Jakie opony zimowe: Barum czy Dębica??? Prosze o opinie ;-)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-oli-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 20:48
Lokalizacja: Kluczbork, Olesno woj.opolskie
Kontakt:

Jakie opony zimowe: Barum czy Dębica??? Prosze o opinie ;-)

Post autor: -oli- » pt gru 16, 2005 15:07

Witam;-) mam pytanie-> jaka opona jest lepsza: Barum Polaris 2 albo Dębica Frigo 2?
Mam zamiar kupić 2 nowe opony mam dylemat. A może sa jakieś inne opony godne polecenia ??
zaznaczam ze moge wydać +/- 200zł/szt. Rozmiar 175/70/14. Ps. kupował ktoś z was nowe opony z allegro??
jak jest z gwarancją? z Góry dziekuje za odpowiedzi ;-) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » pt gru 16, 2005 15:09

no wiesz napisze Ci taki wierszyk co powiedzial mi jeden wulkanizator:) "jezdzij na debicy a zajedziesz do kostnicy":) podobno sa bardzo cienkie ale moze i niektorzy maja odmienna opinie na temat debic, ja jednak bym ich nie kupowal
pozdrawiam



fibolek

Post autor: fibolek » pt gru 16, 2005 15:17

Z tymi ebicami to aż tak źle nie jest.Ale jesli chcesz kupić Dębice to się rozejrzyj czy jest ona dobra(to że cienka to nie wiem bo musi spełniać normy EU) a gumiarze gadają każdemu co innego zależy co ma na składzie.
Ale poradziłbym Barumy nie ma z nimi kłopotów.Oczywiście obie te firmy nie są z najwyższej półki ale z Dębicą daj se spokój oni jeszcze eksperymentują,więc nie radzę.
A z allegro oponki nie mam zdania a tym bardziej zaufania.Ewentualnie mozesz poszukać jaki.ś oponek dobrych nowych które z jakiś względów są wycofywane ale sprawdź z jakich.Czasem są okazje i "okazje".



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt gru 16, 2005 15:20

Kup barumy na www.opony.com



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt gru 16, 2005 15:28

Barumy są bardziej uniwersalne. Sprawują się w miarę dobrze na śniegu i na wodzie. Na suchym też są dobre. Po prostu wyważone proporcje.

Dębica Frigo I są bardzo dobre na śniegu (zdecydowanie lepsze od BARUMA) ale za to na wodzie szybko tracą przyczepność. Na suchym są porównywalne z BARUMAMI ale są głośniejsze.

Jak na razie nie czytałem jeszcze porównania z Dębicy Frigo II z innymi oponami.

Sam jestem użytkownikiem Dębicy Frigo I i powiem że sprawują się całkiem przyzwoicie. Ale na koleiny z wodą trzeba uważać.


Obrazek

Awatar użytkownika
RaDZiUs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: RaDZiUs » pt gru 16, 2005 16:33

a ja jestem patriota i jeżdżę na frigosach.. w II mam Frigo I, a 5 dni temu kupiłem do trójki Frigo II ... nie narzekam, a cena 160zł/sztuka
lukasz pisze:"jezdzij na debicy a zajedziesz do kostnicy"
Z tymi wierszykiem to chyba lekkie przegięcie, bo póki co żyję :D


Pozdrawiam, Radek

[img]http://www.radzius.neostrada.pl/el--golfingero.gif[/img]
[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55217&postdays=0&postorder=asc&start=15]> MÓJ GOLFINGER <[/url][/b]

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt gru 16, 2005 16:45

lukasz pisze:no wiesz napisze Ci taki wierszyk co powiedzial mi jeden wulkanizator:) "jezdzij na debicy a zajedziesz do kostnicy":) podobno sa bardzo cienkie ale moze i niektorzy maja odmienna opinie na temat debic, ja jednak bym ich nie kupowal
pozdrawiam
Moooże o letnich to racja, ale zimówki są przyzwoite.

Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z www.netcar.pl. A na allegro z reguły oferują wyższą cenę i jeszcze każą płacić za przesyłkę. Tutaj jednego dnia rano zamawiasz, a drugiego dnia witasz się z kurierem i na ich koszt dostawa. I opony świeże w miarę, nie jakieś "wysezonowane" w magazynie


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pt gru 16, 2005 16:53

jezdze na Debica Frigo S30 nowki kupilem miesiac temu, zlego slowa powiedziec nie moge, sa co prawda troche glosne ale ujdzie i mi to nie przeszkadza, na sniegu jest bajerka



Awatar użytkownika
skoku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:23
Lokalizacja: brzesko

Post autor: skoku » pt gru 16, 2005 17:34

nie wiem jak te nowe frigo ale 1 są spoko osobiscie mam juz drugi komlet i zacząłem 8 zimę na nich!!!! polecam na zime debice.
w lecie jezdze na bravurisie od barum 195/50/15 i innych nie chce, kiler :grin: moze potwierdzic ich przyczepność!



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » pt gru 16, 2005 18:09

Dębica jest bardzo dobra na śnieg , gorzej zachowuje się na lodzie , na mokrym i suchym asfalcie ! Ja osobiście jeżdże na Dębicach Frigo i nie narzekam !


:okej:

Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » pt gru 16, 2005 18:45

jeszcze ten gostek mowil ze ten drut co jest w oponie gdzies z boku w debicach lubi pekac a wtedy ejst nie ciekawie, ale ja oczywiscie mowie tylko to co on mi mowil i wcale nie mowil tak bo chcial sprzedac jakies inne ktore akurat mial, bo on nie handluje oponami, a rozmawialem z nim luzno dlugo sie znamy. p
pozdrawiam



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt gru 16, 2005 18:51

Pogodzę wszystkich - KORMORAN WINTER S-100 to była zimówka!!! Jakby były gąsiennice.
Fakt, głośne trochę na asfalcie i strasznie miękkie już przy +10 st. :pub:


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
retrew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 09, 2005 14:13
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: retrew » pt gru 16, 2005 23:06

Nie kupuj nowych, za tą kasę możesz mieć całkiem fajne używki lepszych firm



Awatar użytkownika
czykryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sie 06, 2005 21:33
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: czykryszard » pt gru 16, 2005 23:11

ja mam komplet frigo 2 sprawuja sie nie zle, troszku głosne sa na suchym asfalcie ale pozatym ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 420 gości