Problem z ESP/ASR

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

Problem z ESP/ASR

Post autor: Wojtek010 » czw lut 04, 2010 01:35

Witam wszystkich.
Problem polega na tym że ruszając ostrzej na mokrej nawierzchni uruchamia mi się kontrola trakcji i wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt że auto w tym momencie zaczyna strasznie "podskakiwać" i szarpać. Wiem że jest to coś nienaturalnego bo jeździłem innymi autami vw oraz seatem i podczas pracy kontroli trakcji w innych samochodach czuć tylko leciutkie spadki obrotów i prawie nie wyczuwalne szarpnięcia. Vag nic nie wykazał gdy szukałem błędów. Dopiero ostatnio wyskoczył błąd o zepsutym czujniku ABS ale problem z "podskakiwaniem" sięga dużo wcześniej. Proszę was o jakieś wskazówki bo żeby ruszyć na oblodzonej powierzchni muszę wyłączać ESP żeby auto nie szarpało a to jest już denerwujące.

Dzięki z góry za wszelkie wskazówki.



banzai54
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: banzai54 » czw lut 04, 2010 03:09

Nie wiem czy może mieć to coś wspólnego z ESP/ASR, ale u mnie w passacie podskakiwał przy szybszym ruszaniu przez amortyzatory.


Był 1.6D Golf mk2 USA, był 1,8RP Passat b3, jest Carisma 1,6 16V :)
[url=http://img5.imageshack.us/i/vwgolfcari.jpg/][img]http://img5.imageshack.us/img5/4530/vwgolfcari.jpg[/img][/url]

Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

Post autor: Wojtek010 » czw lut 04, 2010 12:04

Niestety amortyzatory były sprawdzane i są sprawne. Dzięki za zaangażowanie i proszę wszystkich o dalsze wskazówki


Golf mk2 syncro viewtopic.php?f=87&t=534594

Obrazek Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania :bigok:

Awatar użytkownika
Piter
_
_
Posty: 777
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:28
Lokalizacja: MysloVWitz

Post autor: Piter » pt lut 05, 2010 18:00

System ESP do prawidłowego działania potrzebuje danych z czujników ABS. Czujnik mógł ci się już srać wcześniej, a dopiero teraz wywaliło ci błąd. Wymień ten czujnik.


Obrazek
TYLKO ZOMBI JEŻDŻĄ KOMBI :P
Mój Golf V6 - aktualizacja 03.2019

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 419 gości