problem z przednimi wycieraczkami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marlowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 13:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: marlowe » pt lut 12, 2010 12:37

Podczas jazdy nagle przednie wycieraczki zatrzymały sie w jednej pozycji, od tej pory w ogóle nie chodzą, trochę czytałem i dowiedziałem sie ze problem moze byc w bepieczniku, przekaźniku wycieraczek badz silniczku od wycieraczek. Tylko problem w tym ze nie wiem gdzie ten przekaznik jest i ktory bezpiecznik odpowiada za wycieraczki....


pozdr.

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pt lut 12, 2010 12:42

Problem może być jeszcze w zatartych ośkach wycieraczek.W dziale FAQ gregzrobił fajną poradę jak to naprawić.



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » pt lut 12, 2010 13:54

jeśli wycieraczki stanęły nagle to obstawiam elektrykę - sprawdź bezpieczniki później warto sprawdzić przekaźnik ale tu niech się wypowie ten co się zna na "prądzie"

jeśli wycieraczki z biegiem czasu działały coraz wolniej tzn. z tygodnia na tydzień powiedzmy to wtedy tak jak przedmówca wspomniał zatarte tulejki - poradę znajedziesz bez problemu
ja tylko dodam od siebie że osobiście nie rozbirałem tyko psikałem wd40 albo inną temu podobną mazią włączałem na pierwszy bieg i pomagałem im się ruszać i tak kilka razy aż się rozruszały - pomogło i do teraz mam spokój a objaw był typowy dla zatarcia - wiem że to metoda trochę druciarska ale jeśli działa i nie trzeba rozbierać to warto spróbować ale warunek jest że wycieraczki pracują tzn. złychać że silnik chce je pchać
pozdrawiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » pt lut 12, 2010 16:43

Bezpiecznik nr 24 20A



marlowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 13:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: marlowe » pt lut 12, 2010 17:13

zdiagnozowalem przyczyne, byla to sruba (13stka chyba zwykla piecioramienna) ktra poluzowala sie po srodku tego mechanizmu zarzadzajacego ruchem wycieraczek, po jej dokręceniu wycieraczki odrazu ruszyły.... Pracuja teraz jak nalezy, problem pojawił sie jednak nowy, po wylaczeniu stacyjki lub wylaczeniu gałką ruchu wycieraczek zawsze pozostaja one w połowie szyby, nie chca zejść na sam dół :( mimo ze podczas pracy wycieraczek poprawnie wycierają schodząc na sam dół i do góry
Ostatnio zmieniony pt lut 12, 2010 17:14 przez marlowe, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdr.

BartiKapi1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw gru 10, 2009 17:29
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: BartiKapi1985 » pt lut 12, 2010 17:22

problem pojawił sie jednak nowy, po wylaczeniu stacyjki lub wylaczeniu gałką ruchu wycieraczek zawsze pozostaja one w połowie szyby, nie chca zejść na sam dół mimo ze podczas pracy wycieraczek poprawnie wycierają schodząc na sam dół i do góry
_________________
Kolego mialem podobny problem... Co było jego przyczyną? STEROWNIK CZASOWY WYCIERACZEK. Po wymianie dolegliwości ustały, jak ręką odjął.


Bartek

marlowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 13:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: marlowe » pt lut 12, 2010 17:47

gdzie ten sterownik siedzi? mozna go samemu wymienic?


pozdr.

BartiKapi1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw gru 10, 2009 17:29
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: BartiKapi1985 » pt lut 12, 2010 17:53

Ja to robiłem u elektryka. Trzeba zdjąć osłonę, tak która jest nad pedał, nad nogami kierowcy. Potem się tam rozpatrz i znajdziesz taką wpiętą czarna kostką o wym. ok 5 na 5 na 2, może ciut więcej z napisem SIEMENS.

[ Dodano: 12 Lut 2010 16:56 ]
Po tej operacji elektryk ją rozebrał, próbował coś tam podlutowywać ale to nie dało żdnych pozytywnych skutków. Trzeba było udać się na "cmentarzysko" i kupić taki sam sterowniczek-30 zł dałem.


Bartek

marlowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 13:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: marlowe » sob lut 13, 2010 13:55

nie moge znalezc tego sterownika, czy trzeba odkrecic najpierw taka pokrywe na 2 sruby zeby do niego sie dostac? bo jedyne co widze nad pedałami to pokrywa na 2 sruby


pozdr.

greg

Post autor: greg » sob lut 13, 2010 19:09

może być taki obrazek?
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości