Nie odpala Stuka przekaźnik 167 migają lampki na tablicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Krakodyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:24
Lokalizacja: Olsztyn

Nie odpala Stuka przekaźnik 167 migają lampki na tablicy

Post autor: Krakodyl » sob sty 23, 2010 14:14

Witam.
mam problem z odpaleniem Golfa 3 (1994) silnik ABU 1,6 (benzyna i gaz).
Wygląda to tak. Po przekręceniu kluczyka w momencie gdzie zaczynała pracować pompa paliwa, teraz tylko stuka przekaźnik 167 (brzęczy można powiedzieć) i migają kontrolka ładowania (słabym światłem) ja przekręcam dale to gaśnie wszystko na tablicy i rozrusznik nie rusza. Akumulatory ma dwa - i nie jest to przyczyn abo na początku tak pomyślałem i założyłem drugi i dalej to samo. Inna elektryka działa ok światła, nadmuch.
Rozebrałem już obudowę kierownicy i bezpieczników po lewej stronie ale gdzie szukać przyczyny?
Ja przytrzymam przekaźnik 167 to pompka działa...
Teraz idę na dalsze poszukiwania. Panowie pomóżcie, czekam na sugestie w czym "grzebnąć".



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob sty 23, 2010 14:19

Podmień ten przekaźnik o numerze 167 z innego Golfika i popatrz co się dzieje. Mógł po prostu paść.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob sty 23, 2010 14:20

moze rozrusznik zamarzł ?
próbowałeś na holu ???



Awatar użytkownika
Rafal1920
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: sob cze 13, 2009 22:34
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Rafal1920 » sob sty 23, 2010 14:26

u mnie przekaznik 167 tez szwankowal i auto nie chcialo odpalic. pojechalem na zlom kupilem przekaznik i wszystko chodzi.a przytrzymaj przekaznik 167 jak odpalasz auto,jesli odpali i puscisz przekaznik i zgasnie to masz go do wymiany.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508945

Krakodyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Krakodyl » sob sty 23, 2010 14:27

Stał wczoraj 8 godzin i po pracy odpalił, przyjechałem do domu ale nie wstawiałem do garażu, po godzinie przychodzę aby pojechać do miasta i tak się zaczęło...
Przekaźnik wymontowałem, sprawdziłem - działa - podłączyłem pod zasilacz,
(mam mały warsztacik, miernik, lutownicę , oscyloskop -czasem bawię w drobne naprawy elektroniczne dla znajomych).

Może i zamarzł... Zaraz idę do garażu (ogrzewany) stał całą noc może ruszy- opowiem dalej co się dzieje jak wrócę .

[ Dodano: 23 Sty 2010 15:33 ]
Wróciłem... i dalej nic (to samo)
Dokładniej opisze. Przekręcam kluczyk i zapala słabym światłem tylko kontrolka ładowania a przekaźnik 167 brzęczy jak oszalały. Po wyjęciu zapala się wszystko słychać jak chodzi jakiś silniczek przy silniku, przekręcam dalej aby zapalić i wtedy gasną kontrolki (tylko kontrolki),
rozrusznik milczy. A słychać jeszcze jak jakiś inny przekaźnik 'cyka" włącza się.
Odłączałem inne czujnik w silniku i dalej to samo. Nie sprawdzałem rozrusznika na "krótko" bo jest tam bardzo ciasno a ja nie mam kanału w garażu. OT zagwozdka...

[ Dodano: 23 Sty 2010 18:27 ]
Znajomy sugeruje że to stacyjka, więc wyjąłem kostkę od stacyjki, zwarłem dwa grube przewody i dalej przekaźnik 167 "brzęczy". Co można jeszcze zrobić aby zawęzić poszukiwania, może jakoś specjalnie zmostkować trzeba ta kostkę aby być pewny żeby ją wymienić.

[ Dodano: 30 Sty 2010 22:58 ]
wymieniłem przełącznik stacyjki i już przekaźnik 167 nie stuka, pompa rusza,
ale rozrusznik dalej milczy, wygląda na to ze siadł elektromagnes rozrusznika.
Choć na 100% nie jestem jeszcze pewien. To już połowa sukcesu :)

[ Dodano: 06 Lut 2010 17:40 ]
Wymontowałem rozrusznik podłączyłem a on się włącza (spr tylko elektromagnes)
Zamontowałem, dalej to samo, myślę o cholera komputer poleciał.
Ale myślę sprawdzę przewód masowy, cały, mocno przykręcony. Zdemontowałem
przeczyściłem i zamontowałem na śrubie mocującej rozrusznik i panowie ruszył !!!.
Zapiąłem też stary przełącznik stacyjki i tez chodzi bez problemu.

A było to tak - był zmieniany silnik po świętach, odebrałem i chodził ok, a to się stało po 3 -4 tygodnie później, wygląda na niedbalstwo mechaników, nie oczyścili dobrze i dokręcili na brudno. OT co może wyczyniać zła MASA Akumulatora i Silnika.
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 14:33 przez Krakodyl, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 364 gości