Zimno z tyłu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zidan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 21, 2009 11:24
Lokalizacja: Kętrzyn

Zimno z tyłu

Post autor: zidan » czw lut 25, 2010 21:10

Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu. Otóż ogrzewanie nie ogrzewa mi tylnej części samochodu. W większości jeżdzę sam i nie narzekam na zimno bo nawet przy -20 st C po 5 km było miło w przedniej części auta, ale jak jadę z kimś to słyszę że zimno. Jest to problematyczne ponieważ z przodu jest jak w saunie a z tyłu po nogach ciągnie. Czy to wina niedrożnego kanału - nie dobierałem się do niego więc nie mam pomysłu na rozwiązanie. A może tak ma być? A może to znak żeby jeżdzić samemu? ;)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw lut 25, 2010 21:16

pociesz się ze juz wiosna idzie :bigok:
a tak na poważnie to ogrzewanie na tył jest marne
nawet jak ustawi się tylko na nogi
a wiadomo w tak niskich temperaturach musi być czesciowo nastawione na szybę
więc strata ciepła jest
no chyba ze na 4 biegu non stop dmuchawa będzie hulała



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 25, 2010 21:17

A masz kanały nawiewów na tył pod folelami? Golf III nie ma chyba (Vento ma :) ) , więc nie rozumiem, może źle ustawiasz nawiewy, np na szybę tylko albo tylko na nogi, bo już o jakąś dziurę w podłodze nie podejrzewam twojego auta. Pozostaje jeszcze kwestia wyprowadzenia powietrza w tył przez bagażnik, może masz kanapę nadmiernie uszczleniną jakimś ładnym kocykiem
Ostatnio zmieniony czw lut 25, 2010 21:18 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rafal1920
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: sob cze 13, 2009 22:34
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Rafal1920 » czw lut 25, 2010 21:21

Paweł Marek pisze:A masz kanały nawiewów na tył pod folelami? Golf III nie ma chyba (Vento ma :)
w golfie tez są,dokladnie pod fotelem kierowcy i pasazera:D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508945

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw lut 25, 2010 21:21

Paweł Marek pisze:Golf III nie ma chyba
ja mam i to golfik GL z 92r



Awatar użytkownika
dominik528
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob gru 19, 2009 21:24
Lokalizacja: Lipinki

Post autor: dominik528 » czw lut 25, 2010 21:24

Paweł Marek pisze:A masz kanały nawiewów na tył pod folelami? Golf III nie ma chyba (Vento ma :) )
Golf III też ma kanały na tył pod fotelami, i to by było na tyle z ogrzewania tylnej części auta. Jeśli z nich leci takie samo ciepłe powietrze jak z przodu to wszystko powinno być w porządku i nic już więcej nie zdziałasz.



Awatar użytkownika
zidan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 21, 2009 11:24
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: zidan » czw lut 25, 2010 21:30

No fakt temat może o kilka miesięcy za późno ale teraz może będzie pogoda żeby pogrzebać.

Ogólnie to czy są czy nie ma to na 100% nie jestem pewien ale zdaje mi się że pod przednimi fotelami są wyloty z kanału. W środku nie mam żadnych persów na kanapach więc raczej fabryka ...

Co do dziur w podłodze to też brak ale jest w drzwiach przez którą gwiżdze :grin: (tak mnie na parkingu załatwili) ale to inna bajka i tymczasowa a problem istniał wcześniej. Co do ustawień nawiewu to nie ma znaczenia jak go ustawie - jak z przodu jest OK i to z tyłu zawsze lipa.

Ogólnie to jest kombiak więc też tłumaczyłem sobie to faktem że jest co ogrzewać z tyłu ale sam niedawo zauważyłem jadąc z imprezy z tyłu że po nogach spod siedzeń wieje zimne albo delikatnie ciepłe powietrze gdy z przodu wiało wręcz gorącym...

Więc ten typ tak ma i trzeba z tym żyć?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw lut 25, 2010 21:41

kanały sa wzdłuż wewnętrznych prowadnic fotela
mozna uzyć stwierdzenia ze ten typ tak ma



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 25, 2010 22:17

zidan pisze:Co do dziur w podłodze to też brak ale jest w drzwiach przez którą gwiżdze
a jednak :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zidan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 21, 2009 11:24
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: zidan » czw lut 25, 2010 22:33

Nooo....

taka ozdoba karoserii mi się przytrafiła - ale wieje z przodu bo przednie drzwi draśnięte



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości