Spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Spalanie

Post autor: fasolisko » śr lut 17, 2010 17:15

Witam.

Sprawdziłem ostatnio ile pali mi autko i wyszło że 13l/100km benzynki i nie podoba mi się to. Nie jestem pewny co jest problemem, mam kilka typów i chciałbym poprosić i jakieś sugestie.

1. Do pracy mam 3 km więc silnik nie zdąży się dobrze rozgrzać zanim dojadę. Trasę praca-dom robię codziennie od czasu do czasu jakaś rundka po mieście czy zakupy. Czy możliwe jest, że przez to spalanie jest aż takie wysokie ?

2. Podejrzewam też sonde lambda ale chwilowo nie mogę się upewnić bo mam problem z elektryką. Po podłączeniu skanera przez złącze diagnostyczne dostaje on zasilanie ale nie potrafi się połączyć z komputerem pokładowym i nie odczytuje informacji o błędach :)

3. Myślę też, że winny może być termostat ale przy dłuższej jeździe wskaźnik temperatury reaguje normalnie więc nie jestem do końca pewny.

Czy zasysanie lewego powietrza przez uszczelkę przy wtrysku też może powiększyć spalanie ?

Z góry dzięki za wszelkie rady i sugestie.
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 17:16 przez fasolisko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr lut 17, 2010 17:28

fasolisko pisze:1. Do pracy mam 3 km więc silnik nie zdąży się dobrze rozgrzać zanim dojadę. Trasę praca-dom robię codziennie od czasu do czasu jakaś rundka po mieście czy zakupy. Czy możliwe jest, że przez to spalanie jest aż takie wysokie ?
Mozliwe
fasolisko pisze:3. Myślę też, że winny może być termostat ale przy dłuższej jeździe wskaźnik temperatury reaguje normalnie więc nie jestem do końca pewny.
Sam sobie odpowiedziales,robisz 3 km trasy i auto w 3/4 jezdzi na ssaniu.
fasolisko pisze:Czy zasysanie lewego powietrza przez uszczelkę przy wtrysku też może powiększyć spalanie ?
Tak.
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 17:29 przez krisss.79, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » śr lut 17, 2010 18:05

Zdecydowanie tak , przy tak małych przebiegach silnik nigdy nie jest dogrzany do optymalnej temperatury i stąd to spalanie



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Spalanie

Post autor: scooby99 » czw lut 18, 2010 11:08

U mnie to samo, do pracy mam ok 3 km i jakbym jeździł tylko dom-praca, praca- dom wypiłby nawet 15 w takich temperaturach. Spróbuj jeździć na dłuższych odcinkach a spalanie powinno się zmniejszyć... :pub:



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » czw lut 18, 2010 15:48

Dzięki za rady, tak też podejrzewałem :)

pozdro



Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » czw lut 18, 2010 16:10

100% punkt 1. auto ci sie dobrze nie rozgrzeje a chodzi na ssaniu i dużo paliwa łyka


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: bastek016 » czw lut 18, 2010 16:18

na takich odcinkach szkoda furę nawet męczyć kup sobie karnet na autobus a za oszczędzoną kasę jedz na jakąś wycieczkę :)



rush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 01, 2010 12:52
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Spalanie

Post autor: rush » czw lut 18, 2010 19:49

fasolisko pisze:Sprawdziłem ostatnio ile pali mi autko i wyszło że 13l/100km benzynki i nie podoba mi się to. Nie jestem pewny co jest problemem, mam kilka typów i chciałbym poprosić i jakieś sugestie.

1. Do pracy mam 3 km więc silnik nie zdąży się dobrze rozgrzać zanim dojadę. Trasę praca-dom robię codziennie od czasu do czasu jakaś rundka po mieście czy zakupy. Czy możliwe jest, że przez to spalanie jest aż takie wysokie ?
Dokladnie mam ten sam problem z MK3 CL 1.8 (75KM) Variant. Jezdze do pracy 3-4km po prostej miejskiej drodze (podobnie powrot) i rowniez od czasu do czasu rundka po miescie na zakupy. Ostatnio kilkakrotnie zatankowalem do pelna aby sprawdzic spalanie i srednio wychodzilo 13-14L / 100km :(

Dzis z ciekawosci obserwowalem jak rosnie temp. silnika, a wiec przy temp. zew. +2C silnik osiagnal temp. 90st po przejechaniu 3.5km. Tak wiec jak juz osiagnie odpowiednia temp. to ja po kolejnym 1km wylaczam go. Czyli pewnie przy temp. zew. -10/15C silnik nie osiagnie nawet tej temp. od uruchomienia do zatrzymania.
Ostatnio zmieniony czw lut 18, 2010 23:38 przez rush, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » pt lut 19, 2010 12:46

bastek016 pisze:na takich odcinkach szkoda furę nawet męczyć kup sobie karnet na autobus a za oszczędzoną kasę jedz na jakąś wycieczkę :)
Ktoś mi kiedyś powiedział, że za wygodę się płaci - miał racje :D
rush pisze:Dzis z ciekawosci obserwowalem jak rosnie temp. silnika, a wiec przy temp. zew. +2C silnik osiagnal temp. 90st po przejechaniu 3.5km. Tak wiec jak juz osiagnie odpowiednia temp. to ja po kolejnym 1km wylaczam go. Czyli pewnie przy temp. zew. -10/15C silnik nie osiagnie nawet tej temp. od uruchomienia do zatrzymania.
Mój nagrzewa się w podobny sposób. Na szczęście mrozy powoli odpuszczają i mam nadzieje, ze wynik się poprawi. Jeszcze tylko wymiana wszystkich filtrów i zobaczymy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości