Jak wam palą teraz wasze TDI?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Jak wam palą teraz wasze TDI?

Post autor: Pruszkowiak » śr gru 21, 2005 15:19

Ja jak rano zapalam swojego TDI to troche musze go na rozruszniku przetrzymać i zapala.Jak zapali to przez minutkę mi puszcza biało-niebieski dymeka potem jest ok.W czasie jazdy nie kopci jak się rozgrzeje.Czy ten dymek to jakiś poważny objaw.Czy to normalne.Czekam na opinie.



Awatar użytkownika
Mariusz Z.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw gru 09, 2004 22:34
Lokalizacja: Łask

Post autor: Mariusz Z. » śr gru 21, 2005 15:44

Tak na oko to masz powietrze w paliwie. Po pierwsze to wowczas trzeba dłużej kręcić przy odpalaniu a po drugie jak już załapie to daje z rury na niebiesko.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Temat na czasie

Post autor: Razal » śr gru 21, 2005 15:53

U mnie to samo :hmm:

Kręce go ok. 3 sekund i załapuje ale jak już załapie to przez chwile (kilkanaście sekund) chodzi nierówno (800-1000 obr skacze) po chwili przechodzi i jest ok . Niebieskawy dymek też się pojawia zaraz po odpaleniu.

Dzieje sie tak tylko po zimnej nocy - w lecie tego nie było, a jak jeżdże w dzień też tego nie ma chyba, że jest zimno i postoi z min. 6 godzin :hmm:

Ja jeszcze spróbuje wymienić świeczki żarowe - może to one są przyczyną ??

Poza tym to wszystko OK - to też nie jest specjalni euciążliwe, ale lipnie wygląda jak tak kopci i telepie ( dobrze, że krótko to trwa :hmm: :) )

Kolega wyżej pisze o powietrzu w paliwie ..... Gdzie ewentualnie może się takie powietrze dostawać ?? I czy nie było by tak przez cały czas ?? A nie jak jest zimny :hmm:

Pozdrooooooo


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr gru 21, 2005 16:50

paliwo może sie cofać i dlatego jest powietrze. nie wiem jak w TDI ( chociaż pewnie podobnie ) ale w TD są w pompie zaworki na powrocie, i czasem sie dzieje że puszczają. zakłada sie taki zaworek na przewód paliwowy na doprowadzeniu i po kłopocie. wiem bo mam tak samo jak wy po zapaleniu, i właśnie szukam odpowiedniego zaworka. komplet zaworków do pompy TD kosztuje 25 zł, ale z wymianą jest podobno problem. jak to opanuje to napisze co i jak


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: bartol_variant » śr gru 21, 2005 16:54

U mnie wszystko gra, nie mam takiego problemu rano ;/ dla mnie nie ma róznicy pogoda czy nie pogoda, mam ogrzewany garaż. Kiedyś jak byłem w Wawie co były takie ostreee mrozy w okolicach -28 to spokojnie mi odpalał stojąc na dworze.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » śr gru 21, 2005 17:20

bartol_variant pisze:U mnie wszystko gra, nie mam takiego problemu rano ;/ dla mnie nie ma róznicy pogoda czy nie pogoda, mam ogrzewany garaż. Kiedyś jak byłem w Wawie co były takie ostreee mrozy w okolicach -28 to spokojnie mi odpalał stojąc na dworze.
Tak ma odpalać VW TDI... :okej:


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
macil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:35
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Temat na czasie

Post autor: macil » śr gru 21, 2005 18:14

Razal pisze:U mnie to samo :hmm:

Kręce go ok. 3 sekund i załapuje ale jak już załapie to przez chwile (kilkanaście sekund) chodzi nierówno (800-1000 obr skacze) po chwili przechodzi i jest ok . Niebieskawy dymek też się pojawia zaraz po odpaleniu.

Dzieje sie tak tylko po zimnej nocy - w lecie tego nie było, a jak jeżdże w dzień też tego nie ma chyba, że jest zimno i postoi z min. 6 godzin :hmm:

Ja jeszcze spróbuje wymienić świeczki żarowe - może to one są przyczyną ??

Poza tym to wszystko OK - to też nie jest specjalni euciążliwe, ale lipnie wygląda jak tak kopci i telepie ( dobrze, że krótko to trwa :hmm: :) )

Kolega wyżej pisze o powietrzu w paliwie ..... Gdzie ewentualnie może się takie powietrze dostawać ?? I czy nie było by tak przez cały czas ?? A nie jak jest zimny :hmm:

Pozdrooooooo
Miałem to samo - wymieniłem świeczki żarowe i nic.
Na forum dokopałem się jednak do informacji o przekaźniku, który oczywiście sprawdziłem i był OK, oraz o bezpieczniku który jest nad przekaźnikami.
Sprawdziłem go i był przepalony, wymieniłem i teraz czy jest 0 stopni czy -10 pali od kopa.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr gru 21, 2005 18:37

Michael G60 pisze:bartol_variant napisał/a:
U mnie wszystko gra, nie mam takiego problemu rano ;/ dla mnie nie ma róznicy pogoda czy nie pogoda, mam ogrzewany garaż. Kiedyś jak byłem w Wawie co były takie ostreee mrozy w okolicach -28 to spokojnie mi odpalał stojąc na dworze.
umnie tak samo jak u kolegi



Awatar użytkownika
sys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt lis 25, 2005 23:32
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: sys » śr gru 21, 2005 19:20

u mnie narazie pali super...włączam świece...gasną... TRRRACH... i chodzi;-)


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images2.fotosik.pl/90/8a4a88a5043736fd.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
skoku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:23
Lokalizacja: brzesko

Post autor: skoku » śr gru 21, 2005 19:49

mój tak jak wyzej. spirala od świec żarowych swieci moze przez 2 sek. a w lecie tylko mrugnie. :okej:
odpala od strzała, pół obrotu, chyba ze juz jest na koncu rezerwy no to dłuzej trzeba krecic ale rzadko mi sie to zdarza :grin:
co do dyma to puszcza niebieskiego i to długo, nawet w lecie ale to juz kwestia turbiny (chyba) czas na regeneracje:(



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » śr gru 21, 2005 20:29

mi tam kreci troche dluzej i pali jak nalezy :) od soboty stal, dzisiaj odpalil za pierwszym kopem wiec nie narzekam. Dymku nie puszcze, jedynia taka biala para chodzby puki katalizator nie nagrzeje sie.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » śr gru 21, 2005 21:05

Mój pali od kopa zero jakiegoś problemu. Zero dymu z rury. :bigok:



Awatar użytkownika
marthh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 07, 2005 09:21
Lokalizacja: Stalowa Wola

zapalanie

Post autor: marthh » śr gru 21, 2005 21:29

Mój w normie im chłodniej tym lepiej to żart ale tak na powaznie nie ma znaczenia jara na pierwszy tyk.Nie patrze sie jaki dym z tyłu leci przeciez musi cos wylatywac po to jest rura wydechowa.



calvin77

Post autor: calvin77 » śr gru 21, 2005 22:10

ja mam akumulator do wymiany i po nocy troche ciężko jest mu zakręcić, na szczęście silnik jest zdrowy i nie potrzebuje długiego kręcenia :hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 382 gości