Przełącznik przy ustawianiu lusterek - do czego służy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomczas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2009 12:10
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Przełącznik przy ustawianiu lusterek - do czego służy

Post autor: Tomczas » wt lut 23, 2010 22:28

Witam

Ostatnio poszukiwałem sposobu do podgrzewania lusterek w swoim VW, ktory oczywiscie znalazłem na forum. Zaciekawiła mnie przy przełączniku gdzie ustawiamy lusterko pewien symbol zaznaczony poniżej na zdjęciu). Przeglądałem książki w języku wroga (czyt. niemiecki) i po polsku ale nie znalazłem odpowiedzi. Także mam pytanie, do czego on może służyć. Przepraszam za jakość zdjęcia ale robione było aparatem w telefonie.

Z góry dziekuje za odpowiedź. Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2010 13:43 przez Tomczas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » wt lut 23, 2010 22:52

To ikonka składania lusterek.



Tomczas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2009 12:10
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Post autor: Tomczas » wt lut 23, 2010 23:09

Dzięki wielkie za odpowiedz. :)

Takie z ciekawości. Czy po przełączeniu lusterka same zaczną się składać czy trzeba jakoś pokrętłem poruszać?



Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » wt lut 23, 2010 23:52

Powinny się same złożyć o ile lusterka mają taką opcję. Po przełączeniu na R, 0 lub L winny się rozłożyć. Jak nie ma reakcji to może padła elektryka albo przełącznik ma nadprogramową opcję w stosunku do wyposażenia :bigok:


O:o===vw===o:O

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr lut 24, 2010 08:13

Tomczas, Najczęsciej po prostu przełącznik był wymieniany (bo te "z gałką" są podobno nie trwałe) - po zamknięciu samochodu lusterka powinny się same zkładać. Sprawdź czy dajesz rade ręcznie złożyć całą obudowe w strone szyby - powinno na początku być z wyczuwalnym lekkim oporem, a później już "liniowo" i lekko do końca przy lusterkach manualnych - jeżeli masz składane elektrycznie, to będą stawiać duży opór.



Tomczas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2009 12:10
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Post autor: Tomczas » czw lut 25, 2010 21:32

Shmatan pisze:Tomczas, Najczęsciej po prostu przełącznik był wymieniany (bo te "z gałką" są podobno nie trwałe) - po zamknięciu samochodu lusterka powinny się same zkładać. Sprawdź czy dajesz rade ręcznie złożyć całą obudowe w strone szyby - powinno na początku być z wyczuwalnym lekkim oporem, a później już "liniowo" i lekko do końca przy lusterkach manualnych - jeżeli masz składane elektrycznie, to będą stawiać duży opór.
Lusterka po zamknięciu się nie składają same. Gdy ręcznie je składałem czuć było duży opór a potem wszytko poszło z górki. Wyglądało tak jakby nigdy nie były składane i mechanizm się zastał. Gdy zrobi się cieplej spróbuje się dobrać do wnętrza i rzucić okiem co w trawie piszczy.
Pewnie się okaże, że dorzucili coś nadprogramowego i zapomnieli podłączyć tak jak mam to z czujnikiem tylnej klapy i czujnikiem zapięcia pasów. Kontrolka zapięcia pasów się zapala i gaśnie mimo że nie mam czujnika a bagażnika po otwarciu już nie bo zapomnieli podłączyć.



Awatar użytkownika
jacco
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:07
Lokalizacja: village
Kontakt:

Post autor: jacco » czw lut 25, 2010 21:57

pasów się zapala i gaśnie mimo że nie mam czujnika a bagażnika po otwarciu już nie bo zapomnieli podłączyć
to chyba w jakiejś szopie go składali polscy specjaliści :helm:


www.monsterz-tt.de
Obrazek
LIFES TOO SHORT TO DRIVE A SHITTY CARS!!

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 25, 2010 22:27

Tomczas, nie wszystkie autka miały kontrolkę bagażnika...a co do kontrolki pasów, to która dokładnie się zapala ??



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pt lut 26, 2010 08:11

Tomczas, wydaje mi się że te objawy nie są ni cholery poprawne - jeżeli jakaś kontrolka wogóle się nie zaświeca to ok - znaczy że nie jest zakodowana funkcja w zegarach itp., ale jeżeli się zaświeca, gaśnie, a nie ma od niej żadnych funkcji (żadnych kabli, czujników itp) to znaczy że było coś modzone, i to równo.

Jeżeli po chwili lusterka szły bez problemu, to najprawdopodobniej manual



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pt lut 26, 2010 09:15

Przy opisie jaki podałeś ze złożeniem swoich lusterek - mogę Ci powiedzieć ,że elektrycznie składanych to TY nie masz.
Widocznie poprzedni właściciel zmieniał co nieco :chytry: w aucie i zostawił taki przełącznik byś się teraz głowił nad tym.

Co do pasów ... to wyżej kolega się już wypowiedział....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
strumyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 09:56
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: strumyk » pt lut 26, 2010 13:39

Zadam może głupie pytanie, ale.... golfy miały elektrycznie składane lusterka? Pierwsze słyszę, ale po to jest to forum, żeby pogłębiać swoją wiedzę, lub uzupełniać niewiedzę :bigok:


Mój MK4 ->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=298948

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pt lut 26, 2010 16:24

strumyk, z tego co wiem miały, ale bardzo żadko (osobiście nie widziałem) - trzeba by poszukac na forum, bo był już o tym temacik.

A tak btw, to lepiej zmienić przycisk od lusterek na taki:
http://www.allegro.pl/item933530385_vw_ ... 565_b.html

znacznie wygodniejszy, ładniejszy, no i nie wystaje Ci kulka obok klamki ;)



Tomczas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2009 12:10
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Post autor: Tomczas » pn mar 01, 2010 15:56

Witam. Nie było mnie jakiś czas ale już odpowiadam. Przełącznik który jest na zdjęciu jest oryginalnie zamontowany. Chyba ze coś w salonie na mieszali zanim samochód został odebrany. Znam jego pierwszego właściciela (jestem drugim a pierwszy to mój chrzestny) i razem z nim go odbierałem wiec znany jest mi stan w środku oraz jego historia.

Co do kontrolki bagażnika. Padło bo szlag trafił tylni spryskiwacz i zalewał cały zamek i przegniła wtyczka, musiałem wymienić cały mechanizm. Rurka się ukręciła, która można kupić w komplecie w ASO ale już opanowałem wyciek patentem z forum (rurka termokurczliwa). Zostaje mi brak kontrolki ale z tym sobie poradzę. Gość, u którego byłem na kompie powiedział mi ze właśnie albo nie został moduł komfortu zaprogramowany albo z żaróweczka lub przewodem coś jest do zegarów. Nie jestem elektrykiem i tak go zrozumiałem.

Co do kontrolki pasów. Wygląda ona tak jak na rysunku poniżej. Przepraszam za jakość ale ściągnięte z neta. Różnica jest taka ze pali się na żółto. Zapala się po przekręceniu kluczyka i zaraz gaśnie. Obrazek

Shmatan co do przełącznika to pomyśle. Najpierw muszę kupić końcówkę dyszy tylnego spryskiwacza bo ktoś ją sobie pożyczył oraz regulator SD-2 jak trafie na sieci do świateł dziennych.
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 15:57 przez Tomczas, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości