GOLF 1.6 CL nie chce zapalić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radek37
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 11, 2010 16:49
Lokalizacja: Szczecin

GOLF 1.6 CL nie chce zapalić

Post autor: radek37 » czw lut 11, 2010 17:09

Witam. Mam problem z moim Golfem (1.6 CL benzyna + gaz, prod. 1991, gaźnik, wymienione filtry, świece, płyny...) - nie chce odpalać. Któregoś dnia wsiadłem, chciałem go odpalić - zapalił i zaraz zgasł, potem już nie odpalił. Nie odpala ani na benzynie ani na gazie (choć rozrusznik chodzi).
Na holu dojechałem do warsztatu mechanicznego (podobno dobrego) w Szczecinie. Tam pan mechanik popatrzył, zastanowił się, i po godzinie stwierdził, że to wina "przepalonej płytki w komputerze pokładowym". Dodam, że jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzację i szczerze mówiąc nie wiedziałem nawet że Golf II posiada komputer.

Dziś miałem już odebrać auto, pojechałem do warsztatu i się okazało, że auto w rękach mechanika także nie chce odpalać. (mechanik tłumaczył ze "auto chodziło" ale teraz znowu nie wiedzieć dlaczego nie chce chodzić, nawet po wymianie owego przepalonego modułu komputera [250 zł sobie zażyczył za wymianę tego modułu]).

Proszę osoby które znają się na mechanice aby pomogły, wypowiedziały się w tej sprawie, bo czuję że facet chce mnie zrobić w ciężkiego "balona". Czy Golf ma komputer pokładowy? Co może być przyczyną tej usterki? Na wszystkie dodatkowe pytania odpowiem chętnie, tylko proszę - pomóżcie.



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » czw lut 11, 2010 17:26

komputer pokładowy ? mysle ze tu chodzi o sterownik. Ja bym nie zapłacił ani grosza owemu fachmanowi. Kazał bym wyciagnąc to co zamontował i włozyc stare. Ja bym zaczoł od podpięcia autka na komputerek


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

radek37
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 11, 2010 16:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: radek37 » czw lut 11, 2010 17:31

Tak, faktycznie nazwał to urządzenie sterownikiem - to ja przekręciłem nazwę.
Tylko trudno mi będzie dojechać do innego warsztatu kiedy auto w ogóle nie jeździ.
I w tym sęk...



qbanczyk691
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 22:12
Lokalizacja: Grójec

Post autor: qbanczyk691 » czw lut 11, 2010 20:32

Panowie może się mylę ale jeśli to gaźnik to jest tam tylko moduł zapłonowy na podszybiu który wygląda i kosztuje tak: http://www.allegro.pl/item901473983_mod ... 6_1_8.html

U mnie w 1,6 było właśnie coś takiego.
Mam takie 2 na zbyciu jakby coś.
Ostatnio zmieniony czw lut 11, 2010 20:32 przez qbanczyk691, łącznie zmieniany 1 raz.



radek37
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 11, 2010 16:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: radek37 » czw lut 11, 2010 21:31

Nie wiem czy to istotne fakty czy nie, ale zapomniałem dodać, że miałem może 2 sytuacje wcześniej, kiedy podczas jazdy gasł silnik i nie można było go ponownie odpalić. Odpalał dopiero po wlaniu benzyny bezpośrednio do silnika i to też z wielkimi problemami. Nie wiem czy należy wiązać te fakty...



MisiekD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr sty 20, 2010 23:29
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post autor: MisiekD » pt lut 12, 2010 17:14

a w jakim stanie sie ma aparat zapłonowy kopułka, kable, świece, palec kopułki może silniczek krokowy do przeczyszczenia albo wymiany

[ Dodano: 12 Lut 2010 16:18 ]
oldi90 pisze:Ja bym nie zapłacił ani grosza owemu fachmanowi. Kazał bym wyciagnąc to co zamontował i włozyc stare
też bym tak zrobił
co do komputera pokładowego to jest ale w MK2 gt gti



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości