VW Golf 3 93' 1.9TD - kontrolka od świec czasem nie świeci?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

VW Golf 3 93' 1.9TD - kontrolka od świec czasem nie świeci?

Post autor: gv » pn gru 12, 2005 01:06

Witam.
Mam taki problem. Otóż kontrolka od świec żarowych czasem nie świeci. Wydaje mi się to na tyle dziwne, bo dzisiaj autko stało całą noc na dworze i rano kiedy odpalałem to nie zapaliła się kontrolka, że niby świece grzeją. Jednak samochód poszedł za 1 razem. Kontrolka czasem zapala, czasem nie. Czasem widać, że grzeje nawet jak motor jest lekko ciepły, jednak tak jak dzisiaj przy temperaturze minusowej nie świeci.
Co jest tutaj przyczyną, albo gdzie jej szukać? Jak sterowane są świece i ta nieszczęsna kontrolka? Gdzie jest czujnik, który odpala świece albo ich nie odpala? Może to on jest winny? Może lampka w kontrolce już ledwo zipie?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pn gru 12, 2005 09:15

Dopiero co był ten temat i jeden kolega to pieknie wyjasnił!!! otórz po otwarciu drzwi kierowcy w TD AAZ załącza się układ grzania świec i podgrzewa silnik i jak grzmolimy sie do auta dosc długo to sie zagrzejeą i kontrolka juz sie nie zapali. Z kolei otwarcie drzwi, zamkniecie ich i ponowne otwarcie wyłącza całą zbawke i wtedy juz swiece grzeją po przekręceniu kluczyka to dlatego raz sie zapala a raz nie! ja tez sie temu dziwiłem ale to wyjasnienie rozwiązało moje wątpliwości. Proponuję zaobserwowac zachowanie auta a sam zobaczysz!
pozdrawiam!



Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » pn gru 12, 2005 12:37

To było w wątku o polo 1.9, tak?
Jeżeli tak, to b. przepraszam. Spróbuję to u siebie zaobserwować. Otworzę autko, zamknę drzwi, posiedzę z 15 minut i przekręcę kluczyk. Ciekawe to rozwiązanie :hmm:



jantar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 14:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: jantar » pn gru 12, 2005 23:20

Prościej będzie jak wejdziesz drzwiami od pasażera. Wówczas napewno się zaświeci kontrolka od grzania, bo czujnik jest przy drzwiach kierowcy.



wozu73

Post autor: wozu73 » wt gru 13, 2005 21:07

[mkIV 1,9 TDI] mi wogóle nie swieci. czy u mnie tez tak moze byc jak w polo ?



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » wt gru 13, 2005 21:51

wozu73 pisze:[mkIV 1,9 TDI] mi wogóle nie swieci. czy u mnie tez tak moze byc jak w polo ?
Z tego co wiem swiece w TDi zapalaja sie przy bardzo niskiej temperaturze (dokladnie nie pamietam ale jest to temperatura ujemna). Ewentualnie przepalila sie poprostu zarowka



Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » wt gru 13, 2005 22:06

Arcturus: jest dokładnie tak jak piszecie. Fajne rozwiązanie :cool: . Dzięki za pomoc jeszcze raz. Temat można zamknąć.
:okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości