POMOCY,temat stary jak świat. Kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cyberkamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 10:57
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

POMOCY,temat stary jak świat. Kontrolka oleju

Post autor: cyberkamil » ndz mar 07, 2010 21:43

Witam,

Temat stary jak świat, ale proszę o pomoc.

W zeszłym roku miałem taki problem, że na rozgrzanym silniku zapalała się kontrolka oleju na wolnych obrotach wtedy jeździłem na Castrol Magnatec 10W40, zmieniłem czujnik nic nie pomogło no to wymieniłem na nowy olej i filtr. Olej wtedy zmieniłem nie wcześniej niż po przejechaniu 8000KM.

Po zmianie oleju na MOTUL 10W40 i wymianie filtr olejowego problem ustał, aż do teraz. Mam przejechane na tym oleju nie całe 7000KM i na rozgrzanym silniku kontrolka świeci (tak gdzieś po przejechaniu 10-15KM).

Znajomy mi ściągnął miskę olejową i mówi, że pompa jest w porządku i zaworek na pompie jest OK, od dołu sprawdził stan panewek i mówi, że są piękne. Założył mise, problem dalej nie rozwiązany.

Znajomy powiedział, że nie wie co to może być za przyczyna więc pojechałem do innego i od razu zmierzył ciśnienie noi ciśnienia prawie żadnego nie było, a jak przy gazował to coś na manometrze pokazało, ale spadło jak tylko już nie dodał gazu.

Pierwszy mechanik powiedział, ze przyczyną może być filtr oleju można zmienić i sprawdzić mam teraz jakiś Włoski (firmy dokładnie nie pamiętam)

Pomóżcie bo jak stoję na światłach i zapala mi się ta kontrolka oleju to można zawał serca dostać, trzymam lekko na gazie żeby kontrolka się nie paliła.

Samochód to golf III 1.4 1997r.
Mam go od 2 lat przy kupnie sprzedający mówił, że silnik miał remont generalny, ale licznik był nie cofnięty i teraz mam na liczniku 250.000KM

Co robić, ile może kosztować naprawa czy warto zmienić ten filtr.

Dziękuje za odpowiedź. Może ktoś mieszka blisko Wadowic i by mi to zrobił


Pozdrawiam
Kamil M.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 07, 2010 21:55

Proponuje zmianę filtra na Knecht'a, jak problem nie minie to można szukać dalej.
Mi niedawno filtr wewnątrz się rozleciał i jego wnętrzności blokowały przepływ oleju...po wymianie filtra kontrolka się nie świeci :D



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz mar 07, 2010 22:09

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic546693.html


* uszkodził się czujnik (to najmniej groźne)
* olej jest rozrzedzony benzyną, co może być efektem usterki gaźnika
* silnik jest przegrzany, na przykład z powodu awarii układu chłodzenia w zatkany jest filtr albo kanały, którymi przepływa olej w silniku jest już bardzo zużyty (luzy w rozrządzie i układzie korbowym) i nadaje się do remontu.



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » ndz mar 07, 2010 22:37

Oczywiście ten temat jest tak częsty w mk3, że chyba VW powinien był zrobić akcję serwisową dla mk3. Gdy tylko kupiłem auto z Niemiec to się zaczęło. Stosuję tylko oleje Shell Helix i Castrol - 10W-40, filtry miałem- Knecht, Filtron i teraz Oryginał z salonu VW, zawsze ten sam problem, zaryzykowałem i odłączyłem czujnik i tak już samochód działa mi idealnie przez 3,5 roku. Jeszcze nie spotkałem osoby która by sobie poradziła z tym problemem w mk3. Aha, odłączenie czujnika polega na jego przyłączeniu do masy, inaczej dalej będzie piszczał.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 08, 2010 10:43

henio8 pisze:zaryzykowałem i odłączyłem czujnik i tak już samochód działa mi idealnie przez 3,5 rok
Gratuluję pomysłu...

Zauważ ze kolega na rzeczywisty problem z ciśnieniem - zmierzone- z ty sugerujesz odłączenie czujnika. Takiej mechanicznej kpiny dawno nie słyszałem/czytałem.

cyberkamil, sprawdź olej pod kątem przedostawania się benzyny - wyciągnij bagnet i powąchaj. Oleju Ci przybywa/ubywa?
Wymieniłbym filtr na Knecht, najlepiej z olejem a przed wymianą jakąś płukankę do silnika.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn mar 08, 2010 10:52

jhosef pisze:henio8 napisał/a:
zaryzykowałem i odłączyłem czujnik i tak już samochód działa mi idealnie przez 3,5 rok
Gratuluję pomysłu...
taaa...wspaniały pomysł. henio8, normalnie odsyłasz ludzi do ASO, do instrukcji albo piszesz że Etka to i tamto...a jak ktoś ma poważny problem to kolejne bzdury piszesz.
jhosef pisze:Wymieniłbym filtr na Knecht, najlepiej z olejem a przed wymianą jakąś płukankę do silnika.
Ja bym zrobił identycznie...o czym już pisałem :)



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » pn mar 08, 2010 12:59

Qto pisze:
jhosef pisze:henio8 napisał/a:
zaryzykowałem i odłączyłem czujnik i tak już samochód działa mi idealnie przez 3,5 rok
Gratuluję pomysłu...
taaa...wspaniały pomysł. henio8, normalnie odsyłasz ludzi do ASO, do instrukcji albo piszesz że Etka to i tamto...a jak ktoś ma poważny problem to kolejne bzdury piszesz.
jhosef pisze:Wymieniłbym filtr na Knecht, najlepiej z olejem a przed wymianą jakąś płukankę do silnika.
Ja bym zrobił identycznie...o czym już pisałem :)
Ja niczego nie sugeruję. Stwierdzam fakt. Ja tak zrobiłem i jest u mnie ok. To jest ryzyko, albo wóz, albo przewóz. I chyba każdy to rozumie. Poprostu wyszedłem z założenia, że jak się zatrze to taniej wymienić silnik niż naprawiać, a jak się nie zatrze to znaczy, że to nic poważnego, u mnie naszczęście okazało się, że to nic poważnego.

A tak swoją drogą to niech się wpisze chodź jedna osoba która rozwiązała problem piszczącej kontrolki w mk3! Bo jeszcze takiej nie spotkałem.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 08, 2010 13:22

henio8, a czy w ogóle wiesz jakie masz ciśnienie oleju? Czy może z założenia jeździsz z zbyt małym?

Przecież auto tak nie wyjechało z salonu. To ewidentny MOD...

Zastosowałeś najgłupszy sposób naprawy. Ja bym się nawet wstydził to napisać...
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 13:25 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: rjxt » pn mar 08, 2010 14:06

Robiłem niemalże wszystko jak koledzy powyżej i nic dalej kontrolka się załączała brzęczyk nie dawał spokoju więc zdobyłem się na sposób jednego z kolegów tego forum mianowicie założyłem czujnik ciśnienia od vr6 przejechałem ok 100tys. i mam święty spokój. A tak właściwie to raczej wada fabryczna niż coś co wskazywałoby na awarię z ciśnieniem....



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » pn mar 08, 2010 14:11

jhosef pisze:henio8, a czy w ogóle wiesz jakie masz ciśnienie oleju? Czy może z założenia jeździsz z zbyt małym?

Przecież auto tak nie wyjechało z salonu. To ewidentny MOD...

Zastosowałeś najgłupszy sposób naprawy. Ja bym się nawet wstydził to napisać...
Nie wiem jakie mam ciśnienie oleju, bo to nie ma dla mnie znaczenia. Poprostu zapytałem mechanika przy okazji kiedyś- ile kosztuje naprawa jak się ma za niskie ciśnienie, a on powiedział- minimum 1000 zł u nas plus części, ale zwykle i tak jest to więcej. Nawet nie prosiłem o zmierzenie ciśnienia, pomyślałem, że nie ma sensu naprawiać czegoś czego nie wiadomo, że się naprawi, grzebanie w silniku itd., a jak się naprawi to i tak nie będzie to to samo co wtedy- bo wiadomo, że te naprawy to i tak nie jest idealne, a silnik jest tańszy! Chyba głupotą byłoby raczej bawić się w kosztowne naprawy, gdyby nawet byłoby to coś poważnego- przecież taniej wymienić silnik!!! Więc sobie odpuściłem, ale przeczuwałem, że i tak to nic poważnego i okazało się, że miałem rację- 3,5 roku auto chodzi świetnie! I jeszcze raz ponawiam apel- niech chodź jeden się wpisze i powie jak naprawił problem z kontrolką oleju w mk3! (oczywiście za wyjątkiem odłączenia czujnika czy wstawienia od innego silnika- bo to nie jest naprawa).

[ Dodano: 08 Mar 2010 13:11 ]
rjxt pisze:Robiłem niemalże wszystko jak koledzy powyżej i nic dalej kontrolka się załączała brzęczyk nie dawał spokoju więc zdobyłem się na sposób jednego z kolegów tego forum mianowicie założyłem czujnik ciśnienia od vr6 przejechałem ok 100tys. i mam święty spokój. A tak właściwie to raczej wada fabryczna niż coś co wskazywałoby na awarię z ciśnieniem....
No, czyli jakbyś odłączył czujnik ciśnienia.
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 14:13 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 08, 2010 14:15

henio8 pisze:przecież taniej wymienić silnik!!!
Taa... z takim samym problemem, bo skąd będziesz wiedział.
henio8 pisze:rjxt napisał/a:
Robiłem niemalże wszystko jak koledzy powyżej i nic dalej kontrolka się załączała brzęczyk nie dawał spokoju więc zdobyłem się na sposób jednego z kolegów tego forum mianowicie założyłem czujnik ciśnienia od vr6 przejechałem ok 100tys. i mam święty spokój. A tak właściwie to raczej wada fabryczna niż coś co wskazywałoby na awarię z ciśnieniem....

No, czyli jakbyś odłączył czujnik ciśnienia.
Nie do końca, widocznie do vr-a jest na niższe ciśnienie, ale jesli dalej drastycznie spadnie to zakomunikuje.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn mar 08, 2010 14:23

jhosef pisze:ale jesli dalej drastycznie spadnie to zakomunikuje.
cyberkamil pisze:noi ciśnienia prawie żadnego nie było,
Wyglada na to, zę już drastycznie spadło. Chociaż dobrze by było gdyby jakieś konkretne liczby padły..



danio86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt gru 22, 2009 14:24
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

Post autor: danio86 » pn mar 08, 2010 14:35

Panowi sam mam problem z tym i czujniki wymieniłem cisnienie jest i co powiecie na to?? filtr MANN dopiero co jest przyczyną OLEJ wystarczy żeby był 15w-40. Ja spróbowałem i jest oki 10w-40 jest za rzadki i pokazuje że nie ma takiego smarowania.Jeśli cos to pomoze to tak moja rada ale jak u kolegii cisnienia nie ma to gorzej



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » pn mar 08, 2010 14:52

a ja mam pytanie, takie trochę OT, czy to normalne, że gdy odapalam auto, to wyświetla mi się komunikat in o1 czy coś w podobie, oraz miga mi przez chwilę kontrolka od oleju???
podpowie mi ktos co nie halo???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości