Synchroniczne sterowanie lusterkami- jak wyłaczyć?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Qube-pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 21, 2008 17:53
Lokalizacja: KrK

Synchroniczne sterowanie lusterkami- jak wyłaczyć?

Post autor: Qube-pl » pt sty 29, 2010 20:25

Witam serdecznie

Dzisiaj podczas ściągania tapicerki w lewych przednich drzwiach (miałem problem z podnośnikiem szyb) i poskładaniu wszystkiego do kupy, zaczałem sprawdzać czy wsio jest złożone jak należy.

Jakież było moje zdziwienie jak zauważyłem że podczas regulacji lewego lusterka, rusza sie także prawe, jak reguluje prawe to tylko to sie rusza.

Myślałem ze sie coś popsuło, ewentualnie jakaś wilgoć na stykach, ale poczytałem , podzwoniłem do ASO i okazało sie że tak ma być.

Generalnie ok, ale zastanawia mnie czy ja rzeczywiscie tak miałem od samego poczatku użytkowania autka(ponad 2 lata) bo jakoś nie chce mi sie wierzyć że tego nie zauważyłem wcześniej...

Czy moduł komfort mógł sie zresetować? Stacyjka była cały czas właczona abym mógł dobrze wyregulować szybę na podnosniku...

Może przyczyną było iż ostatnio padł mi akumulator przez te mrozy jak nie jeździłem nim 3 dni i musiałem odpalać na kablach...

Wracając do pytania czy mogę po podłączeniu do VAG , wyłaczyć tą synchronizacje?

ps. Jest ktoś z Krakowa ,kto może mi to zrobić?
ps2 jak mam naciągnąc linke do klamki wewnątrz drzwi? Mam ją strasznie luźno i klamke musze wychylić na 90 stopni aby otworzyć drzwi,przed rozbiórką tapicerki klamką drzwi otwierałem przy ok 45 stopniach.

Z góry dziękuje za informacje

pzdr
Qube



kaczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:44
Lokalizacja: Sunshine State
Kontakt:

Post autor: kaczy » pt sty 29, 2010 21:01

ja powiem tylko od siebie że miałem podobną sytuację tylko tyle że nic nie grzebałem po prostu pewnego dnia zauważyłem że mi też sie synchronicznie ustawia gdy przestawiam lewe lusterko a najlepsze jest to że zauważyłem do po roku użytkowania auta .. widocznie nie zwróciłem uwagi na to bo w zasadzie jak ustawiasz lewe lusterko to nie patrzysz na prawe druga sprawa to aż tak często lusterek to nie przestawiamy :bigok:

[ Dodano: 29 Sty 2010 20:05 ]
Qube-pl pisze:jak mam naciągnąc linke do klamki wewnątrz drzwi? Mam ją strasznie luźno i klamke musze wychylić na 90 stopni aby otworzyć drzwi,przed rozbiórką tapicerki klamką drzwi otwierałem przy ok 45 stopniach.
do klamki zamocowana jest króciutka linka zakończona takim plasticzkiem którym to regulujesz sobie wychylenie klamki przy otwieraniu wkładając ten plasticzek w odpowiednie miejscie



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » pt sty 29, 2010 21:39

Nie przejmuj się masz oki , jest tak we wszystkich mk4



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » pt sty 29, 2010 23:17

O lusterka możesz byc spokojny. Ja tez tak mam i tak ma byc:)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 30, 2010 00:03

kaczy pisze:do klamki zamocowana jest króciutka linka zakończona takim plasticzkiem którym to regulujesz sobie wychylenie klamki przy otwieraniu wkładając ten plasticzek w odpowiednie miejscie
piszesz o klamce zewnętrznej a pytanie jest o wewnętrzną.
Qube-pl, rozbierz jeszcze raz i zobacz czy linka z tym haczykiem jest dobrze założona na klamkę, po zaczepieniu haczyka i założeniu tego plastiku co jest przy nim, pociągnij za klamkę wewnętrzną...ten plastik "wskoczy" na swoje miejsce.

Co do lusterek to jest to poprawne działanie a czy można to wyłączyć Vagiem...pewnie tak, w module komfortu można zmieniać wiele ciekawych funkcji...tylko jak to zrobić



sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Post autor: sylon » sob sty 30, 2010 01:26

i ja mam to samo z lusterkami mialem pisac co moze byc przyczyna wczesniej tez nie zauwazylem ze synchronicznie sie ustawia:)



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » sob sty 30, 2010 01:31

Heh troche to śmiesznie brzmi. wszyscy jeżdzą samochodami i po czasie zauważają ten objaw. Miałem tak samo a skapnąłem się po ok pół roku :D



Qube-pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 21, 2008 17:53
Lokalizacja: KrK

Post autor: Qube-pl » sob sty 30, 2010 06:51

kaczy pisze: rozbierz jeszcze raz i zobacz czy linka z tym haczykiem jest dobrze założona na klamkę, po zaczepieniu haczyka i założeniu tego plastiku co jest przy nim, pociągnij za klamkę wewnętrzną...ten plastik "wskoczy" na swoje miejsce.
No własnie, widziałem ten plastik przy haczyku ale nie bardzo wiem gdzie on ma zostać załozony...a i nie pamietm czy ten haczyk do klamki ma wejśc od góry czy od dołu:D

Co do samych lusterek to trzeba z tym żyć, jak ja mogłem tego nie zauważyć, ale fakt nie regulujemy ich codziennie...

:kufel: dla wszystkich pomocnych....thx
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 06:51 przez Qube-pl, łącznie zmieniany 1 raz.



kaczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:44
Lokalizacja: Sunshine State
Kontakt:

Post autor: kaczy » sob sty 30, 2010 09:19

Qube-pl pisze:klamki wewnątrz drzwi?
Qto pisze:piszesz o klamce zewnętrznej a pytanie jest o wewnętrzną.
faktycznie, nie zauważyłem :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 30, 2010 10:20

Qube-pl pisze:widziałem ten plastik przy haczyku ale nie bardzo wiem gdzie on ma zostać załozony
Przy samej klamce jest takie miejsce gdzie pasuje, jeżeli założysz go poprawnie to linka się trochę naciągnie i drzwi będą się otwierały poprawnie. Jak znajdziesz miejsce na ten plastik to pamiętaj żebym przed założeniem tapicerki pociągnąć za klamkę do oporu (do momentu kiedy usłyszysz jak ten plastik wskakuje na swoje miejsce)...jak tego nie zrobisz a nie wsadzisz tego plastiku do końca to prędzej czy później wyskoczy.
Qube-pl pisze:nie pamietm czy ten haczyk do klamki ma wejśc od góry czy od dołu
z tego co pamiętam to nie ma różnicy...wsadź jak będzie wygodniej

Najpierw ten haczyk, później plastik o którym mowa:)



Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bora_TDI » sob sty 30, 2010 11:10

Qube-pl pisze:Wracając do pytania czy mogę po podłączeniu do VAG , wyłaczyć tą synchronizacje?
Da sie wylaczyc synchroniczne lusterka uzywajac vds pro poprzez modyfikacje eepromu modulu komfortu. Vag`iem nie da rady.

Pozdrawiam



Qube-pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 21, 2008 17:53
Lokalizacja: KrK

Post autor: Qube-pl » sob sty 30, 2010 19:43

Temat lusterek odpuszam, skoro tak ma być niech będzie :)

Z klameczką sobie poradziłem, nie zauważyłem tego mocowania.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim.


pzdr
qube



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 410 gości