problem z obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

problem z obrotami

Post autor: Lolo22 » śr mar 10, 2010 17:03

Witam wszystkich mam taki problem z którym nie mogę się uporać. Mianowicie co jakiś czas jadąc autem na któtrymkolwiek biegu wrzucając luz obroty zamiast spaść na chwile wzrastają a następnie opadają nie wiem co z tym zrobić a drugi problem jest podobny czasami na luzie na zimnym silniku falują troszkę obroty.Z góry dzieki za pomoc :)



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr mar 10, 2010 17:11

jezeli chodzi o falujace obroty to sprawdz czy silnik nie ciagnie lewego powietrza, sprawdz gume pod przepustnica, wszytskie wezyki od podcisnienia i waz laczacy serwo z kolektorem ssacym
co do podniesonych obrotow i tez falujacych moze to byc wina TPSu lub silniczka krokowego



Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

Post autor: Montrey1990 » śr mar 10, 2010 20:58

A w czasie jazdy gdy trzymiesz rowno pedal gazu to idzie normalnie czy lapie muła i niechce isc?? jak tak to winna bedzie sonda lambda w kacie u mnie tak było wymienilem i spokuj ale jedz na vaga dowiesz sie wiecej pozdro


MONTREY xD

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr mar 10, 2010 21:12

Montrey1990 pisze:A w czasie jazdy gdy trzymiesz rowno pedal gazu to idzie normalnie czy lapie muła i niechce isc?? jak tak to winna bedzie sonda lambda w kacie u mnie tak było wymienilem i spokuj ale jedz na vaga dowiesz sie wiecej pozdro
1 w tym silniku sonda jest przed katalizatorem a nie w katalizatorze
2 VAG nie pokazuje w tym silniku braku sygnalu z sondy lambda
3 lapanie mula gdy jest LPG w aucie nie oznacza uszkodzonej sondy, wystarczy ze bedzie zla emulacja sondy i bedzie podobny efekt



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 343 gości