[mk3] mokra podloga

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk3] mokra podloga

Post autor: Forester » sob gru 10, 2005 23:24

w ostatnim tygodniu strasznie szyby zaczely mi parowac, jeszcze nigdy tak nie mialem ze nic nie bylo widac.

dzisiaj dopiero sie przekonalem ze mam mokra podloge z tylu oraz w bagazniku (woda jest widoczna golym okiem w miejscu kola zapasowego, a gdzie jest obecnie zbiornik lpg.
mialem podobna sytuacje latem po deszczu. w ostatnich dniach duzo padalo.

i teaz moje pytanie skad ta woda?
-z ukladu chlodzenia nie bo za duzo i to wyglada jak woda
-przypuszczam ze woda mogla sie nalac z szyberdachu, ale czy to mozliwe zeby rownoczesnie byla w kabinie i bagazniku?
z gory dzieki za pomoc
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » sob gru 10, 2005 23:27

Dolanczam sie do pytania. Tylko u mnie jest woda w bagazniku. naprawde nie wiem skad. Cala mata z bagaznika mokra. dzis wszystko wytarlem i szukalem drobnej nieszczelnosci. Nic z tego nie znalazlem :(



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob gru 10, 2005 23:47

Poszukajcie, może macie tak jak ja nieszczelne lampy i tamtędy woda dostaje się do bagażnika. Może też dostawać się jak u mnie kiedyś pod uszczelką tylnej klapy.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz gru 11, 2005 00:29

ja znalazłem wodę wczoraj w bagażniku ale wydaje mi się na 90% że to spod lewej lampy którą niezbyt dokładnie dokręcilem przy wymianie - poczekam na deszcz i zobaczę czy już przestało czy nie


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz gru 11, 2005 00:42

Nie czekaj na deszcz, tylko polej lampę wodą i sprawdź.



Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Szyszon » ndz gru 11, 2005 00:51

Ten sam problem aktualnie przerabiam :grrr: podnosze dywanik i basen, nie jest tragicznie ale siedzi to w glowie... w wolnej chwili wpadne tam z wkrętakiem moze cos pomoge...


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz gru 11, 2005 01:31

taz pisze:Nie czekaj na deszcz, tylko polej lampę wodą i sprawdź.
chodzi o lampe z tylu ??


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » ndz gru 11, 2005 01:39

Lampy dokrecone na maksa, nie widac zeby z ramtad lecialo. A moze uszczelka miedzy klapa a bagaznikiem. Tak jak mowie nie ma wyraznych sladow ze skads cieknie. No i to jest prblem :(



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz gru 11, 2005 01:57

Pytanie do ludzi z wodą w furce: macie szyber :chytry: ...?
Jednemu znajomemu po odwilży woda zamarzła w przewodach odprowadzających. Była dowilż, woda wlazła w przewodu. Przyszedł mróz – zamarzła, przewody się rozszerzyły, sparciałe były – popękały/zsunęły się lekko. Znów przyszła odwilż i zaczęła się powódz w aucie :panna: . Nie wiem czy u was to możliwe ale może ten przypadek pomoże Wam rozwiązać problem :pub: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » ndz gru 11, 2005 10:37

NIestety nie mam szyberdachu



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » ndz gru 11, 2005 10:50

Kiler ja mam szyber w aucie, te gumowe wezyki od odprowadzenia wody z szyberdachu sa niestety zawodne, czesto gromadzi sie w nich syf i trzeba je czyscic, byc moze sie zapchaly albo poprzerywaly moja rada jest taka bo sam to robilem, zeby z tej strony z ktorej woda leci do srodka zobaczyc czy czasem ta koncowka gumowa w drzwiach od odprowadzenia wody nie wypadla z wezyka, ktory idzie bokiem w srodku auta, w zaleznosci od strony (w moim przypadku od pasazera) sciagasz dolna polke w golfie i kolo schowka mozesz powiedziec kumplowi niech obluka czy gumki sa cale i czy czasem sie nie rozlaczyly one wchodza na wcisk wiec nie powinno byc problemu z ich zlaczeniem no i koniecznie trzeba przeczyscic te przewody jesli sa zasyfione.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz gru 11, 2005 13:47

ksorzel pisze:ta koncowka gumowa w drzwiach od odprowadzenia wody nie wypadla z wezyka, ktory idzie bokiem w srodku auta, w zaleznosci od strony (w moim przypadku od pasazera) sciagasz dolna polke w golfie i kolo schowka mozesz powiedziec kumplowi niech obluka czy gumki sa cale .
moge poprosic o jasniejsze i bardziej obrazowe wytlumacznie ?? :chytry:
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » ndz gru 11, 2005 14:18

Forester pisze:
ksorzel pisze:ta koncowka gumowa w drzwiach od odprowadzenia wody nie wypadla z wezyka, ktory idzie bokiem w srodku auta, w zaleznosci od strony (w moim przypadku od pasazera) sciagasz dolna polke w golfie i kolo schowka mozesz powiedziec kumplowi niech obluka czy gumki sa cale .
moge poprosic o jasniejsze i bardziej obrazowe wytlumacznie ?? :chytry:
pozdro!!
]

ok postaram sie :D
no wiec jak otwierasz drzwi to widac koncowke gumowego wezyka to jest wlasnie to odprowadzenie wody z szyberdachu ta koncowka od wewnatrz auta wchodzi w gumowy wezyk, ktory prowadzi az do dachu, najprostszym sposobem jest zbadanie reka czy koncowka wezyka czasem nie wypadla z przewodu jesli sie tak stalo wyciagnij koncowke rurki, przeczysc i wcisnij w przewod i powinno grac.
jakby to bylo w lecie to bym ci napisal polej wode autem i jak skonczysz otworz przednie drzwi i zobacz czy przez ta rurke leci woda jak tak to znaczy ze wszystko jest ok a jak nie to wiadomo co zrobic...
w sumie nic trudnego troche pracy trzeba w to wlozyc jak we wszystko przy golfach i bedzie dobrze
pozdro



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz gru 11, 2005 14:30

ksorzel pisze:
Forester pisze:
ksorzel pisze:ta koncowka gumowa w drzwiach od odprowadzenia wody nie wypadla z wezyka, ktory idzie bokiem w srodku auta, w zaleznosci od strony (w moim przypadku od pasazera) sciagasz dolna polke w golfie i kolo schowka mozesz powiedziec kumplowi niech obluka czy gumki sa cale .
moge poprosic o jasniejsze i bardziej obrazowe wytlumacznie ?? :chytry:
pozdro!!
]

ok postaram sie :D
no wiec jak otwierasz drzwi to widac koncowke gumowego wezyka to jest wlasnie to odprowadzenie wody z szyberdachu ta koncowka od wewnatrz auta wchodzi w gumowy wezyk, ktory prowadzi az do dachu, najprostszym sposobem jest zbadanie reka czy koncowka wezyka czasem nie wypadla z przewodu jesli sie tak stalo wyciagnij koncowke rurki, przeczysc i wcisnij w przewod i powinno grac.
jakby to bylo w lecie to bym ci napisal polej wode autem i jak skonczysz otworz przednie drzwi i zobacz czy przez ta rurke leci woda jak tak to znaczy ze wszystko jest ok a jak nie to wiadomo co zrobic...
w sumie nic trudnego troche pracy trzeba w to wlozyc jak we wszystko przy golfach i bedzie dobrze
pozdro
ok, ale ktore drzwi? bo chyba mowisz o przednich, a ja mam mokra podloge w tylej czesci kabiny i w bagazniku....


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 499 gości