Problem z wbijaniem biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baka8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:55
Lokalizacja: Opole

Problem z wbijaniem biegów

Post autor: baka8 » śr lut 10, 2010 22:16

Witam , mam kolejną kwestię do poruszenia. czasami cięzko wchodzą mi biegi, obiaw jest taki ze przy przełączaniu ( onbojętnie jakiego biegu) gałka idzie do połowy po czym jest opór i po sekundzie daję rade wbic bieg....i znów jest dobrze ... czy to moga być poduszki pod skrzynią, czy w srodku przekładnia sie juz kończy?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » śr lut 10, 2010 22:17

Sprawdziłeś czy jest olej w skrzyni ?



baka8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:55
Lokalizacja: Opole

Post autor: baka8 » śr lut 10, 2010 23:17

jutro stawiam auto do mechanika na wymianę rozrządu, powiem żeby sprawdził olej..dziwne jest to że na wolnych obrotach i zapięciu 4 - 5 biegu przy dodawaniu gazu silnik i (chyba) skrzynia wpada w takie wibracje (jakby falowanie) i po podniesieniu obrotów efekt ustaje( nie pisze tu o kangurku z powodu za małych obrotów)...dlatego pytałem o poduszki pod skrzynią..jutro sprawdze olej może coś się wyjaśni



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Post autor: DaroW » czw lut 11, 2010 03:35

Sprawdź jeszcze sprzęgło.



baka8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:55
Lokalizacja: Opole

Post autor: baka8 » czw lut 11, 2010 23:47

auto wróciło od mechanika , zrobiony rozrząd, sprawdził olej w skrzyni i nie ma ubytków, jedna poduszka jest do wymiany ale jeszcze nie jest w tragicznym stanie , zastanawiam się czy to może mieć aż tak duży wpływ na wbijanie biegów czy po prostu skrzynia nie jest zajechana...



Sejo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 10, 2010 21:10
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Sejo » pt lut 12, 2010 19:44

A ja mam pytanko odnośnie skrzyni biegów do Golfa III. Mechanik stwierdził ze trzeba ją "rozgrzebać" śruba która mocuje widełki od wstecznego biegu została wykręcona, i widełki zmieniły swoje miejsce. Jakie są koszta za takie naprawy doliczając potrzebne częsci(uszczelki itp.) Czy lepiej będzie poszukać inną skrzynie i ją zamontować ?



baka8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:55
Lokalizacja: Opole

Post autor: baka8 » pt lut 12, 2010 20:54

zauważyłem dzisiaj że przy jeździe na zimnym silniku problemów z wbijaniem biegów nie mam , jak dla mnie to wina oleju , jest stary i jak sie rozgrzeje traci swoje właściwości smarujące, jak myślicie?



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Post autor: DaroW » pt lut 12, 2010 21:43

Jak olej do kitu to na zimnym powinien być problem, zapytam jeszcze raz: sprawdziłeś sprzęgło, jak włączasz wsteczny to nie zgrzyta ?



baka8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:55
Lokalizacja: Opole

Post autor: baka8 » pt lut 12, 2010 22:28

jak dla mnie sprzęgło bierze dobrze wysoko i chodzi równo, bez oporów , mechanik miał do na placu i nic o sprzęgle nie wspominał a zdiagnozował parę rzeczy więc raczej jak sprzęgło było by walnięte to by mi powiedział, ze wstecznym nie mam problemu( może dlatego że go rzadko wbijam) a z innymi biegami raz jest dobrze a raz gorzej , może synchronizatory są walnięte bo przy wrzucaniu jedynki czuć opór największy i nie raz wrzucam najpierw dwójkę a potem jedynkę i pomaga , a jak jadę to łatwiej zazębić przekładnią bo są w ruchu...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości