problemy z biegami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ruskim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 24, 2005 16:19
Lokalizacja: katowice

problemy z biegami

Post autor: ruskim » pn gru 12, 2005 09:52

witam, mam problem z skrzynią biegów w golfie mk2 1.3 nz skrzynia 4
wchodzi mi wsteczny i 3,4 a 1,2 dgzieś się straciło wymieniłem łącznik elastycznu na drążku regulowałem i dalej nic co ciekawe biegi zniknęły zaraz po wymianie oleju w skrzyni,druga rzecz jak na sucho samym drążkiem przy skrzyni ruszam i sprawdzam biegi to ni moge trafić w 1,2 nie kce się wbić,podobno to wodzik w skrzyni albo pękł albom się wygioł
może ktoś z was się z czymś takim spotkał,i tak czeka mnie wyciąganie i rozbieranie skrzyni



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn gru 12, 2005 09:56

Jak ruszasz na założonym drążku to i tak nie znajdziesz tych biegów. Sprawdź czy jak wbijasz delikatnie wsteczny czy jedynka nie wejdzie. Jak naciśniesz wajche w dół to cofnij ją w lewo tylko troszke i spróbuj wbić bieg. Jak wejdzie gdzieś tam jedynka to masz źle mechanizm ustawiony i już. Jak dalej będzie wchodził wsteczny to skrzynia do wymiany bo remontować się nie opłaca.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn gru 12, 2005 20:38

Może przy wymianie oleju odkręciłeś nie tę śrubę co trzeba bo może wybieraki odkręciłeś , choinkę???



rafi_02

Post autor: rafi_02 » pn gru 12, 2005 21:24

Nie chce być nie miły ;) ale Tomasz dobrze mówi,ja miałem identyczny problem. Wymieniałem ze starszym olej w mk3 po nocy i odkręciłem nie tę śrube co trzeba i sie zesrały biegi jak u Ciebie :( pojechałem do mechanika,i pierwsze co sprawdzil to śruby. Niby mi to zrobił, ale powiedział ze to kwestia czasu....jeździłem tak do czerwca, od grudnia ubiegłego roku......i mam nową skrzynie :)

PoZdRo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 379 gości