pytanie o akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
harrikson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:30
Lokalizacja: podkarpacie ,dębica

pytanie o akumulator

Post autor: harrikson » pn sty 25, 2010 10:09

witam mam jeszcze jedno pytanie dotyczace mojego akumulatora,mam roczny centra future ma u gory 3 kontrolki biala dolac elektrolitu ,czarna doładować i zielona naładowany.moje pytanie brzmi jak zaczynam go ładowac to po jakiejs godzinie słysze jak w nim gazuje.dodam ze jest to akumulator bezopsługowy.chce sie dowiedziec jak tak bulgocze a dioda nie swieci na zielono czy moge go dalej ładowac czy np nie wybuchnie jak nikturzy pisza,bo przeciez musze go naładowac,pozdro



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn sty 25, 2010 10:32

a czemu uważasz, że musisz go ładować. Ja u siebie też mam future, która ma 3 lata i jeszcze ani razu jej nie ładowałem i wszystko działa bez problemu przy -20 auto pali. Jak masz problem z prądem to radził bym sprawdzić ładowanie w aucie i ewentualnie tam szukać przyczyny.


Obrazek

bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

pytanie op akumulator

Post autor: bogmaj22 » pn sty 25, 2010 10:34

Gorzej jakby nie gazował,bo wtedy konieczna byłaby wymiana.To jest prawidłowa reakcja.Jeśli jest bezobsługowy to nic się nie dolewa,chyba że w instrukcji pisze inaczej.Można go śmiało podłączyć do ładowania.Ładuje się prądem o wartości 10% pojemności przez 12 godzin albo małym prądem przez 24 godziny.Wybuchnąć może tylko wtedy,gdy nie ma odpowietrzenia.


bogmaj

Awatar użytkownika
harrikson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:30
Lokalizacja: podkarpacie ,dębica

pytanie o akumulator

Post autor: harrikson » pn sty 25, 2010 12:04

tak musze doladowac bo czesto nie jezdze i swieci na czarno,a po drugie mam automata jego pali sie inaczej z tego co wiem ciezej i wiecej pradu potrzebuje



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » pn sty 25, 2010 14:33

Masz kontrolkę która pokazuje że trzeba uzupełnić poziom elektrolitu więc jednak nie jest w zupełności bezobsługowy powinieneś mieć w nim korki albo listwę taką z korkami odkręć korki albo wyciąg listwę i sprawdź poziom elektrolitu w razie potrzeby uzupełnij i ładuj akumulator z otwartymi celami zapobiegnie to zbyt dużemu stężeniu wodoru a tym samym ryzyka wybuchu. Jak już kolega Lukasz_mk2, napisał ładuj prądem 10% pojemności i co jakiś czas kontroluj aby zapobiegać gotowaniu się elektrolitu. Jak masz automatyczny prostownik to zwróć uwagę jak spadnie ładowanie do około 1A to potrzymaj tak jeszcze trochę i akumulator powinien być w pełni naładowany.


Mosiek

Awatar użytkownika
Piter26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw cze 18, 2009 19:42
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Piter26 » pn sty 25, 2010 16:17

No ja tez mam Centra Futura i dzis rano mnie zawiodl nie zapalil,kontrolki zgasy jak dwa razy ledwo co silnikiem obrucil.A wspomne jeszcze ze akumulator kupilem 30lipca 2009...dzis odddalem na gwarancje...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości