Całkowite wyłączanie oświetlenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

silesiaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 11, 2009 12:47
Lokalizacja: inąd

Całkowite wyłączanie oświetlenia

Post autor: silesiaster » pt lut 05, 2010 11:19

Witam

Czy w golfie V istnieje możliwość wyłączenia świateł(wszystkich) po włączeniu silnika? Zasypało mi ostatnio samochód i podczas odśnieżania w nocy przy włączonym silniku zauważyłem, że nawet w pozycji pokrętła świateł na 0, światła nadal się świecą. Z książki obsługi domyślam się, że są to ciągłe światła jazdy - jednak w zaprezentowanej w tejże książce rubryce powiedziane jest, że przy ustawieniu wyłącznika na 0 światła te są wyłączone a co innego jest napisane akapit dalej :chytry:

pozdrawiam



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt lut 05, 2010 12:24

palily cis sie swiatla mijania czy inne?



krys-tian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 08, 2009 22:06
Lokalizacja: Wielkopolskie / Jarocin
Kontakt:

Post autor: krys-tian » pt lut 05, 2010 13:25

Widze ze kolega ma zakodowane automatyczne wlaczanie swiateł po przekreceniu stacyjki, funkcja ta jest zakodowana w "sterowniku bordnez"zarzadzajacym instalacja elektryczna wiec, z tego co mi wiadomo to jest tylko 2 wyjscia

1- przekodowac na stale sterownik zeby nie zapalal automatycznie swiatel
2- podczas odsniezania mozesz przelaczyc wlacznik w pozycje swiatel pozycyjnych - wtedy zgasna swiatla mijania
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 13:25 przez krys-tian, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt lut 05, 2010 22:14

silesiaster, masz zaprogramowane światła jak dla skandynawii, tak jak napisał krys-tian trzeba zmienić ("odhaczyć") długie kodowanie w sterowniku w adresie 09-Centralny Zespół Elektr. , dalej Kodowanie - 07

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=268630
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 22:14 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości