czy sonda lambda z jednym przewodem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukasz873
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn lis 02, 2009 12:48
Lokalizacja: Przemyśl/Olszynka
Kontakt:

czy sonda lambda z jednym przewodem

Post autor: lukasz873 » śr sty 27, 2010 18:41

czy sonda lambda z jednym przewodem mozna zastąpić lambdą z trzema przewodami ??? mechanik u mnie wymienił lambde, dał mi swoją używke jakąś niby dobrą, tylko ze ona ma trzy przewody a u mnie był jeden.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » śr sty 27, 2010 18:43

dwa dodatkowe przewody są od grzałki która podgrzewa sondę żeby szybciej pracowała. Jeżeli grzałka jest niepodpięta to sonda zacznie oscylować dopiero jak nagrzeje się od spalin czyli tak jak w 1-przewodowej. Innymi słowy powinno być ok :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
lukasz873
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn lis 02, 2009 12:48
Lokalizacja: Przemyśl/Olszynka
Kontakt:

Post autor: lukasz873 » śr sty 27, 2010 18:49

niby wszystko jest ok. ja miałem taki problem ze mi przerywał na beznynie jak był zimny i faktycznie lambda była do wymiany. ale teraz gdy były mrozy dalej silnik przerywał a pompka paliwowa przy pierwszym uruchomieniu oddawała całkiem inny głos, dopiero jak silnik był troszke podgrzany to pompka pracowała normalnie i silnik pracował bez problemu. Nie wiem może coś przetkało pompke czy filter



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr sty 27, 2010 23:50

u mnie jest to samo co piszesz i już mi brakuje na to pomysłów. Po uruchomieniu przez około 30 sekund do minuty po dodaniu gazu pracuje tak jak by przerywał, śmierdzi benzyna itp, itd. (niebieski sprawny). Po minucie pracuje normalnie równo. Ma ktoś pomysl? pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości