaskach i 1 śrubie tam gdzie jest "rączka". Pewnie w kombi jest podobnie. Spróbuj od środka zdemontować osłonę - dostaniesz się do zamka, bo od zewnątrz nie da rady :)



andrzej1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sie 06, 2005 18:31
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: andrzej1974 » sob gru 24, 2005 12:04

Witam
Czemu zdjęcie blędy nic nie da przeciez tam są ogromne wycięcia mam fotki klapy tylnej bez blendy(zAllegro :) ) a od srodka nie ma szans ściągnąć tego plastyku bez uszkodzenia go, po bokach jest 6 spinek których teraz przy zamkniętej klapie nie widać i nie ma możliwości dostać się do nich.
To nie jest taka blenda jak przy 3 i 5 dzwiowych ze jest kawałek plastyku na wyprofilowanej blasze w kombi jest wnęka tylko nie wiem jak to wyjąć , czy czasami nie jest przymocowana od srodka .
Próbowałem z bratem ani drgnie.
Myslę nad tym zeby wyciąć otwór o srednicy 10 cm w plastyku osłaniającym to by może dostał sie do zamka.
Czekam na podpowiedzi i Wesołych Świąt zyczę.



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » sob gru 24, 2005 12:44

ta wkladka pod tabliczka jest przykrecona do klapy od srodka-- pozostanie chyba tylko wyciecie otworu w tym plastiku od srodka- ale bez przesady-- 10 cm to stanowczo za duzo



menciok

Post autor: menciok » wt sty 10, 2006 16:04

Witam,dokladnie 2 dni temu stało mi sie to samo :(,myslalem ze to przez mrozy nie moglem otworzyc,ale dzis sie ocieplilo dluzej pojezdzilem i nic,pomozcie,pozdrawiam



MarcingolF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 12:39
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: MarcingolF » wt sty 10, 2006 16:13

Witam ! Miałem to samo około rok temu tyle , że w moim przypadku klapa tylko czasami się blokowała . Winny jest taki języczek w zamku , niestety bez zniszczenia plastiku jak pisał kolega wcześniej , niemożliwe jest dostanie się do niego. Może spróbujcie wjechać na jakąś kostke lub dziury ( chodzi o drgania ) , żeby wprawić tą część w ruch i być może , wtedy się uda. Powodzenia!


MarcingolF

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » wt sty 10, 2006 22:50

Spróbuj wyjąć żarówkę oświetlenia tablicy (prawa) pod nia powinien być taki pręt. Złap go jakimiś szczypcami o wąskich wąsach i odciągnij (palcami ciężko). Powinien puścić

pozdro :pub:



menciok

Post autor: menciok » czw sty 12, 2006 15:30

No i dostałem sie ( DZIĘKI WIELKIE andrzej1974 ) ,od środka musiałem sciagnac wielki plastik wyjmujac wszczesniej spinki z prawej i lewej strony po 2 ,pod uchwytem zamykania jest jedna srubka.Poluzowałem równierz szyny rolety bo nie mozna było odchylić plastiku,Po otwarciu jeszcze 4 spinki od dołu i można się zabrać do pracy.Okazało się że klamka nie ma za co zachaczyc (połamana część). Szukam teraz nowego zamka .Dziękuje wszystkim za szybki odzew i pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości