Dołożenie sterownika Centralnego Zamka ORI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Dołożenie sterownika Centralnego Zamka ORI

Post autor: lukjar7 » pn lut 22, 2010 02:50

Witam,
Zastanawia mnie fakt, jak wygląda sterowanie zamkiem w przypadku auta z fabrycznym pilotem. Czy jest to dodatkowy sterownik czy cały moduł komfortu jest inny :chytry:
Proszę o odp bo interesuje mnie fakt dołożenia CZ z pilota na ORI częściach :)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » pn lut 22, 2010 03:02

Tu masz opisane :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
pozdro


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » pn lut 22, 2010 15:32

xander_88 pisze:Tu masz opisane :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
pozdro
dzięki za link, zapoznałem się z tym i patrząc na koszta i docięcie nowych grotów do scyzoryków zrezygnowałem z rozwiązania. Natomiast mam kilka pytań do Was :)

W aucie mam alarm Cobra 7905 jako, że nie mam do niego pilotów łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem będzie zastosowanie sterownika centralnego "dokładanego" i tutaj kilka moich pytań:

posiadam elektryczne szyby z modułem komfortu, chciałbym aby po zamknięciu auta szyby się zamykały automatycznie i tu 2 moje pytania:
- czy jest możliwość podłączenia sterownika pod moduł komf tak aby po jednorazowym naciśnieciu przycisku zamkniecia auta, szyby sie domknęły do konca
- czy pozostaje taka opcja że będę trzymał przycisk zamkniecia tak długo aż szyby się zamknął a ster będzie generował długi impuls na zamek (jezeli trzymam kluczyk w poz zamykania dlugo to szyby sie w aucie domykaja)

Chciałbym aby była realizowana ta 1 opcja, wiec jakiej firmy polecicie mi sterownik ktory spełniałby ta opcję.




A na koniec zagadka:
Patrzyłem na podłączenie starego alarmu bo chce wymątować, znalazłem w nim:
-antene
- zasilanie +
-mase
- podl stycznika maski
- przewody od kierunkow
- przewody podlaczone do mod komfortu od otwarcia drzwi
- 2 przewody idace do drzwi ster zamkniem
- przewody od czujki ruchu w aucie
- przew od diody sygn
Natomiast jeden przewód nie wiem od czego jest:
podaje schemat
jeden to kabel zielono- czerwony podlaczony do:
Obrazek

Natomiast na schemacie producenta oznaczone jako:
(to nie jest syrena bo syrena jest zintegrowana ze sterownikiem)
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lut 22, 2010 15:35 przez lukjar7, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » pn lut 22, 2010 16:56

nie bardzo rozumiem o co ci chodzi - chcesz domykanie szyb bez przytrzymania przycisku? To inny alarm co ma długi impuls zamykania.
Chcesz oryginał? to się pogódź z tym ze będziesz musiał długo trzymać.
Dokłądani e trzeciego systemu uważam za chore - jak jeden z tych trzech układów padnie to nie wiem kto dojdzie który jest sprawcą zamieszania

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 3:57 pm ]
lukjar7 pisze:Natomiast na schemacie producenta oznaczone jako:
(to nie jest syrena bo syrena jest zintegrowana ze sterownikiem)
więc albo dioda albo czujnik kontroli wnętrza. Nie prościej pojechac po kablach?



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » wt lut 23, 2010 00:15

greg pisze:nie bardzo rozumiem o co ci chodzi - chcesz domykanie szyb bez przytrzymania przycisku? To inny alarm co ma długi impuls zamykania.
Chcesz oryginał? to się pogódź z tym ze będziesz musiał długo trzymać.
Dokłądani e trzeciego systemu uważam za chore - jak jeden z tych trzech układów padnie to nie wiem kto dojdzie który jest sprawcą zamieszania

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 3:57 pm ]
lukjar7 pisze:Natomiast na schemacie producenta oznaczone jako:
(to nie jest syrena bo syrena jest zintegrowana ze sterownikiem)
więc albo dioda albo czujnik kontroli wnętrza. Nie prościej pojechac po kablach?
ten obecny alarm wyleci :)
No o to chodziło mi, że centralki potrafią wygenerować tak długi impuls że domką szyby(chodziło mi o potwierdzenie ze takie cos istnieje) :)
Z oryginału już zrezygnowałem :P
No ten kabel którego szukałem działania był podłączony tam gdzie pokazałem na rys, okazało się że jest to sygnał z alternatora, jeśli pojawi się łądowanie bez rozbrojenia alarmu to zacznie wyć.

Postanowiłem kupić:
http://allegro.pl/show_item.php?item=917383874
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 00:16 przez lukjar7, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 23, 2010 00:39

lukjar7 pisze:No o to chodziło mi, że centralki potrafią wygenerować tak długi impuls że domką szyby(chodziło mi o potwierdzenie ze takie cos istnieje)
tak i praktycznie każdy alarm czy sterownik am tą opcję, szczegółów podłączenia nie znam ale sa różnice w zależności od rocznika przed i po 2000. Mam jakieś schematy po angielsku moge na meila posłać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » wt lut 23, 2010 11:21

Paweł Marek pisze:
lukjar7 pisze:No o to chodziło mi, że centralki potrafią wygenerować tak długi impuls że domką szyby(chodziło mi o potwierdzenie ze takie cos istnieje)
tak i praktycznie każdy alarm czy sterownik am tą opcję, szczegółów podłączenia nie znam ale sa różnice w zależności od rocznika przed i po 2000. Mam jakieś schematy po angielsku moge na meila posłać
To poprosiłbym lukjar7@gmail.com



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości