Problem z odpaleniem auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dejv
Red&Black
Red&Black
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 17:35
Lokalizacja: Szczecin/Bunde DE
Kontakt:

Problem z odpaleniem auta

Post autor: Dejv » wt sty 19, 2010 16:30

Witam, wcześniejszy temat wylądował w koszu więc ponawiam. Opisze problem jak najdokładniej się da otóż wcześniej pisałem o cykaniu z bezpieczników lub przekaźników w momencie przekręcenia kluczyka w pozycje zapłon Ok. doradziliście mi, że to aku dziś chciałem odpalić autko by pojechać po nową baterie w tym celu podpiełem golfika na kabelki odczekałem z 5 min i próbowałem odpalić... niestety nie udało się to dalej cykanie i 1 sec. odzywanie się rozrusznika po kilku próbach podczepiłem golfa pod 2 auto na linkę i wio i tutaj zaczęły się problemy :grrr: bieg 2 puszczam sprzęgło przekręcam i nic walenie z silnika ( dość głośnie ) obroty wariowały a z rury dym nie mogłem ani dodać gazu ani nic jak by silnik był nie odpalony :crazy: dzwoniłem już do znajomego powiedział mi, że mógł przestawić się rozrząd co wy sądzicie na temat tego problemu proszę o pomoc dodam, że auto stało jakieś 3 dni i nie było ruszane wcześniej śmigało normalnie... :grrr: :grrr: :(



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt sty 19, 2010 16:53

sprawdz ustawienie rozrzadu
jezeli chodzi o cykanie przekaznikow to wloz akumulator z innego auta chyba ze masz dobre przewody do odpalania a nie jakies g....o z marketu



Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Semian » wt sty 19, 2010 17:00

a moze wlasnie jak chcialem odpalic auto "na pych " przeskoczyl rozrzad , jak tam to zobacz czy rzeczywiscie przeskoczyl , mozliwe ze cos sie stalo z zaworami.


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
grzechu4444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob lut 09, 2008 17:56
Lokalizacja: Koszalin/DanziG
Kontakt:

Post autor: grzechu4444 » wt sty 19, 2010 19:07

Ja w 3ce swojej mialem przesuniety rozrzad o 2 zabki :( :( myslalem ze to wtryskiwacze albo turbo ale Ty masz bene wiec to odpada. Mechanik w moim przypadku zdziwil sie ze ten silnik sie nie rozlecial... Obroty tak samo jak u Ciebie wariowaly. Ale skoro jakis dzwiek wydobywa sie z silnika to moze byc lipa... Choc nie powiem moj diesel chodzil jak jakis strasznie glosny ciagnik bez tlumika i wydobywaly sie z niego metaliczne dzwiekii strasznie kopcil... Badzmy dobrej mysli:)


[b]Kupię sprężyny obniżające -60 (przod) do golfa III 1,9TD 95rok[/b]

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt sty 19, 2010 19:12

Mogło być tak że przy odpalaniu na hol przeskoczył pasek rozrządu. Widziałem już taki przypadek. Za szybko puszczone sprzęgło i o ząbek przeskoczył pasek.



Awatar użytkownika
TYQS
Diesel Driver
Diesel Driver
Posty: 153
Rejestracja: pn lut 07, 2005 01:52
Lokalizacja: GRYFINO
Kontakt:

Post autor: TYQS » wt sty 19, 2010 19:45

dym i głosne chodzenie, to coś za zapłonem albo z rozrządem, wiec pierwsze co trzeba zdjąć osłone paska i popatrzyć czy się znaki zgadzają, jak sie zgadzają to tylko zapłon, i w ogóle zobacz czy masz wszystkie ząbki na pasku rozrządu


[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/247273.html][img]http://images.spritmonitor.de/247273_5.png[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1754139#1754139]Moj goferek zawitał na forum :)[/url]

Awatar użytkownika
Dejv
Red&Black
Red&Black
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 17:35
Lokalizacja: Szczecin/Bunde DE
Kontakt:

Post autor: Dejv » wt sty 19, 2010 19:45

Jutro mniej więcej będę wiedział co i jak z autem mam nadzieję, że nic poważnego bo się załamie :(



Sanders_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 15, 2010 21:15
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: Sanders_ » wt sty 19, 2010 19:48

Dejv pisze:Jutro mniej więcej będę wiedział co i jak z autem mam nadzieję, że nic poważnego bo się załamie :(
Głowa do góry, ja swojego zostawiłam wczoraj u mechaniora i jutro ide go odwiedzić :)
Też mam nadzieje, że będzie dobrze:)


^Sexy by nature, naughty by choice^ ;)

Awatar użytkownika
Dejv
Red&Black
Red&Black
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 17:35
Lokalizacja: Szczecin/Bunde DE
Kontakt:

Post autor: Dejv » śr sty 20, 2010 10:12

Golfik śmiga aż miło co najgorsze... okazało się, że to faktycznie bateria i nawet kable nic nie dawały ale dalej nie wiem skąd brały się te dziwne dzwięki.

PS: Dzięki SebaW



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr sty 20, 2010 19:42

Przewody nic nie dawaly bo te tanie sa do niczego
Ostatnio zrobilem przewody z linki 16mm2 i mozna odpalac autko z drugiego akumulatora lezacego luzem (nie podpietego do auta)
Co do cykania to jak pisalem oglosy pochodzily od przekaznikow - akumulator byl tak slaby ze puszczal elektromagnes na przekazniku i skaczace styki przekaznikow dawaly takie dzwieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości