MK3 - dziwne rzegotanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krussh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 17:05
Lokalizacja: Sosnowiec

MK3 - dziwne rzegotanie

Post autor: Krussh » sob lut 06, 2010 13:58

Witam. A więc mam taki problem, posiadam golfa III gti v8, podczas jazdy słychać dziwne "rzegotanie", coś jakby linka od obrotomierza o coś ocierała (tak to przynajmniej brzmi), Nie jest to problem linki, nie są to też zaciski lub tarcze hamulcowe. Mechanik powiedział że nie ma pojęcia co to jest:) Pojawia się to tylko podczas jazdy, nie występuje kiedy dodaje się gazu na postoju.

No to tyle. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to może być to byłbym bardzo wdzięczny.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lut 06, 2010 14:17

jak ruszasz czy w czasie jazdy?



Awatar użytkownika
Krussh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 17:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krussh » sob lut 06, 2010 14:33

W czasie jazdy, jest bardziej słyszalne przy jeździe 50 na godzinę.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lut 06, 2010 14:44

łóżyska,skrzynia biegów,choc ja niedawno robiłem skrzynie i mechanik mi podgioł niechcacy oslone za silnikiem i tarła o przegób wystarczyło odgiąc a nerwów było...
jedz na kanal podlewaruj autko dkokladnie i pusc niech jedzie i słuchaj pod nim.ale niech to poslucha mechanik.
chyba ze to licznik,ale ja nieznam budowy licznika bez linki



Awatar użytkownika
Krussh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 17:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krussh » sob lut 06, 2010 14:52

hm...co do skrzyni to mam pytanie, bo to jest tak ze podczas jazdy właśnie słychać to "ocieranie" ale bez znaczenia czy jedzie się na luzie czy na biegu...mimo to możliwe że to skrzynia?



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » sob lut 06, 2010 15:04

Tak , bo wrzucajac luz odciagasz docisk od koła . rozłanczasz i połanczasz skrzynie z silnikiem , ale tocząc sie skrzynia pracuje dalej. musiał bys dokładnie wszystko posprawdzac. Czasem półosie lubia tak namącić , wiec ja bym proponował wziasc jakiegos kolege podniesc auto na podnosniku badz kanał , bujnac auto na piątce wrzucic luz i słuchac dokładnie co i jak , od spodu przy okazi ogladajac zachowanie całego napedu .


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości