schemat instalacji elektrycznej do golfa II 1.6 disel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

anka

schemat instalacji elektrycznej do golfa II 1.6 disel

Post autor: anka » wt gru 07, 2004 20:47

prosze o pomoc,,czekam!!



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » wt gru 07, 2004 22:06

mam od 1,9d moze byc? :helm:



rafka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw paź 28, 2004 19:32

Post autor: rafka » wt gru 07, 2004 22:34

na tej stronce napewno znajdziesz http://volkswagen.msk.ru



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » śr gru 08, 2004 10:05

a w czym problem bo ostatnio walcze wlasnie z elektryka w moim GTD 90'
napisz co jest???
najlepiej by gg
schematy moge podeslac sa z tego linka co kolega powyzej dal :helm:
pozdro


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » śr gru 08, 2004 10:12

szukajcie a znajdziecie na tym forum jest cała książka do diesla/turbo diesla mk II, schemay też tam są.


Nissan Patrol K160

samurai2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 07, 2006 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: samurai2 » pt lip 07, 2006 08:56

Witam,

Jestem tu nowy i na dodatek nie mam VW. Jedyne co mam z VW to silniczek 1.6 TD (SB) ktory wlozylem do Suzuki Samuraja. Silnik juz gada ale jestem w kropce z licznymi sensorami temperatury. Nie mam schematu elektryki do tego silnika, nie moglem znalesc na tej ruskiej stronce. Jesli by mnie kto wspomogl w kwestii schematu albo opowiedzial ktrory sensor co wlacza bylbym dzwieczny :pub:

Pozdrawiam
Karol
Samurai 1.6TD "Suzuki Mobility VW Diesel Power"



greg

Post autor: greg » pt lip 07, 2006 10:08

samurai2, najlepiej to byłoby wiązkę wsadzić z diesla - mogę zapytać kumpla czy nie ma czasem

[ Dodano: Pią Lip 07, 2006 10:09 am ]
bo z takim dokładnie silnikiem rozbierał golfika na części

[ Dodano: Pią Lip 07, 2006 10:16 am ]
a co do schematu to http://volkswagen.msk.ru/electro/golf86.zip - prawym myszy i zapisz element docelowy - tam masz 4 pliki pdf i w pliku golf86wd.pdf masz wiązkę silnika - jak coś do diesla to masz napisane w nawiasie

[ Dodano: Pią Lip 07, 2006 10:18 am ]
ewentualnie tu http://volkswagen.msk.ru/electro/jetta92.zip i tak samo jak wyzej ściagnij zapisz



samurai2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 07, 2006 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: samurai2 » pt lip 07, 2006 11:40

Dzieki za odpowiedz, wiazke nawet mam a raczej mialem zanim ja troche uszczuplilem. Problemem jest nadal schemat. Silnik SB ma kilka dodatkowych gadzetow. Konkretne pytania jakie mam a ktos kto posiada taki motor pewnie wie:

- mam trzy czujniki temperatury. Jeden podlaczylem do kontrolera swiec zarowych i on dziala. Drugi domyslam sie ze steruje praca pompy obiegowej, chlodzacej turbine. Zagrzalem silnik ale nie stwierdzilem zeby czujnik przelaczal (moze za malo nagrzalem). Trzeci nie mam bladego pojecia, moze kontrolka temperatury?
- brakuje mi w tym calym ukladzie czujnika do wskaznika temperatury, gdzie moze byc to scierwo?
- po co jest z tylu silnka w glowicy jeszcze jeden czujnik cisnienia oleju? Myslalem ze to czujnik temperatury wody ale jak odkrecilem to stwierdzilem ze jednak olej

Help, Hilfe, Pomoszczi
Karol



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt lip 07, 2006 12:37

czujnik temperatury wody do wskaźnika jest z przodu na króćcu głowicy, od świec jest z tyłu też przy głowicy. przy pompie od chłodzenia turbo powinien być termostat włączający ją. natomiast czujniki ciśnienia oleju są w głowicy jeden i w chłodnicy oleju drugi do brzęczka. nie ma innych czujników.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

samurai2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 07, 2006 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: samurai2 » pt lip 07, 2006 13:18

Cinek pisze:czujnik temperatury wody do wskaźnika jest z przodu na króćcu głowicy, od świec jest z tyłu też przy głowicy. przy pompie od chłodzenia turbo powinien być termostat włączający ją. natomiast czujniki ciśnienia oleju są w głowicy jeden i w chłodnicy oleju drugi do brzęczka. nie ma innych czujników.
Sorki jesli to co pisze jest trywialne ale, termostat jest jeden przy pompie wodnej glownej. Drugiego nie stwierdzilem. Natomiast na przewodzie idacym od turbo do pompy chodzacej turbine jest czujnik elektryczny i sadze ze on powinien sterowac pompa. Jeszcze bede badal temat bo patrzylismy na rezystancje wszystkich 3ech czujnikow temperatury i wydawalo sie nam ze dzialaja na zasadzie wlacz/wylacz. Bede zglebial temat w weekend. Nie chce go przegrzac bo wiem ze te silniki tego nie lubia, stad moja upierdliwosc.

Karol L



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt lip 07, 2006 13:40

termostat w pompie wodnej steruje małym i dużym obiegiem. natomiast to co jest właśnie na pompie czy na przewodzie to jest właśnie termostat włączający tą pompe. jeżeli to miałby być czujnik to musiałby i tak dawać informacje do elementu wykonawczego jakim jest przeważnie przekaźnik :) tak przynajmniej mi się wydaje, ale nie podejrzewam żebym sie mylił bardzo :bigok: podobna sytuacja jest z elektrycznym podgrzewaniem paliwa, ale to inna bajka


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

samurai2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 07, 2006 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: samurai2 » pt lip 07, 2006 13:57

Cinek pisze:termostat w pompie wodnej steruje małym i dużym obiegiem. natomiast to co jest właśnie na pompie czy na przewodzie to jest właśnie termostat włączający tą pompe. jeżeli to miałby być czujnik to musiałby i tak dawać informacje do elementu wykonawczego jakim jest przeważnie przekaźnik :) tak przynajmniej mi się wydaje, ale nie podejrzewam żebym sie mylił bardzo :bigok: podobna sytuacja jest z elektrycznym podgrzewaniem paliwa, ale to inna bajka
Jedno jest pewne na przewodzie z turbo (tuz nad turbo) do pompy jest czujnik/termostat i jest na nim zlaczka elektryczna i co dalej? Gdzie te przewody ida? Czy ten czujnik termostat przerywa obwod zasilania pompy?

Karol L



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt lip 07, 2006 14:11

tak, zasilanie pompy elektrycznej od turbo powinno iść przez ten termostat. jak jest zimna woda to pompa nie chodzi a jak ma temp wody pójdzie do coś chyba 110 to załącza pompe


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

samurai2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 07, 2006 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: samurai2 » pt lip 07, 2006 14:45

Cinek pisze:tak, zasilanie pompy elektrycznej od turbo powinno iść przez ten termostat. jak jest zimna woda to pompa nie chodzi a jak ma temp wody pójdzie do coś chyba 110 to załącza pompe
I to mi chodzilo, dzieki Cinek! Bede dalej walczyl. Jestem ciekaw jak ten silnik bedzie sie sprawowal moim Samuraju. Troche mnie martwi jego przebieg 290kkm ale moze jeszcze pojezdzi.

Karol L



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości