Witam ma problem z silnikiem AHF 110 hp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Chrystian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 10:41
Lokalizacja: Zegrze

Witam ma problem z silnikiem AHF 110 hp

Post autor: Chrystian » czw lut 25, 2010 23:24

Witam kolegów, mój proble polega na tym że silnik po odpaleniu wpada w tak silne wibracje że prawie wyskakuje z poduszek, i strasznie kopci na niebiesko po chwili się unormowuje i jest wszystko wporządku, pracuje równo i cicho tak jaby nigdy nic nie było, stało się tak jakieś pare dni temu po wyjeździe z garażu było wszystko wporządku, po ponownym odpaleniu i wrzuceniu 1 i dojściu do 2000 tyś obrotów coś strzeliło i stracił na mocy, był kompletnym mółem i wogóle nie miał siły jechać, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu zaczoł dziwnie pracować strasznie silnikiem telepało i zaczoł kopcić na niebiesko i stracił stan oleju, po zgaszeniu i odpaleniu było to samo po zaciągnięciu leona pod garaż i opdaleniu go było wszysko wporządku, wieczorem jak go odpaliłem też było wszytko wporządku, stoi teraz u mechanika i jest sprawdzany co mu dolega. Koledzy pomuszcie bo nie wiem co się dzieje z sercem mojego leonika, może ktoś z was miał już taki przypadek. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » czw lut 25, 2010 23:28

VAG i będziesz wiedział co mu dolega. Skoro stoi u mechanika - to nie martw się = na pewno Cię powiadomi o kosztach... a takowe po opisie raczej będą....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

paul_st
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 24, 2010 01:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: paul_st » pt lut 26, 2010 00:21

no napewno mechanicy to znajda. Jest duzo przyczyn mogła pojsc turbina, uszczelka pod głowica raczej nie bo nie kopcil by na niebiesko tylko na bialo i bylo by straszne cisnienie w ukladzie chlodzenia wiec to raczej odpada. Ja stawial bym na turbine a tym bardziej ze stracil stan oleju, turbo go lukło. Takie jest moje zdanie ale zawsze moge sie mylic. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » pt lut 26, 2010 11:15

Miałem podobny przypadek w moim MkIV-żywot zakończyła poduszka silnika od strony rozrządu.Co prawda oleju mi nie ubyło :),ale puściło połączenie rur turbo-intercooler przy nadkolu na tym kolanku(łaczenie to widać,gdy skręcisz kołami w prawo na max)



Chrystian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 10:41
Lokalizacja: Zegrze

Post autor: Chrystian » sob lut 27, 2010 00:01

witam rozmawiałem z mechanikie jak odłączył turbine to było wszystko ok, ale czy to może być wina turbiny że silnik wpada w takie wibracje że prawie z poduszeg go wyrywa na niskich obrotach, a po przegazówce jest wszystko wporządku. Prosze o odpowiedź i rady



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lut 27, 2010 00:07

Chrystian pisze:witam rozmawiałem z mechanikie jak odłączył turbine to było wszystko ok, ale czy to może być wina turbiny że silnik wpada w takie wibracje że prawie z poduszeg go wyrywa na niskich obrotach, a po przegazówce jest wszystko wporządku. Prosze o odpowiedź i rady
nie, turbawkę możesz wyrzucić i silnik na jałowym bedzie chodził bez niej tak samo.



Chrystian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 10:41
Lokalizacja: Zegrze

Post autor: Chrystian » sob lut 27, 2010 07:43

kolego PinkFloyd co miałęś na myśli że bez turbo będzie chodził tak samo na biegu jałowym że będzie go też tak telepało?
Ostatnio zmieniony sob lut 27, 2010 07:45 przez Chrystian, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości