problem z silnikiem,i jego sterowaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vWiSK'Y
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:12
Lokalizacja: SZafarczyska
Kontakt:

problem z silnikiem,i jego sterowaniem

Post autor: vWiSK'Y » pn lut 08, 2010 13:26

Otóż gdy po ostatnich opadach niegu jechałem do olsztyna,(robiłem za odśniezarkę:) ),hehe,zaczeło sie dziac cos dziwnego ,po pierwsze cos w skrzynce bezpiecznikowej zaczeło pykac,i zgrzytac,(chyba jakiś przekaznik),golf sam sobie zaczoł ustalac gaz,raz 2 tys. obr,zaraz po tym 3 tys,a nawet 3,5 ty,i nic nie schodziło,w dodatku robil to tak ze pedal gazu szedł sam w dól,(przewaznie towarzyzyło temu wpomniane pyknięcie przekaźnika),gdy go zgasiłem wogóle nie chcial mi zapalic,dopiero po odczekaniu kilku godzin,i bylo tak caly czas,do dzisiaj tylko moze w mniejszym stopniu,a i kolejna ciekawostka,raz ma siłe i idzie jak burza,innym razem tira ledwo co wyprzedziłem,dodam ze golf jest na mono wtrysku,i ma lpg z rozpalaniem na benzynie,po czym przełącza sie na gaz,no i dodam jeszcze ze było wtedy bardzo,bardzo MOKRO,a golf niski..
POMÓŻCIE

[ Dodano: 03 Lut 2010 19:27 ]
I co nikt nie wie co to może byc?????a moze chociaz powiecie mi który ten przekażnik jest od silnika bo jak jet zimny to nie pyka,ale jak sie troche rozgrzeje to zaraz obroty szaleją i tam cos pyka,i po kazdym pyknieciu obroty sie zmieniają,POMOCY


Oceniajcie,doradzajcie,krytykujcie : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3159382#3159382

TOYTOY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lut 04, 2010 15:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: problem z silnikiem,i jego sterowaniem

Post autor: TOYTOY » pn lut 08, 2010 14:05

odsłoń rozdzielkę, wypnij z zaczepów i zobacz dokładnie co się tam dzieje, czy nie ma jakichś upaleń, wilgoci itp , zlokalizuj cykąjący przekaźnik. Ale żeby od cykania przekaźnika działy cuda z obrotami podczas jazdy to raczej nie możliwe. Prędzej jakieś zwarcie od strony silnika daje cykanie w środku, zlokalizujesz przekaźnik lub spalony bezpiecznik to prawdopodobnie naprowadzi Cie co może szwankować pod machą.



Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mr.Figiel » pn lut 08, 2010 14:42

Siema,
Słuchaj sprawdź sobie bezpieczniki tutaj masz rozkład co do czego :

1 - Światło mijania lewe; korekcja ustawienia lewego reflektora. 10A
2 - Światło mijania prawe; korekcja ustawienia prawego reflektora 10A
3 - Oświetlenie zestawu wskaźników i tablicy rejestracyjnej. 10A
4 - Mechanizm otwierania dachu 15A
5 - Wycieraczki szyb i pompka spryskiwaczy szyb 15A
6 - Dmuchawa przewietrzania i ogrzewania oraz klimatyzacji. 30A
7 - Światła pozycyjne przednie prawe i tylne prawe. 10A
8 - Światła pozycyjne przednie lewe i tylne lewe. 10A
9 - Ogrzewanie szyby tylnej oraz zewnętrznych lusterek wstecznych. 20A
10 - Przednie światła przeciwmgłowe i tylne światło przeciwmgłowe. 15A
11 - Światło drogowe lewe i lampka kontrolna świateł drogowych. 10A
12 - Światło drogowe prawe. 10A
13 - Sygnał dźwiękowy; wentylator chłodnicy 10A
14 - Światła cofania; regulacja zewnętrznych lusterek wstecznych;
ogrzewanie siedzeń przednich; zespół klimatyzacji; układ
"Thermotronic"; regulator prędkości jazdy. 15A
15 - Urządzenie elektroniczne silnika. 10A
16 - Lampki kontrolne; oświetlenie schowka, tablicy rozdzielczej;
oświetlenie schowka na kasety magnetofonowe. 15A
17 - Kierunkowskazy. 10A
18 - Elektryczna pompa paliwa; sonda lambda. 20A
19 - Wentylator chłodnicy; zespół klimatyzacji. 30A
20 - Światła hamowania; wyłączniki regulatora prędkości przy
pedałach sprzęgła i hamulca. 10A
21 - Oswietlenie wnętrza i bagażnika; zegar; zapalniczka;
centralny zamek; wskaźnik wielofunkcyjny komputera pokł. 15A
22 - Odbiornik radiowy. 10A

Sprawedź przedewszystkim bezpieczniki nr 15 i 18 tzn liczac od pierwszego z lewej.
bvardzo możliwe że coś z nimi jest nie tak, a może mają inne wartości niż powinny mieć.

Sprawdź i napisz co i jak to bedziemy myśleć dalej



Awatar użytkownika
vWiSK'Y
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:12
Lokalizacja: SZafarczyska
Kontakt:

Post autor: vWiSK'Y » pn lut 08, 2010 23:37

Spoko jutro ogarne wasze rady,wiem ze to dziwne i dla tego nie wiem co to moze byc,zeby takie cuda sie dzialy :grrr: pzdr

[ Dodano: 09 Lut 2010 22:35 ]
A wiec panowie sprawdziłem to o czym mówiliscie,no i bezpieczniki,jak i kostki są spoko,nic nie po nad palane,i wogóle,nie mogłem sprawdzic który to przekaznik bo mam tam tyle kabli(chyba od niezczęsnego immo),no i nie mogłem tej skrzynki bezpiecznikowej wyjąc.. ale cos jest chyba powiązane z jedną z wtyczek od wtrysku(ta z lewej strony wpięta pionowo)bo jak ją odpinam to jest reakcja,dodam jeszcze ze golf teraz na benzynie czadzi czarnym dymem,klapka nie odcina ciepłego powietrza,no i ze jak jest zimny,to jakby ssania nie mnial,bo ma tylko 1000obr.,dopiero jak sie troche rozgrzeje to szaleje


Oceniajcie,doradzajcie,krytykujcie : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3159382#3159382

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości