1.8 RP problemy z dynamiką jazdy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

1.8 RP problemy z dynamiką jazdy.

Post autor: 1990VW » czw lut 25, 2010 15:49

Pisałem już kilka tematów odnośnie mechaniki mojego eRPeka, ale były one wybiórcze i pobieżne, w związku z tym postanowiłem przedstawić temat od początku do końca, razem z fotkami komory silnika, i całego serducha mojego auta.Samochód mam już 5 miesięcy, i przez te 5 miesięcy auto ma humory. Zaczęło się od jesieni, samochód kupiłem od młodego chłopaka, (starszy niż ja teraz, ale nie mogę powiedzieć ze miał olej w głowie) taki typowy ,,tunner'' widzieliście zresztą jak auto wyglądało z zewnątrz po kupnie:
Obrazek
Oczywiście Pan ,,tunner'' musiał łapki wsadzić również w silnik, i wyciął kata, włożył stożek, i ogólnie popaprał i pomieszał wszystko co się dało.
Oto mój silniczek:
Obrazek
Poprzedni właściciel, jeździł na świecy z wyłamaną osłona ceramiczną, co powodowało że auto nie paliło na wszystkie gary (rzadko, ale jednak). Po wymianie świec było ok, później zaczęło ,,spawać'' rozrusznik, czego efektem było użycie Bosha aby go wymienić, styki były do wyrzucenia......:
Obrazek
Osłona przegubu była pogięta, co zostało wymienione, ogólnie gość nie szanował samochodu.....teraz mam do wymiany łożyska i prostowanie felg, ale to mniejsza z tym....
W gruncie rzeczy chodzi mi o pewną dziurkę, w przewodzie od powietrza, który wychodzi od serwa hamulca (bodajże) i idzie do głowicy, mam tam takie coś wstawione żółte z otworkiem, który sprawia, że samochód ma wyższe obroty biegu jałowego, oraz że po dodaniu gazu spadają one wolniej, gdy zatkam tą dziurkę obrotu na ,,luzie'' są rzędy 800-900 czyli chyba tak jak powinny być :shock:.
Oto i ,,ona'' :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Następna sprawa, to feralny stożek, który założony jest do rury od ori filtra, przez co wydaje mi się że auto zamula.......:
Obrazek
Obrazek
Jak na mój gust jeżeli jest on założony to powinien być przesunięty do przodu o dobre 10cm (pod ten otwór)
Obrazek, a tak jak jest teraz, powoduje pogorszenie osiągów, i podniesienie spalania!! W zimie zdarzało się ze golf pił sobie do 15 litrów PB95 :shock:
Obroty sie wieszały jak było gorąco i ogólnie był zmylony.
Jest jeszcze, legenda o wtyczce, która dynda sobie gdzieś obok cewki...., chodzą słuchy że jest od elektrycznej regulacji reflektorów, ale gdzie jest silniczek?? :roll: :
Obrazek
Obrazek
Liczę że coś mi podpowiecie, albo chociaż wskażecie osobę, do której mogę udać sie po pomoc, z moim RP...

PS: Po dokonanych zmianach, czyli odklejeniu dziurki, i odsłonięciu zaślepionej dziury obok filtra powietrza, auto żwawiej reagowało na pedał gazu, pedał był twardy ale od 3tys. tak na oko, później silnik wyraźnie wyrażał chęci na przyspieszenie, ale jechałem na pusto......przed zmianami bez obciążenia z tyłu atu też było w miarę żwawe, gorzej jak było 4 osoby o górka do pokonania, trzeba było mieszać biegami:/
Wydaje mi się, że to nie jest kres możliwości tego motoru.....
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 16:07 przez 1990VW, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » czw lut 25, 2010 15:56

Ta dziurka co masz z tym zółtym musisz zaślepić , w tym przewodzie jest podcisnie , które sie rozszczelnia przez to masz problem z obrotami, jak sie myle prosze o poprawienie kolegów :chytry:

[ Dodano: 25 Lut 2010 14:57 ]
Ta zółta wtyczka to nic innego jak złącze diagnostyczne na podstawie którego możesz wykonać np test kodów błyskowych



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw lut 25, 2010 15:58

1990VW pisze:mam tam takie coś wstawione żółte z otworkiem, który sprawia, że samochód ma wyższe obroty biegu jałowego, oraz że po dodaniu gazu spadają one wolniej, gdy zatkam tą dziurkę obrotu na ,,luzie'' są rzędy 800-900 czyli chyba tak jak powinny być :shock: .
to jest zaworek zwrotny podciśnienia, aby wytwarzane było wspomaganie podciśnieniowe serwa hamulcy, tzn zasilanie "podciśnieniem" serwa hamulcy. Jeśli masz tam jakieś wolne "dziurki" to je zaślep, bo to jest "lewe powietrze" dla twojego silnika.
1990VW pisze:Jest jeszcze, legenda o wtyczce, która dynda sobie gdzieś obok cewki...., chodzą słuchy że jest od elektrycznej regulacji reflektorów, ale gdzie jest silniczek?? :roll: :
to raczej nie legenda a BAJKA :D

to przewód od diagnozy błyskowej silnika...
a reflektory mogą być regulowane elektrycznie a i owszem, ale przewody wtedy są z przodu przy reflektorach :D


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » czw lut 25, 2010 16:13

A co do zawieszenia sie na obrotach wysokich to mozliwe ze silniczek krokowy siada .


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » czw lut 25, 2010 16:16

Ok dziurkę zaślepię, ale co z tym brakiem mocy??, pokrętło do regulacji mam w kokpicie, tylko jest taka kwestia, że mój golf jak wyjechał z fabryki miał 4 oczy a nie 2:/



grzesar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:28
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: grzesar » czw lut 25, 2010 20:11

Regulacja dotyczy większej pary oczu,zobacz czy są za reflektorami takie małe siłowniki.Jeśli ich nie ma,regulacja u Ciebie to też już legenda.


Nie gram w golfa,jeżdżę nim

lucjan1102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 08, 2009 08:40
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: lucjan1102 » czw lut 25, 2010 20:25

1990VW sprawć jeszcze sonde lambda, czy wszystko jest podpiete może też być przyczyną dużego spalania paliwa
Ostatnio zmieniony czw lut 25, 2010 20:26 przez lucjan1102, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » czw lut 25, 2010 21:31

A jak sprawdzic tą sonde??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw lut 25, 2010 21:36

Kolejny temat z repertuaru ,,co się dzieje??''
czy mozna inaczej sprecyzować temat ????
zobacz co się wyświetla w wyszukiwarce !
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



gailbraith

Post autor: gailbraith » czw lut 25, 2010 23:29

1990VW pisze:A jak sprawdzic tą sonde??
Napięcie na ciepłym silniku ma oscylować przy dodawaniu gazu, sondę masz na jeden kabel czyli można to sprawdzić multimetrem elektronicznym, sondę miernika + podłączasz pod kabel od sondy, sondę miernika - do masy. Lecz takim multimetrem sprawdza się ciężko gdyż za wolno zmienia wartości napięcia na wyświetlaczu. Lecz sprawdzisz czy napięcie po prostu nie stoi w miejscu. Lecz gdyby sonda była uszkodzona miałbyś też inne efekty prawdopodobnie jak m.in. kopcenie po "przygazówce".
Ostatnio zmieniony czw lut 25, 2010 23:34 przez gailbraith, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt lut 26, 2010 10:13

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3758362#3758362 - sprawdź tutaj, jeżeli chodzi o zamulanie.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » pt lut 26, 2010 16:03

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz, mianowicie.
Ja mam w aucie seryjne zawieszenie (wiecie jak to wygląda), wiec jak jadę na pusto albo w dwie osoby, to auto jest zrywne, na każdym biegu, ale jak już siądzie minimum dwie osoby z tyłu to ,,pupa'' prawie po ziemi jedzie (amory z tyłu newki).
I teraz taka kwestia, czy w waszych autach po zmianie zawiasu na twardszy i niższy dynamika auta się zmieniła pod obciążeniem??
Bo głównie chodzi mi o to, że jak na wakacjach pojadę nim w trasę bagatela 1500km, żeby było czym jechać (na pokładzie mam mieć 4 osoby, z kierowca i bagaż).
Na razie sprawdzę tą sondę na wszelki wypadek, bo może jednak coś jest nie tak....
Jeszcze takie pytanie, bo znalazłem na forum tematy o wyprzedzeniu zapłonu, czy to jest bezpieczne i opłacalne?? Jakie są rezultaty takiego zabiegu??


Oczytałem się od groma;)
Teraz jeszcze przedstawię sytuacje tak:
Jak rano odpalam silnik, np. dziś, obroty wskakują na około 1300, po lekkim wciśnięciu gazu opadają, na 800-900, zaznaczę że na zewnątrz było 6/7 stopni.
Jeszcze jesienią, (temat już był) obroty mi się nagminnie wieszały na wartościach kosmicznych: 2000, 3000, 4000 :shock:
Auto jak jest obciążone nie ma siły aby przyspieszać, pisałem wcześniej, i teraz takie pytanie bo czytałem o tej sondzie, i znalazłem jeszcze kwestie TPS-u, wiem na pewno że pomiary tych dwóch urządzeń dużo mi powiedzą, ale czy nie ma jeszcze jakichś, czujników do których warto zaglądnąć??
Mam wycięty katalizator, i wstawiony przelot, jak to odziaływuje na sondę??
Jeszcze jedna kwestia: sonda jest w kolektorze dolotowym, czy gdzieś w okolicach katalizatora, którego nie mam??
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 19:52 przez 1990VW, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » pt lut 26, 2010 23:00

1990VW pisze:Mam wycięty katalizator, i wstawiony przelot, jak to odziaływuje na sondę??
Jeszcze jedna kwestia: sonda jest w kolektorze dolotowym, czy gdzieś w okolicach katalizatora, którego nie mam??
Wycięty kat akurat w RP nie będzie raczej sondzie przeszkadzał. Sonda jest w kolektorze dolotowym, powinieneś ją widzieć (chociaż ciężko jest tam wsadzić pacynę), ale kabel do niej będziesz widział, patrząc od góry silnika na kolektor dolotowy tam z tyłu tak na dole.
Ciśnie mi się trochę na myśl, że za twój problem może odpowiadać potencjometr przepustnicy. Zawiecha ma mało wspólnego z dynamiką jazdy


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: 1990VW » sob lut 27, 2010 20:22

Potencjometr przepustnicy cóż to za ustrojstwo??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości