Mój golf dostał w tył...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Mój golf dostał w tył...

Post autor: Rafał G2 » sob gru 17, 2005 17:17

Witam Serdecznie, jestem tu nowy :pub: ...Mam Golfa 2 rok 84, niedawno miałem kolizję, inny samochód wjechał w tył mojego pojazdu i w skutek uderzenia został uszkodzony zderzak, tylny pas, lekko pofalowana podłoga bagażnika, klapa delikatnie się wygięła i zamek się przesunął. Chciałbym wiedzieć czy ktoś miał podobną sytuację w tym roczniku samochodu, a dokładniej chciałbym wiedzieć na jaką kwotę PZU wyceniło szkodę i czy opłaca się naprawiać za gotówkę czy bezgotówkowo na koszt PZU...Z góry dzięki za wypowiedzi...Pozdrawiam Rafał :grin:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob gru 17, 2005 17:29

hhmmm obawaiam się, że przy tym roczniku i jak jeszcze podłoga pogieta to może już być szkoda całkowita...


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » sob gru 17, 2005 17:30

Jakieś fotki by się przydały ..



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » sob gru 17, 2005 17:36

Fotek niestety nie mam jak zrobić bo samochód jest już u blacharza. A jeśli uznają szkodę całkowitą to ile mogę dostać odszkodowania ??? Będe go musiał ponownie rejestrować czy wystarczy tylko przegląd zrobić żeby zgodnie z prawem użytkować pojazd ???



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » sob gru 17, 2005 17:43

No to cienko na tym możesz wyjść. Na 100% szkoda całkowita, czyli "cena auta na rynku" - "wartość tego co zostało" = wypłata "różnica" :( Niestety twój golf za dużo nie jest wart (stan ich nie obchodzi tylko cena rynkowa) i kasę dostaniesz GROSZE. Jeżeli szkoda całkowita to nie naprawiają prawopodobnie.


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » sob gru 17, 2005 18:04

Rzeczoznawca robił już zdjęcia, orientacyjnie przypuszczaa że mniej niż 1000 zł nie dostanę, ale na decyzję i wycenę muszę czekać jakiś tydzień czasu...Zaś blacharz, który będzie mi to robił, samą usługę wycenił mi na 800zł + części... :( mam ten samochód od 3 miesięcy, a poprzednio miałem VW polo, który też dostał w tył i poszedł do kasacji, a sprawca zwiał z miejsca zdarzenia i policja do dziś nie wie kto to był. Sprawa została zamknięta...



wara99

Post autor: wara99 » sob gru 17, 2005 19:08

szkoda calkowita jest wtedy gdy wysokosc odszkodowania przekracza 70% wartosci auta. Zorientuj sie wd info experta lub erotaxu ile stoi na ten dzien twój golf , kalkulator w reke i wiesz mniej wiecej jakie bedzie postepowanie pzu. A jak nie bedzie twojego rocznika w ksiazce to wes njmlodszego golfa jaki jest w ksiazce i za kazdy rok odejmi 15% czyli znajdziesz 90 rok ty masz 84 czyli 6x po 15%.

[ Dodano: Sob Gru 17, 2005 18:13 ]
auto jest zarejestrowane czyli nie musisz nic dzialac w wydziale komunikacji .Jezeli masz dowód w reku to tez prawdopodobnie nie musisz robic przegladu.



marcin503
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:42
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: marcin503 » sob gru 17, 2005 22:09

ja miesiac temu za skasoway tył dostałem 1900zł w PZU ale rocznik 91 uszkodzonu tylni pas zderzak mała fałda na podłodze w bag. małe zagiencie klapy lampy ocalały



Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » ndz gru 18, 2005 12:37

Ja miałem dokładnie taką samą sytuację - zderzak, tylny pas, klapa, lekko sfalowana podłoga bagażnika. Tyle tylko że mam Gofera z 89r. Miałem dostać 2200zł jednak dogadałem się z lakiernikiem, dałem mu pełnomocnictwo, on zadziałał jak trzeba, zrobił mi Goferka za 1300zł (wraz z przeróbką tylnej klapy) a "zyskami" podzililiśmy się sprawiedliwie ;)

PozdróVWka ;)


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » ndz gru 18, 2005 13:00

Dzięki za odpowiedzi :pub: Mam taką skrytą nadzieję że dostanę chociaż 1500zł, jak tak będzie to lakiernik zrobi mi jeszcze poprawki lakiernicze. Jak tylko będe wiedział to napiszę ile dostałem.

[ Dodano: Sro Gru 21, 2005 17:11 ]
Dzisiaj dostałem pismo z PZU o przynanym mi odszkodowaniu. Jak otworzyłem koperte to myślałem że mnie szlag trafi. Przyznali mi tylko 800zł a zrobione będe miał to za 900zł po dogadaniu się z blacharzem, czyli jestem w plecy 100. Nienawidzę PZU, złodzieje i oszuści, chętnie wysadziłbym ich burdel w powietrze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości