Chłodzenie silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Roszo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 28, 2009 14:57
Lokalizacja: Krzyżanowice/Racibórz
Kontakt:

Chłodzenie silnika

Post autor: Roszo » ndz mar 07, 2010 21:03

Witam,
Mam problem z wentylatorem chłodnicy. Mianowicie po osiągnięciu temperatury przy której zawsze się włączał wentylator - teraz nie włącza się. Sprawdziłem bezpiecznik, wymieniłem wyłącznik termiczny wentylatora i nadal nie włącza się. Dodam, że jak tą wtyczkę co dochodzi do wyłącznika termicznego wentylatora zmostkuję (środkowy, czyli pierwszy bieg) podłączę pod + w akumulatorze) wentylator włącza się i chłodzi dobrze. Niestety nie włącza się automatycznie. Ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Annkrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lis 12, 2009 17:01
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Annkrus » ndz mar 07, 2010 21:10

Termostat :bajer: ? moze nie przepuszcza ;(


O golfie to ja wiem juz wiele chodz nie wiedzialem nic ;d

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 07, 2010 21:12

a silnik przegrzewa się ?? zimą to raczej ciężko żeby wiatrak się włączył sam z siebie...



Awatar użytkownika
Roszo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 28, 2009 14:57
Lokalizacja: Krzyżanowice/Racibórz
Kontakt:

Post autor: Roszo » ndz mar 07, 2010 21:15

Zapomniałem dodać, że podczas normalnej jazdy (czyli jak jest przepływ powietrza przez chłodnicę) to temperatura jest idealna, dlatego raczej nie stawiałbym na termostat.

EDIT:

Racja, przez całą zimę silnik utrzymywał dobrą temperaturę i zauważyłem, że coś jest nie tak w dniach kiedy się nieco ociepliło. A przed chwilą zagrzany silnik chodził 15 minut na postoju i wskazówka przekroczyła kreskę, kiedy zawsze wentylator się włączał.
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 21:17 przez Roszo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn mar 08, 2010 02:05

Roszo pisze:Dodam, że jak tą wtyczkę co dochodzi do wyłącznika termicznego wentylatora zmostkuję (środkowy, czyli pierwszy bieg) podłączę pod + w akumulatorze) wentylator włącza się i chłodzi dobrze. Niestety nie włącza się automatycznie. Ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam.
Dolny wąż chłodnicy gorący ?? bo jeśli nie to termostat uwalony ;)


włącznik termiczny masz zapewne 2 biegowy... czyli 3 piny.. mostkuj zasilanie + ( czerwony ) na wtyczce z obojętnie którym wyjściem na wentylator ( czerwono-biały=1bieg // czerwono-czarny=2bieg ) , bo być może nie masz napięcia na samym włączniku termicznym skoro sprawdzałeś z samego AKU

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 10:36 przez abrams, łącznie zmieniany 1 raz.


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn mar 08, 2010 03:37

Ja miałem przerwany kabel na wł termicznym w chłodnicy w dodtku po rozpięciu kostki się wysypała -utleniła


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Roszo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 28, 2009 14:57
Lokalizacja: Krzyżanowice/Racibórz
Kontakt:

Post autor: Roszo » pn mar 08, 2010 23:23

Więc tak. Wygląda na to, że w ogóle nie dochodzi prąd do wyłącznika, bo samo zmostkowanie kostki nic nie daje. Będę musiał sprawdzić + do wyłącznika. A możliwe, że mógł strzelić przekaźnik? Wyczytałem, że do wentylatora przekaźnik jest w polu 13, ale nie umiem go znaleźć, bo nad bezpiecznikami mam tylko 12 pól. Gdzie może być ten 13? Wentylator mam faktycznie dwubiegowy.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn mar 08, 2010 23:33

Roszo pisze:Więc tak. Wygląda na to, że w ogóle nie dochodzi prąd do wyłącznika
włącznika.. nie wyłącznika.. bo on włącza wentylator jeśli temp jest za duża ;)



posprawdzaj bezpieczniki....
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 23:35 przez abrams, łącznie zmieniany 2 razy.


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
golf10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 01, 2007 12:28
Lokalizacja: polska-TORUŃ

Post autor: golf10 » pn mar 08, 2010 23:37

Ja myślę że wszystko jest w porządku z ukladem chlodzenia.
W tych temperaturach czujnik temperatury cieczy dziala z lekkim opóznieniem.


GRUPA KUJAWSKO-POMORSKA[url=http://img236.imageshack.us/my.php?image=dsc03271vg6.jpg][img=http://img236.imageshack.us/img236/778/dsc03271vg6.th.jpg][/url]
Najstarszy zgred na forum

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn mar 08, 2010 23:39

golf10,
Roszo pisze:Więc tak. Wygląda na to, że w ogóle nie dochodzi prąd do wyłącznika, bo samo zmostkowanie kostki nic nie daje. Będę musiał sprawdzić + do wyłącznika.


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn mar 08, 2010 23:55

Oczywiście sprawdzić czy w czerwonym (bez paska) przewodzie jest stale prąd. Następnie wymienić a nie obejrzeć bezpiecznik, lubią się tak przepalić, że jest to prawie niewidoczne. I gdyby już nic nie pomagało - kontrolować przebieg przewodu czerwonego od włącznika/wyłącznika aż do skrzynki bezpieczników.
Awaryjnie a nie na stałe - wyjąć z wtyku włącznika przewód czerwony i w jego miejsce doprowadzić nowy prosto z akumulatora, ale przez bezpiecznik w jakiejś oprawce!
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 23:56 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Roszo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 28, 2009 14:57
Lokalizacja: Krzyżanowice/Racibórz
Kontakt:

Post autor: Roszo » wt mar 09, 2010 00:10

abrams pisze:
Roszo pisze:Więc tak. Wygląda na to, że w ogóle nie dochodzi prąd do wyłącznika
włącznika.. nie wyłącznika.. bo on włącza wentylator jeśli temp jest za duża ;)



posprawdzaj bezpieczniki....
Może, ale w swojej mądrej książce "sam naprawiam golfa" :P mam napisane wyłącznik, poszedłem do sklepu i powiedziałem, że chcę wyłącznik i mnie zrozumieli, dlatego tak piszę/mówię. Najważniejsze, że wiadomo o co chodzi :crazy:



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » wt mar 09, 2010 00:15

Roszo pisze:
abrams pisze:
Roszo pisze:Więc tak. Wygląda na to, że w ogóle nie dochodzi prąd do wyłącznika
włącznika.. nie wyłącznika.. bo on włącza wentylator jeśli temp jest za duża ;)



posprawdzaj bezpieczniki....
Może, ale w swojej mądrej książce "sam naprawiam golfa" :P mam napisane wyłącznik, poszedłem do sklepu i powiedziałem, że chcę wyłącznik i mnie zrozumieli, dlatego tak piszę/mówię. Najważniejsze, że wiadomo o co chodzi :crazy:
sory ale ... zawsze mi sie wydawało ze to jest włącznik termiczny.. bo on zwiera styki od zadziałanej temp ... no ale nić ważne aby się rozumieć :) już się nie czepiam ;P hehehe


tak jak kolega napisał... podciągnij od AKU ( masz niedaleko + ) do wyłącznika/włącznika termicznego :) i zobacz czy bangla ;)

mając książkę "sam naprawiam...." masz schematy.. sprawdz który bezpiecznik odpowiada za wentylator :)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Roszo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 28, 2009 14:57
Lokalizacja: Krzyżanowice/Racibórz
Kontakt:

Post autor: Roszo » wt mar 09, 2010 00:24

abrams pisze:mając książkę "sam naprawiam...." masz schematy.. sprawdz który bezpiecznik odpowiada za wentylator :)
Właśnie z tej książki korzystam i chyba sprawdziłem praktycznie wszystko oprócz samego kabla. Jutro pogrzebię przy tym + do wyłącznika/włącznika :P i się okaże czy w tym tkwił problem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości