linka gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

migo4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 01, 2010 19:01
Lokalizacja: Łódź

linka gazu

Post autor: migo4 » pn lut 01, 2010 20:14

Witam!
Dziś rano jadąc do pracy utraciłem moc pod pedałem gazu. Zepchnąłem auto na pobliski parking podejrzewając pęknięcie linki sterowania przepustnicą.
Okazało się jednak, że linka jest cała, a problem leży w pedale gazu. Dokładniej - w gumowej obejmie, która przetarła się i nie utrzymuje końcówki linki.
Mam dwa pytania: czy samą taką gumkę można dokupić? oraz czy przypadkiem nie zgubiłem jakiegoś zacisku, zatrzasku do linki wyciągając z auta dywanik, bo nie jestem do końca przekonany, czy linka w samej tej gumowej obejmie się utrzyma...
A może dysponujecie jakimiś zdjęciami na których widać jak powinno być to wszystko zamontowane wtedy dojdę do tego co i jak...
Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Marcin

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn lut 01, 2010 20:59

Tak ma to wyglądać. Haczyk linku gazu jest wsadzony w ten gumowy pierścień który jest w pedale gazu. Spróbuj może jakoś przywiązać linkę tymczasowo, zanim znajdziesz tą gumkę, bo pewnie ciężko będzie coś takiego w sklepie kupić.
Obrazek



migo4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 01, 2010 19:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: migo4 » pn lut 01, 2010 21:11

Wielkie dzięki!!!

[ Dodano: 03 Lut 2010 21:03 ]
Ważna informacja dla mających podobny problem: koszt linki: 25 -35 zł, natomiast ten gumowy pierścień jest bez najmniejszych kłopotów do zdobycia w autoryzowanych salonach Skoda/VW/Seat, czyli tam gdzie nikt z nas pewnie by tego nie szukał... he he he
Koszt równie nieprawdopodobny - 4 zł!!!
Jakże miłe zaskoczenie.
Czas wymiany wszystkiego z demontażem (oczywiście włanymi rękoma) - 20 minut. I mróz wcale tu nie przeszkadza.
Należy jednak przed zakupem linki zdemontować starą i zaniść do sklepu jako wzór, bo jest kilka rodzajów.
Pozdrawiam


Marcin

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości