Tarcze Ate Power Disc - tylko które?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

frytek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 16:15
Lokalizacja: Siemianowice

Tarcze Ate Power Disc - tylko które?

Post autor: frytek » pn sty 18, 2010 01:37

Witam,

przymierzam się do kupna tarcz do Golfa TDI 130km ASZ. Z różnych stron wyczytałem że muszą (czy powinny?) być to tarcze 288mm czyli większe niż do standardowego golfa..
Po lekturze forum zdecydowałem się na ATE power disc.
o tych tarczach jest już trochę napisane- wiem. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytanie które dokładnie kupić.

Na allegro są 2 modele:
24.0325-0113.1 oraz 24.0325-0105.1

Z opisów wnioskuję, że różnią się one wysokością (szczerze mowiąc nie wiem co to za parametr?) Pierwsze maja 34,5mm a drugie 46,5mm. Które więc są "lepsze" ?? I co to za parametr - czym się róźnią??
Przy tych 113 pisze jeszcze że są nawęglane.. nie wiem czy to zaleta?;]

Druga sprawa to jakie klocki do nich kupić? Dodam, że nie jestem milionerem i chciałbym cos rozsądnego.. Myślę, że też ATE? Tylko które? Na allegro znalazłem w zestawach z tymi tarczami klocki 13.0460-7122.2 lub 13.0460-7110.2. Te pierwsze są "wyższe" o 3mm.. nie wiem czy jest jakaś jeszcze różnica? Może w twardości? A może do tych tarcz cos innego? Coś ppolecacie?

Aha i czy warto tarcze zmieniać teraz czy poczekać na wiosnę? Aktualne mam powyginane raczej - na autostradzie trzęsie kierownicą, ale poza tym hamuje ok. Czytałem, że nowe tarcze łątwo się wyginają pod wpływem wody - kałuży, więc moze poczekać na sezon 'suchy'?



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn sty 18, 2010 01:42

wiem że to Ci może nie pomoże przy wyborze tarcz, ale czy na autostradzie trzęsie ci się kierownica podczas hamowania czy tylko podczas szybszej jazdy bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jeśli trzęsie się podczas hamowania to ok - tarcze do wymiany, ale jeżeli podczas jazdy to szukał bym powodu w niewyważonych kołach bądź krzywych felgach - było o tym już trochę na forum.
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 01:42 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

frytek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 16:15
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: frytek » pn sty 18, 2010 01:55

oczywscie podczas hamowania - nie napisalem - moja wina. Tak na pewno chodzi o tarcze, z resztą mechanik stwierdził też, że są pokrzywione. Nie potrafił mi tylko odpowiedzieć czy mogę na tym jeździć. Z resztą nie chodzi tylko o autostrade, czuć to cały czas tylko bardzo delikatnie - tzn trzęsienie kierownicy tylko takie hamowanie nierówne. Ale tak jak mówie delikatnie.

Pytanie jeszcze jedno - czy do takich "wypasionych" przednich tarcz z przodu z tyłu też jest bardzo zalecale żeby mieć dobre np ATE czy mogę już kupić coś dużo tańszego np MIKODA czy coś? Czy nie będzie tak, że auto będzie za dobrze hamowało przodem w stosunku do tyłu?



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn sty 18, 2010 01:59

nie znam sie zabardzo na tarczach ale ja do siebie kupiłem tarcze TRW i sądzę że nie są złe a są chyba tansze niż ATE, więc lepiej kupić komplet TRW niż na przód dobre a na tył coś słabego


Obrazek

frytek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 16:15
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: frytek » pt sty 22, 2010 14:44

hmm ok to mogłby mi ktoś poradzić które z tych powerdisców z pierwszego posta się najlepiej nadają ? Jakie ew do tego klocki? Dodam, że chodzi o wersje ekonomiczną, nie drogą - sportową.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości