Ubywa olej i płyn chłodzacy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ubywa olej i płyn chłodzacy

Post autor: serafin74 » wt mar 02, 2010 18:02

Witam.Jestem laikiem i od niedawna mam autko.Od pewnego czasu zauwazyłem ze dosc czesto musze dolewac oleju i płynu chłodzacego.Zauwazyłem tez wyciek oleju w okolicach 1 swiecy i na rogu za 4 swieca.Szukałem w szukjce ale nie mogłem znalezc nic odpowiedniego.Na zimnym silniku weze od chłodzenia sa miekkie i jak sie rozgrzeje silnik to tez sa miekkie i spod korka zbiorniczka słychac syczenie.Czy tak ma byc?
Czy moze to byc przyczyna walnietej uszczelki pod głowica?Jesli to sa przyczyny walnietej uszczelki to prosze o informacje co jeszcze wymienic poza uszczelka.Aha i moze ktos mi powiedziec który to jest czujnik temperatury na króćcu,bo sa tam dwa.Jeden na górze a drugi na dole.Prosze o pomoc.


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » wt mar 02, 2010 18:12

Jezeli sie poci, ubywa oleju i plynu chlodniczego to najprawdopodbniej do wymiany uszczelka pod glowica. Samej uszczelki raczej nigdy sie nie wymienia, do tego dochodzi planowanie glowicy, oczywiscie wymiana plynu chlodniczego. Jednak zanim zdecydujesz sie na naprawe tego, niech to obejrzy mechanik najlepiej jakis znajomy badz polecony zeby nie zdarli z Ciebie kasy.

Edit:
Co do syczenia, nie powinno byc tak. Musi sie grzac. Jaka masz temp? Trzyma 90stopni czy sie wychyla?
Ostatnio zmieniony wt mar 02, 2010 18:13 przez Tendi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt mar 02, 2010 18:19

serafin74 pisze:Na zimnym silniku weze od chłodzenia sa miekkie i jak sie rozgrzeje silnik to tez sa miekkie i spod korka zbiorniczka słychac syczenie.Czy tak ma byc?
Korek zmień na nowy :bajer:



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: serafin74 » wt mar 02, 2010 19:49

Tendi pisze:Co do syczenia, nie powinno byc tak. Musi sie grzac. Jaka masz temp? Trzyma 90stopni czy sie wychyla?

Wskaznik temperatury mam taki ze na samym srodku jest czerwona dioda i dochodzi do czerwonej diody,troche za i załacza sie wiatrak wiec niewiem czy to jest 90 stopni.Naprawde nie jestem jeszcze beznany


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » wt mar 02, 2010 20:04

serafin74 pisze:wiec niewiem czy to jest 90 stopni
103stopnie bodajże.


jak Ci syczy to wymien korek, albo sprawdz uszczelke korka mozliwe ze sie "zwineła" ;)

jak bierze Ci olej to juz musisz isc do mechanika ale najbardziej zaufanego ktory zna sie na rzeczy bo to moze byc wiele przyczyn ;)



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: serafin74 » śr mar 03, 2010 01:07

To jak ma te 103stopnie to jest za duzo i sie grzeje czy co?Mozna troche jasniej i czego to jest przyczyna?Po przekroczeniu srodka kontrolki chłodzenia za czerwona diode załacza sie wiatrak i spada temperatura.A jaka musi byc temperatura zeby sie czerona dioda zaswieciła bo jak 103 stopnie to sie jeszcze nie swieci.Moze jakis czujnik walniety?Mruga jak właczam zapłon.


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
Raingold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 23:43
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Raingold » śr mar 03, 2010 07:26

Czeka cię wizyta u auto mechanika. Temperatura musi się trzymać w okolicy 90 C. Dla tego służy termostat. W letnie upalne dni bądź staniu w długich korkach, gdy temperatura wzrasta powyżej wskazanej wrtości włącza się wiatraczek dodatkowo chłodzący płyn w chłodnicy.
Jak najszybczej odwiedź punkt serwisowy!



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » śr mar 03, 2010 09:14

Raingold pisze:Jak najszybczej odwiedź punkt serwisowy!
mozna wszystko samemu zrobic ;)

sorki dla twoje MKII termostat sie zamyka przy 105stopniach i wtedy wkracza wentylator .

a kontrolka czego Ci miga ? płynu czy za wysoka temperatura ?

[ Dodano: 03 Mar 2010 08:18 ]
serafin74 pisze:Na zimnym silniku weze od chłodzenia sa miekkie i jak sie rozgrzeje silnik to tez sa miekkie
ale powinny byc cieple . Gorny waz cieczy chlodzacej on sie momentalnie nagrzewa , ten dolny ktory idzie do termostatu on sie dopiero nagrzewa jakos przy 90-100stopniach.
Wezyki od zbiorniczka do chlodnicy tez musza byc cieple.
A ze miekkie to bez roznicy

Ten korek sprawdziles?



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr mar 03, 2010 09:38

Młody90 pisze:sorki dla twoje MKII termostat sie zamyka przy 105stopniach i wtedy wkracza wentylator
a to ciekawe :goof:

serafin74, zmień korek na nowy jak radził wcześniej bongo, jeśli to nie pomoże to odpal go zimnego i niech sobie tak chodzi, złap ręką dolny wąż od chłodnicy i zaobserwuj przy jakiej tepmeraturze zacznie robić sie ciepły, jeśli będzie to więcej niż 90 stopni to wymień termostat i powinno pomóc
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 09:46 przez wojtas4589, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » śr mar 03, 2010 15:31

yhym :crazy: , wraz z nagrzewaniem sie silnika termostat otwiera duzy obieg cieczy chlodzacej przez chlodnice ,uszkodzony termostat powoduje przegrzanie - termostat nie otwiera sie albo niedogrzanie - termostat nie zamyka sie , w obu tych przypadkach nalezy go wymienic ;)
I nie wiem co tu do smiechu , bo jesli zalacza sie wentylator to doszla ta temp. ok 105 stopni gdzie zamyka obieg i zalacza wentylator - nie jestem jakims specem ale jak tak to rozumiem .
A teraz czekam az kolega postapi jak wyzej koledzy pisali.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr mar 03, 2010 17:13

Młody90, jak załącza się wentylator to duży obieg jest otwarty ( oczywiście jeśli zakładamy że wszystko jest sprawne) a Ty twierdzisz że gdy wentylator się załącza to termostat powinien się zamknąć.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: serafin74 » śr mar 03, 2010 19:31

Wiec korek wymieniony i juz nie syczy.Wydaje mi sie ze ta kontrolka co mryga jak załaczam zapłon i gasnie to jest chyba od temperatury jak jest w tym wskazniku.Wiec jesli mryga jak właczam zapłon to jest dobra.dzis zagrzałem auto do duzej temperatury i ta kontrolka sie nie zaswieciła:( Przy jakiej temp. powinna sie zaswiecic?Weze,ten pierwszy na górze rozgrzewa sie odrazu a ten na dole dopiero jak wskaznik pokazuje na srodku to chyba tak jak pisaliscie 105 stopni i weze tak jakby troche dwardsze ale nadal mozna je scisnac palcami i ta dioda sie nie zapala.Moze jakis czujnik od tej kontrolki walniety?A ma ktos moze jakies fotoporady jak wymienic ten termostat i gdzie on sie znajduje?Gdzie znajduje sie czujnik temp.bo jest ich troche i niewiem który do czego.Pozdrawiam

[ Dodano: 03 Mar 2010 18:59 ]
Ta kontrolka wyglada własnie tak jak na załaczonej fotce,bo moze niektórzy maja juz jakies nowsze.Wiec moja temperatura dochodzi na srodek troche za czerwona diode,ale ta dioda sie nie zalacza choc po właczeniu zapłonu mryga wiec wnioskuje ze jest dobra jak mryga.Na zbiorniczku nie posiadam zadnych czujników.Kiedy powinna sie zapalic ta dioda? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14a ... 2ee93.html][IMG]


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
Raingold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 23:43
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Raingold » śr mar 03, 2010 20:17

serafin74 pisze:...A ma ktos moze jakies fotoporady jak wymienic ten termostat i gdzie on sie znajduje?Gdzie znajduje sie czujnik temp.bo jest ich troche i niewiem który do czego...]
Dolna rura powinna prowadzić do samego termostatu.
Sprawdź, czy w płynie chłodzącym niema śladów oleju.
Przy pracującym silniku wyjmi miarkę olejową i obserwuj, czy z otworu nie wydobywa się dymek.

[ Dodano: 03 Mar 2010 19:29 ]
wojtas4589 pisze:Młody90, jak załącza się wentylator to duży obieg jest otwarty ( oczywiście jeśli zakładamy że wszystko jest sprawne) a Ty twierdzisz że gdy wentylator się załącza to termostat powinien się zamknąć.
Całkowita racja.
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 20:18 przez Raingold, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr mar 03, 2010 20:48

serafin74, z tego co piszesz nie widze nic takiego niepokojącego. Najlepszym rozwiązaniem będzie teraz jak włożysz termometr do zbiorniczka z płynem i zobaczysz jaka jest temperatura bo wg. mnie jest wszystko dobrze jeśli wskazówka Ci stoi na środku. Nie szukaj dziury w całym bo przedobrzysz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości