Lewy przedni zacisk hamulcowy w MKII.... wrrrrr

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marti77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 16, 2005 22:13
Lokalizacja: internet

Lewy przedni zacisk hamulcowy w MKII.... wrrrrr

Post autor: marti77 » pn gru 12, 2005 00:02

Witam...
Temat widze że przerabiany był już nie raz.. jednak żadna z wypowiedzi mnie nie satysfakcjonuje więc swój problem opisuję:

Ostanio zauwazyłem że po raz kolejny nie odbija mi prawidłowo zacisk....
Efekt... goraca felga.. zwiekszone spalanie... gorsze przyśpieszenie... itd itd... wiadomo...
Pojechałem do mechaniora przeczyścilismy go łądnie.. przesmarowali odpowietrzyli wszystko cacy.... Nie mineło 2 dni znów nie chce odbijać.. szlag mnie trafia :grrr: ....
Poradcie coś jak go zregenerowac by sprawnie działał dodam tylko żę:
- grzeje sie tylko jedne koło....
- co mnie zdziwiło przy odpowietrzaniu nawet jak pompowałem na włączonym silniku pedałem z przewodu który doprowadza płyn hamulcowy do zacisku ledwo kapało...

Z góry dziekuję za wszystkie podpowiedzi...


Pozdrawiam!!!



Gonzo_in_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw sie 11, 2005 22:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Gonzo_in_VW » pn gru 12, 2005 00:12

Może masz przewody zabrudzone? i dobrze nie odbija po puszczeniu też moze być wina tłoczka wyjmij go przeczyść i posmaruj pastą specialną, ale ja stawiam na zapchane węzyki .. jeśli sie myle to poprawcie mnie .. :D


Jesteś z Płocka lub okolic? Zajrzyj!!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=305055

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn gru 12, 2005 00:19

Gonzo_in_VW pisze:Może masz przewody zabrudzone? i dobrze nie odbija po puszczeniu też moze być wina tłoczka wyjmij go przeczyść i posmaruj pastą specialną, ale ja stawiam na zapchane węzyki .. jeśli sie myle to poprawcie mnie .. :D
wężyki w środku?? jak ty sobie to wypbrażasz, przecież kolega pisał ze mu odpowietrzali, gdyby miał syf to było by cos nie tak juz przy odpowietrzaniu.


Mk3 GTI 16V ABF

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 12, 2005 04:49

igor002 pisze:wężyki w środku?? jak ty sobie to wypbrażasz, przecież kolega pisał ze mu odpowietrzali, gdyby miał syf to było by cos nie tak juz przy odpowietrzaniu
Może jednak wężyki, chociaż było by to dziwne. Ciśnienie w układzie jest dość spore. Ale kolega napisał, że przy odpowietrzaniu płyn ledwo kapał.Nie wiem tylko po co odkręcać wężyk do odpowietrzania. Odkręca się odpowietrznik, nie wężyk.
Nie pozostaje nic innego tylko rozebrać cały zacisk na części pierwsze i zweryfikować w jakim są stanie.
Nie wiem jakie masz hamulce a w związku z tym nie wiem czy chodzi o zacisk z tyłu czy z przodu. Jeśli przód to tak jak wyżej. Jeśli tył to może coś z mechanizmem ręcznego

[ Dodano: Pon Gru 12, 2005 03:51 ]
Ups....nie doczytałem tytułu. PRZEDNI.



fibolek

Post autor: fibolek » pn gru 12, 2005 15:08

Po prostu sprawdx cały docis a raczej przy okazji dwa.Może byc też tak że masz lekką delikatną dziurkę w przewodzie.



marti77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 16, 2005 22:13
Lokalizacja: internet

Post autor: marti77 » pn gru 12, 2005 18:10

Dziękuję za odpowiedzi ale w dalszym ciągu nie jestem z nich ustatysfakcjonowany:/
Po kolei:
- wężyk był ściągniety bo zacisk był wyciagany i dokłądnie czyszczony łącznie z tłoczkiem
- w chwili obencej po hamowaniu słychać jak powoli zacisk odbija.. (wydaje takie dzwieki grrr .... grrrrr.. grrrrr....) choc nie zawsze odbije... wtedy przy najblizszym postoju(światła, skrzyżowanie itd) wcisne pare razy mocno pedał hamulcowy i odziwo jest dobrze.... oczywiscie do najblizszego hamowania:(

Ps. Czy mozna jakoś ten zacisk zregenerować?? Jesli tak to jak?? Tzn. przyszlifować tłoczek.. wymienić gumki... czym w ogóle należało by go posmarować by smar(pasta) w miare długo się w nim utrzymał???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 12, 2005 19:30

marti77 pisze: Czy mozna jakoś ten zacisk zregenerować
sa zestawy naprawcze do zacisków, gumy, tulej prwoadzące itd. Co do niedrożności przewodów to spotkałem coś takiego: załamany był metalowy przewód i podobne objawy,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn gru 12, 2005 20:14

Wymień przewód hamulcowy elastyczny i będzie po kłopocie .Bankowo.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt gru 13, 2005 10:12

Przewody prawdopodobnie


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

marti77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 16, 2005 22:13
Lokalizacja: internet

Post autor: marti77 » wt gru 13, 2005 19:18

Dzieki za porady!!!!
Dziś kupiłem przewód hamulcowy, zestaw naprawczy(gumki do zacisku) oraz smar miedziowy w spray'u CU 1100...
Na jutro jestem umówiony z mechaniorem.... Mam nadzieję iż zacisk będzie chodził po zabiegu tak jak trzeba...
Do usłyszenia.. Pozdrawiam!!!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt gru 13, 2005 22:07

Daj znać jak poszło!!!



marti77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 16, 2005 22:13
Lokalizacja: internet

Post autor: marti77 » czw gru 15, 2005 19:01

Obyło się bez wymiany gumek (z zestawu naprawczego)... Przyczyną nie odbijania zacisku był niedrożny przewód hamulcowy (elastyczny).. Tak więc panie Tomku gratuluję.. no i "punktem" się rewanżuję.. Pozdrawiam.. wszystkich życzliwych Marcin!!!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw gru 15, 2005 22:40

Wiedziałem :hehe: Jka pierwszy raz się z tym spotkałem to mi szczęka opadła :shock: .Całe życie się uczymy i tak głupi umieramy.Pozdro :okej:



Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Q.bak » wt sty 10, 2006 20:13

Witam,
mi niestety własnie pękł ten przewód hamulcowy i tak sie zastanawiam ile mniej więcej taki przewód może kosztować oraz czy można go samemu wymienić i ile jest z tym roboty. wiem że potem trzeba odpowietrzyć układ itp. ale chodzi mi o samo odkręcenie tego wężyka od zacisku i od tej metalowej rurki, jest to wogóle wykonalne??
Nie za bardzo mi sie chce oddawać auto do mechanika ale z drugiej strony pogoda nie zachęca do samodzielnych napraw (brak garażu :/).
z góry dzieki, pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości