klemy nie łączą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiekhhns
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lis 24, 2009 14:59
Lokalizacja: Wrocław/Jarosław
Kontakt:

klemy nie łączą

Post autor: krzysiekhhns » pt lut 19, 2010 21:47

Mam taki problemik, że w moim golfie jak auto stoi nieużywane jeden dzień to zdycha akumulator, mam oryginalne klemy które ślizgają się na słupkach akumulatora jak stara kurtyzana na przyrodzeniu marynarza [nie mam jak ich dokręcić gdyż oryginalne klemy mają śrubkę do dokręcania w pionie a nie w poziomie]
Zastanawiam się nad 2 rozwiązaniami:
1. koleś mi poradził abym kupił paski ołowiu w sklepie wędkarskim i dał pomiędzy klemę, a
słupek aby te klemy się już tak nie ślizgały i były sztywno osadzone
2. założyć nowe klemy:
już nawet mam kupione te klemy:
Obrazek
i tu mam problem, gdyż oryginalne klemy są większe i oprócz głównego kabla są [zarówno w 1 jak i drugiej klemie] jeszcze osobno kable założone [czyli z jednej klemy wychodzą 3 kable]- z umiejscowieniem głównego kabla nie mam problemu, a pytanie moje to czy na tych pionowych klemach umieścić pozostałe kable ??

Czy któreś rozwiązanie pomoże ?? i powiedzcie proszę że akumulator nie koniecznie musi być zużyty..... [mam nadzieję, gdyż nie mam 200 zeta na zakup nowego]

dziękuje za pomoc



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Post autor: DaroW » pt lut 19, 2010 22:14

Prostsza do zrobienia jest pierwsza opcja z paskami ołowiu, ale jak nie masz takiego paska to załóż te nowe. Te cieńsze przewody możesz przykręcić pod śruby, którymi ściskasz gruby przewód. Co do akumulatora, jeśli jest premanentnie niedoładowany to mógł się zasiarczyć. Jeśli nie trzyma prądu przez 1 dzień to lepiej by było najpierw naładować go spokojnie do pełna i sprawdzić na odłączonym czy trzyma. Możliwe, że prąd ucieka Ci gdzieś w aucie. Ja tydzień męczyłem się z odpalaniem auta rano, aż dokonałem wielkiego odkrycia, że jeżdżę sobie z otwartą klapą bagażnika i lampka w bagażniku rozładowuje rozpadający się akumulator :grin:
Zanim zaczniesz szukać nowego akumulatora, zrób te klemy do porządku i sprawdź ładowanie, a także czy prąd nie ucieka, bo mądry sprzedawca nie wymieni Ci akumulatora na gwarancji jak mu przyniesiesz po tygodniu z pretensjami, że nie trzyma prądu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 19, 2010 22:32

Przenoszę na ogólnotechniczny, temat niema nic do LPG


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości