2.0 8V GTI problem :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

2.0 8V GTI problem :(

Post autor: Tendi » pn lut 08, 2010 01:48

Witam,
Niedawno sprzedalem swojego mk2 1.6lpg ktorym zrobilem ponad 20 tys bez zadnych problemow, i wczoraj kupilem mk3 gti. Silnik 2.0 8v i niestety zaczely sie schody. Po przejechaniu 250km zapalila mi sie kontrolka od oleju, olej mial juz 25tys przebiegu od wymiany. Poza tym, zauwazylem na sniegu czarna plame z wydechu, silnik plul olejem. Dzis rano niezwolcznie 2 samochodem pojechalem na gielde, kupilem filtry i olej. Mam dostep do warsztatu wiec znajomy wymienil olej oraz filtry. Olej polsyntetyk 10W40. Na poczatku wszystko bylo ok, przestal pluc, nie dymil. Dzis zrobilem kolejne 200km i co sie okazalo, znow pluje olejem.

Czego to moze byc wina? Dodam, ze po podniesieniu samochodu na podnosniku okazalo sie, ze zamiast katalizatora ma wspwana prosta rure, (nie strumiennica, tylko zwykla prosta rura) oraz srodkowy tlumik rzezi, w srodku lataja pordzewiale kawalki.

Prosze o porade czym to moze byc spowodowane oraz ile moze kosztowac ew naprawa...

Pozdrawiam Piotrek

[ Dodano: 08 Lut 2010 00:54 ]
Dodam, ze silnik pracuje rowno oraz nie odczuwam jakiekolwiek spadku mocy.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn lut 08, 2010 07:25

uszczelniacze na zaworach - koszt ok 30zl
pierscienie - koszt ok 200zl + dodatkowe koszta w postaciu uszczelki pod glowica, planowania glowicy, uszczelka pod miske, jakies 200zl
sprawdz cisnienie na tlokach to cos sie rozjasni



dhaiver
....
Posty: 281
Rejestracja: wt paź 07, 2008 22:03

Post autor: dhaiver » pn lut 08, 2010 07:32

kolego sprawdż odpowietrzenie skrzyni korbowej,tzw. odmę,u mnie ostatnio jak się zatkała to na 20 km zgubilem ''przez tłumik'' przeszło pół litra oleju



Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » pn lut 08, 2010 09:15

Dzieki za odp, zaraz jade na warsztat. Jak chlopaki beda mieli czas to sie czegos dowiem. Swoja droga jestem zalamany, nie zdazylem sie nawet nacieszyc.



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » pn lut 08, 2010 09:53

Wywalił olej, a może znalazłeś miejsce gdzie go wyrzuca? Komora silnika jest zazygana olejem czy nie?


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » pn lut 08, 2010 16:22

Mechanicy uspokoili mnie, sprawdzili kompresje, jest ok na wszystkich zaworach. Poza tym, nie dymi, silnik pracuje rowno, pluje lekko skroplona woda (brudy). Wina ukladu wydechowego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości