licznik osobno mfa osobno czy da tak rade??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kamtar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:22
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

licznik osobno mfa osobno czy da tak rade??

Post autor: Kamtar » wt sty 26, 2010 00:56

Chciałbym się dowiedzieć czy można podłączyć normalny licznik bez mfa w standardowe miejsce i jednocześnie z kostki idącej do niego wyciągnąć wszystkie kabelki i podłaczyć 2 licznik który ma mfa, czy w tym 2 liczniku będzie wszystko pokazywało sie na mfa. dodam że mam kompletna instalacje pod mfa, zależny mi na tym bo mam licznik ze srebrnymi tarczami ale niestety bez mfa, mam tez jakiś stary z mfa i tak chciałbym sobie gdzies na desce zamontować samo mfa dodatkowo.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt sty 26, 2010 09:04

mógłbyś ale tylko wtedy jeśli podłączysz się do całej płytki , jest dosyć duża i nie bardzo widzę możliwości upchania jej na desce , MFA to nie jest jakiś oddzielny układ który można wymontować , jest to w całości płytki , jedynie to upchać całą płytkę od licznika z MFA gdzieś w środku deski , i wykombinować podciągnięcie samego wyświetlacza , jest to do zrobienia

[ Dodano: 26 Sty 2010 08:13 ]
ale czy nie będzie coś mieszało między licznikami , to licho wie , na razie chyba jeszcze nikt takiego czegoś nie próbował



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt sty 26, 2010 11:37

A nie łatwiej zrobić hybrydę tych liczników?
Łatwiej będzie podmienić tarcze srebrne do licznika z mfa, tak mi się wydaję. A to, że nie będziesz miał oznaczeń na liczniku od mfa to ma chyba małe znaczenie.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » wt sty 26, 2010 11:40

Kamtar, podmień tarcze, innej możliwości nie ma. Tylko jest ale, pomiędzy Motometer a VDO w mk2 jest różnica w rozstawie mocowania. Nie wiem czy w mk3 jest tak samo. No i nie będziesz miał ikonek mfa na tarczach.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt sty 26, 2010 11:42

pewno że łatwiej , ja sobie robiłem symbole na swoich srebrnych tarczach , i przekładałem je do płyty licznika z MFA , tylko nie wiadomo jakie tarcze ma kolega , bo są różne w różnych licznikach , a tak w ogóle to nie wiadomo co dokładnie kolega ma zamiar zrobić



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » wt sty 26, 2010 11:53

jeszcze jedno, prędkość i spalanie są brane z prędkościomierza, wiec o ile dobrze rozumiem Kamtara, to jego pomysł nie wypali, no bo jak rozdzieli sygnał z pojedynczego impulsatora?


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt sty 26, 2010 11:57

jak wsadzi samą płytę z MFA , nawet bez silniczków obrotka i prędkościomierza , i zdubluje wiązkę , to powinno działać , ale mówię jeszcze raz że nie robiłem tego , więc pewności nie mam



Awatar użytkownika
Kamtar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:22
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kamtar » wt sty 26, 2010 19:58

no właśnie ja myślałem cała płytkę wstawić a wyświetlacz wyciągnąć na wierzch jak będzie trochę cieplej to pomyśle jak to zrobić i na próbę podepnę 2 kompletne liczniki, ze zmiana tarcz tez myślałem ale w srebrnym mam ikonki rezerwy, świateł, poduszek i wszystkie jakie były, a ten drugi jest MM z 93 wiec prawdopodobnie choć bym listwę z ikonkami przełożył tych kontrolek juz bym nie miał. najłatwiej było by dorwać licznik ze srebrnymi tarczami i mfa, ale do benzyny na allegro sobie trochę cenią, 250zł to ja za licznik nie dam, wole wlać pełen bak 98 :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości