1,9 AAZ wyciek?uszczelka głowicy? sam nie wiem <foto>

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
shark:)
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt sty 12, 2010 02:04
Lokalizacja: Chojnice i okolice

1,9 AAZ wyciek?uszczelka głowicy? sam nie wiem <foto>

Post autor: shark:) » śr lut 17, 2010 20:53

Witajcie koledzy,znów musze was poprosic o porade, sam nie wiem czy to glowica czy pocenie silnika,moze jakas odma? ciagle mi olej sie wypala i jest OKROPNY smród z nawiewów,obok samochodu i wgl mnie to denerwuje ;/ plynu/oleju nie bierze, nie ma mlekowity pod korkiem ale co to moze byc? :( wyciek jest na calej wielkosci glowicy z tym ze z lewej jest zaschłe ale z prawej bardziej leci

Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » śr lut 17, 2010 21:21

Nie wygląda to na uszczelkę pod głowicą. Skoro nie bierze oleju spróbuj to na początek wytrzeć (zwłaszcza kolektory wydechowy i turbo), i obserwuj czy nic się nie pojawia. Miałem coś takiego jak sobie źle trafiłem olejem do korka, myślałem że wszystko wytarłem ale śmierdziało niemożliwie. Okazało się że trochę oleju spłynęło na kolektor i podczas jazdy się smażył, a okolice blok - głowica wyglądały identycznie jak na zdjęciach.
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 21:22 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr lut 17, 2010 21:32

shark:) pisze:plynu/oleju nie bierze
shark:) pisze:wyciek jest na calej wielkosci glowicy
coś tu się nie zgadza, zaprzecza wszystkiemu, wytrzyj lub umyj pędzelkiem z jakims srodkiem do mycia silników tą okolice na całej długośći uszczelki i sprawdz po jakimś czasnie gdzie jest wyciek i co cieknie, jak
shark:) pisze:ciagle mi olej sie wypala i jest OKROPNY smród z nawiewów,obok samochodu i wgl mnie to denerwuje
to zobacz w którym miejscu kapie na wydech lub kolektor wylotowy, możesz to sprawdzić na odpalonym silniku, bedzie bardziej widoczne i wyczuwalne
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 21:34 przez Przemo440, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
shark:)
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt sty 12, 2010 02:04
Lokalizacja: Chojnice i okolice

Post autor: shark:) » śr lut 17, 2010 21:35

ale nic nie kapie na wydech, to spod glowicy paruje, np jak stoje w nocy i mam swiatla to spod maski wydobywa sie dym, wypala sie olej, czaly czas


http://www.facebook.com/photo.php?pid=30848984&l=d91792be4d&id=1039815082

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr lut 17, 2010 21:37

shark:) pisze:ale nic nie kapie na wydech, to spod glowicy paruje, np jak stoje w nocy i mam swiatla to spod maski wydobywa sie dym, wypala sie olej, czaly czas
to umyj to miejsce i zobaczy czy wyciek się pojawi ponownie



danolles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 06, 2008 18:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: danolles » śr lut 17, 2010 22:44

miałem b. podobną sytuaję w Felicji 1,9d. w moim przypadku nieszczelny był jeden z gumowych przewodów powrotu paliwa z wtryskiwaczy. lał mi się przez to
ON po rozgrzanym silniku, tak że spod machy na światłach wydobywała się jakby kłęy pary.


www.cartoontrabant.pl

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Trabant/1.1/18697

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » śr lut 17, 2010 22:47

Ja też byłem pewny że kolektor jest czysty. Olej tam może pojawić się np. skapując z powrotu turba więc sprawdź dokładnie. Głowica ma za niską temperaturę by olej zaczął śmierdzieć (jak jest zaolejona czuć naturalny zapach oleju który nie jest nieprzyjemy jak smród gdy się przypieka). Jeśli dymi z pod maski prędzej wężyk powrotu na wtrysku przepuszcza i ropa stykając się z głowicą zaczyna parować co powoduje wrażenie dymienia i smoród.



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » czw lut 18, 2010 09:38

albo spod dekla zaworów leci na kolektor, nie mozliwe ze z uszczelki pod głowica kapie na kolektor bo jest wyzej od niej. tak jak koledzy mówia najpierw trzeba dokładnie wszystko umyc.



Awatar użytkownika
shark:)
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt sty 12, 2010 02:04
Lokalizacja: Chojnice i okolice

Post autor: shark:) » czw mar 04, 2010 23:32

przyczyna byl wyciek z wezyka wtrysku i kapiacy olej z powrotu turba na kolektor, dzieki Panowie. mozna zamknąc


http://www.facebook.com/photo.php?pid=30848984&l=d91792be4d&id=1039815082

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr cze 30, 2010 23:28

Odkopię bo mam podobny problem. Mam uwalony z tyłu silnik AAZ. Do tego półoś nieco rozrzuca. Czasem pośmiarduje ciepłym olejem. Wszystko zaczęło się po wymianie rozrządu. Mechanik nie wymienił uszczelki, która i tak ciekła. Jest jeden wyciek na lewym tylnym rogu, dużo brudu jednak niezbyt mokro. Poniżej głowicy - po lewej stronie - jest bardzo mokro od oleju. Obawiam się, że to uszczelka pod głowicą puszcza. Za silnikiem robi się bajorko a na miarce jakiś strasznych ubytków nie ma. Od razu mówię, że to nie skrzynia. Powrót z turba macałem i wydaje się być suchy. Mam zamiar w weekend wymienić uszczelkę dekla dla pewności. I tu moje pytanie, czy może walić olej po lewej tylnej strony głowicy Prawie sam róg? Dodam, że żadne inne obiawy walniętej uszczelki nie występują.

Głowica ponoć niedawno była wymieniana na fabrycznie nową. Nie wiem dokładnie kiedy ale na pewno nie więcej niż 50 kkm temu a raczej znacznie mniej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości