Pompka spryskiwacza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Pompka spryskiwacza

Post autor: arab_den » pn lut 15, 2010 22:24

Witam wszystkich.
Mój problem to spryskiwacz przedniej szyby, jak wciskam manetke na spryskiwanie przedniej szyby silniczek działa gęgławo i prawie nic nie leci, spryskiwacz tylniej szyby działa poprawie, gdzie szukać przyczyny? skoro jest jedna pompka która działa na tylnej szybie dlaczego nie spryskuje przedniej, tylko gęgławo bzyczy?. pompka jest jedna i ma dwa wyjścia.


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » pn lut 15, 2010 22:36

a w jakim stanie spryskiwacze w masce ?? może się zapchały otwórz maskę i zdejmij wężyk co idzie do spryskiwacza i w tedy włącz jak będzie dość ładnie lecieć to masz winowajce


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » pn lut 15, 2010 22:43

myśle ze to coś w pompce bo idą pęcherzyki powietrza i piana, a zdazją się przebłyski ze siknie dobrze więc koncówki na masce są ok


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » pn lut 15, 2010 22:47

może gdzieś przewód się załamał albo wymontuj pompkę włóż w miskę z woda i włącz na krotko włącz i będziesz widział jak pompuje co pozwoli sprawdzić czy to wina tylko pompki czy przewodów
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 22:49 przez LoLs, łącznie zmieniany 1 raz.


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » wt lut 16, 2010 09:32

ok, dziś postaram się wyciągnąć pompke i potestuje, tylko że na pompce są dwa kable, domyslam się ze jeden to prądowy drugi masa, pompka działa chyba na takiej zasadzie ze raz sie kreci w lewo a raz w prawo , zaleznie czy wlanczamy spryskiwacz przedni czy tylni, jak wiec zmienic biegun prądowy zeby mozna było prztestować jedną i druga strone ?


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » wt lut 16, 2010 11:34

Miałem ten sam problem i wymiana pompki spryskiwacza pomogła.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt lut 16, 2010 12:41

arab_den pisze:ok, dziś postaram się wyciągnąć pompke i potestuje, tylko że na pompce są dwa kable, domyslam się ze jeden to prądowy drugi masa, pompka działa chyba na takiej zasadzie ze raz sie kreci w lewo a raz w prawo , zaleznie czy wlanczamy spryskiwacz przedni czy tylni, jak wiec zmienic biegun prądowy zeby mozna było prztestować jedną i druga strone ?
zmieniasz normalnie kable miejscami tzn najpierw do pinu 1 dajesz + do pinu 2 - płyn leci na "przód" potem do pinu 1 dajesz -, na pin 2 dajesz + i leci na "tył"


Obrazek

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » czw lut 18, 2010 13:06

pompka przetestowana, podłączona na ostro pompuje jak szalona, wygląda na to że przy manetkach w kierownicy coś nie łączy, może jakiś brak masy, poczyszcze styki tych blaszek od manetki, może pomoze, zobaczymy.


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
Paweł1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:11
Lokalizacja: ciechanóvw

Post autor: Paweł1987 » czw lut 18, 2010 16:09

Mam ten sam problem , z tym że u mnie wogóle nei leci na przód a tylnia chodzi normalnie , ja sobie wymysliłem tak że zamienię przód z tyłem i po problemie ;p
po zimie sie z tym pobawię bo teraz pogoda za bardzo nei pozwala na takie zabawy , a czy może to być też wina tego przełącznika co tam mogło się zepsuć w nim wiesz może ?



Awatar użytkownika
harrikson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:30
Lokalizacja: podkarpacie ,dębica

poprawa manetki

Post autor: harrikson » czw lut 18, 2010 16:36

witaj mialem ten sam problem wyciagnij manetki od wycieraczek tam sa takie blaszki podegnij je i bedzie dzialalo napewno,pozdro



Latara_GOLF II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 28, 2010 13:01
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Latara_GOLF II » czw lut 18, 2010 17:33

Ja mam znowu tak ze z przodu wszystko ok ale z tyłu nie chodzi...pompka pracuje a woda nie leci;/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości