Wyciągnięcie skrzyni biegów - 1.4 ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kornelstg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 12, 2009 11:29
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Wyciągnięcie skrzyni biegów - 1.4 ABD

Post autor: kornelstg » czw mar 04, 2010 11:36

witajcie

wczoraj sobie trochę "pi*dowałem" samochód i zmieniałem biegi jak najszybciej...
1 - do odcięcia i natychmiastowa zmiana na dwójkę i potem do odcięcia natychmiast trójka . te zmiany biegów były tak szybkie, że cały czas coś strzelało w skrzyni... potem jadę i coś strzeliło i olej ze skrzyni się wylał w jednym miejscu CAŁY praktycznie, potem jak jechałem (nie wiedziałem o tym) to jeszcze były kropelki 5 metrów i koniec. więc skrzynia pewni dość konkretnie pękła...


właśnie poszukuję jakąś na allegro za jak najtańsze pieniądze... a mam akurat dziś czas. mam swój wolny garaż i narzędzie, praktycznie wszystkie. czy dam radę wyciągnąć skrzynie samemu, a jeśli tak to jak się za to zabrać?
nigdy jeszcze nie wyciągałem skrzyni biegów... dodam, że podnośnika do wyciągania silnika nie mam jak zdobyć

pozdrawiam



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » czw mar 04, 2010 12:27

kornelstg pisze:czy dam radę wyciągnąć skrzynie samemu
dałeś rade jeźdźić do odcinki to teraz daj rade wyjąć skrzynke
kornelstg pisze:jak się za to zabrać?
wejdź w mój podpis to zobaczysz jak to mniej więcej wygląda

silnika nie musisz wyjmować



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw mar 04, 2010 13:20

Samemu będzie ciężko, skrzynia trochę waży.
Da się to zrobić w warunkach domowych jak masz na czym podnieść samochód odpowiednio wysoko i bezpiecznie.
i po co te 1,4 było katować do odcinki, poryczał poryczał i padł :green_fuck:
Generalnie z twojego opisu wynika, że po prostu chciałeś rozwalić coś w tym samochodzie, chciałeś być jak kubica i zmieniać biegi szybciej niż skrzynia w f1 :green_fuck:
Porażka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości