TDI 130PS do golfa 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinkam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 26, 2005 00:44
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

TDI 130PS do golfa 3

Post autor: marcinkam » czw gru 15, 2005 16:47

Witam!! Mam plany założyć do golfa 3 silnik 1,9 TDI 130 PS. Czy ktos już dokonał takiej modyfikacji?? Wszystkie informacje będą dla mnie bardzo cenne. Jakie są kłopoty z założeniem?? Z góry dziękue za wszystkie podpowiedzi



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw gru 15, 2005 18:07

dla chcacego nie ma rzeczy nie do zrobienia :)

Oprócz silnika potrzebujesz jeszcze wiazki elektryczne, tacho, pedały - sporo dłubania


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Re: TDI 130PS do golfa 3

Post autor: NEMESIS » pt gru 16, 2005 03:04

marcinkam pisze:Witam!! Mam plany założyć do golfa 3 silnik 1,9 TDI 130 PS. Czy ktos już dokonał takiej modyfikacji?? Wszystkie informacje będą dla mnie bardzo cenne. Jakie są kłopoty z założeniem?? Z góry dziękue za wszystkie podpowiedzi
PROSZE BARDZO .... :grin: :bigok: SILNIK ASZ, SKRZYNIA 6
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A TO SILNIK Z PASKA B6 W PASKU B3, SKRZYNIA 5 Obrazek



Awatar użytkownika
mindlab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt gru 28, 2004 13:25
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

Post autor: mindlab » pt gru 16, 2005 11:46

NEMESIS jestes mistrzem dla mnie !!! Marzy mi się coś takiego...Silnik ze skrzynią i całą resztę bym sobie skombinował,tylko nie mam nikogo kto by mi to wsadził i uruchomil... :( MOżesz mi coś podpowiedzieć?Jaki koszt całej operacji-ale tylko robocizny i jak to czasowo wygląda,jak są wszystkie potrzebne elementy na miejscu.Miałbym to wsadzić zamiast 1,4 ABD-że inna zawiecha i hamulce to wiem(zrobiłbym to przedtem).



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » pt gru 16, 2005 14:18

mindlab pisze:NEMESIS jestes mistrzem dla mnie !!! Marzy mi się coś takiego...Silnik ze skrzynią i całą resztę bym sobie skombinował,tylko nie mam nikogo kto by mi to wsadził i uruchomil... :( MOżesz mi coś podpowiedzieć?Jaki koszt całej operacji-ale tylko robocizny i jak to czasowo wygląda,jak są wszystkie potrzebne elementy na miejscu.Miałbym to wsadzić zamiast 1,4 ABD-że inna zawiecha i hamulce to wiem(zrobiłbym to przedtem).
Spojrze w rozpiske bo też to robiłem dla kogoś ...a mój biedak w polu kwitnie i czeka na podobne serce !!! :chytry:
Obrazek
zapodam coś wieczorkiem na PM ... :chytry: ..wcześniej tam był 1.8i całe 90KM, ale jak wyjechało z fabryki bo jak do mnie przyjechał to podwórka nie było widać !!!! OLEJARKA :grin: zawieszka z gti edition albo jak ktoś woli VRa, tarcze przód 280mm 5x100..niestety po jazdach próbnych okazało się (zgodnie z przypuszczeniami ) że jeszcze dojdą amorki do wymiany bo nie trzymają furka się buja.. :cry: a taki ładny zawias KONI był... :jezor: to cholerstwo jest zajebiście ciężkie !!!



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt gru 16, 2005 14:38

NEMESIS pisze:PROSZE BARDZO .... grin bigok SILNIK ASZ, SKRZYNIA 6

no no :), ciezko było upchnąc?


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

djset

Post autor: djset » pt gru 16, 2005 14:56

musze powiedziec ze bardzo ciekawy temat :D



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pt gru 16, 2005 16:26

Też jestem zainteresowany jak wyglada taki swap. Podobnie jak mindlab ciekawi mnie koszt robocizny i czas jaki jest potrzebny na taka przeróbke. Trzeba duzo przerabiac zeby wsadzic na swoje miejsce taki silnik TDI? Jak jest z przeniesieniem napędu (półośki i,t,p)?



Awatar użytkownika
Puki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn sie 08, 2005 15:49
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Puki » pt gru 16, 2005 18:42

Pomysł super koszty już nietakie ciekawe...kumpel ma audi 80 z silnikiem 1.9 130 PD tylko że on może sobie na coś takiego pozwolić jego ojciec ma serwis TDI wieczorkiem zapytam o koszty.


Są auta i są VolksWageny

Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » sob gru 17, 2005 02:16

ale tylko robocizny i jak to czasowo wygląda,jak są wszystkie potrzebne elementy na miejscu.

co to jest robocizna ?? :chytry: powieszenie silnika i skrzyni ?? skrzynia 6 czy 5 ?? robie wydech, montuje cooler i rurki czy sam robisz ?? półosie ?? Rozumiem że dostarczasz komplet silnik+ skrzynia + półosie + to co potrzebne do odpalenia ?? komputer skodowany z zegarami czy nie ?? :grin: he he a to dopiero poczatek !!!! `pozdroo :jezor:



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob gru 17, 2005 11:35

Chodzi o sama robote, zalozenie silnika i napedu na miejsce. Jak to jest z dopasowaniem? Jak sie to zalozy na inny samochod to dlugosc np. półosi bedzie pasowała? Opisz mniej wiecej jakie przerobki trzeba wykonac i ile taka praca zajmuje czasu? Co to jest "he he a to dopiero poczatek !!!!"? :chytry:



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » sob gru 17, 2005 11:58

ASZ w MK2 kolegi Arturosa

Obrazek

Jest firma, która robi takie swapy, około 6500-7000 na gotowo chcą.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob gru 17, 2005 12:07

ygd, Na gotowo, czyli wplacam kase i nic mnie wiecej nie interesuje? Jezdzil ktos dluzej takim pojazdem? NP. w przypadku mk2 buda sie nie rozlatuje jak sie wsadzi tam 1.9 tdi i mocno zachipuje?


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

djset

Post autor: djset » sob gru 17, 2005 12:09

ygd pisze:około 6500-7000 na gotowo chcą.
to baaaardzo duzo! znam kogod, kto robi to profesjonalnie, za mneij kasy i przy okazji wszystko przejrzy i wyreguluje... mi przekladal silniki w BMW :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości