GTI 16V-wolne obroty nie spadają

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

WalecGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 19, 2010 16:11
Lokalizacja: Jelonka
Kontakt:

GTI 16V-wolne obroty nie spadają

Post autor: WalecGTI » pt lut 19, 2010 16:27

Witam, jestem nowym użytkownikiem ale wasze forum śledzę juz od długiego czasu.
Mam Golfa III GTI 16V ABF już od 4 lat. Praktycznie od samego początku mam problem z obrotami. Szukałem na waszym forum znalazłem parę podobnych tematów ale nic nie pomogło. Problem polega na:
1. Na zimnym silniku jest wszystko ok. Natomiast po nagrzaniu silnika: po przegazowaniu(oroty powyzej 4000) po puszczeniu pedału gazu, obroty spadają ale zatrzymują się na ok 2000obr i tak silnik chodzi przez jakieś 10 sekund, dopiero po 10 sekundach obroty wracają do normy.
Byłem już u kilku magików, wymieniałem czujnik przepustnicy, silnik krokowy(co prawda na używany)Nic nie pomogło
2. Do zapalania silnika trzeba używać pedału gazu i przez chwilę go przegazować dopiero wtedy obroty sie stabilizują, bez użycia gazu silnik nie osiąga wymaganych obrotów. Zaznaczę że ten objaw wystepuje losowo kiedy chce.

Oczekuję wszelkich podpowiedzi ale najcenniejsze byłyby uwagi kogoś kto spotkał się już z tym problemem i sobie poradził.



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob lut 20, 2010 08:05

czujnik temp trzeba zmierzyć miernikiem(wartosci znajdziesz na forum) i w razie potrzeby wymienić na ori z aso i podłącz sie gdzieś pod vaga powinien cos pokazać


Obrazek

WalecGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 19, 2010 16:11
Lokalizacja: Jelonka
Kontakt:

Post autor: WalecGTI » czw lut 25, 2010 18:29

Hm nikt wiecej nie miał nic podobnego?? zmierze czujniki tylko muszę znaleźć wartości rezystancji



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości