Gdy zimno nie działa spryskiwanie przedniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Gdy zimno nie działa spryskiwanie przedniej szyby

Post autor: KuScH » sob sty 16, 2010 14:45

Witam. Mój problem wygląda trochę nietypowo. Pewnego dnia brakło mi płynu do spryskiwaczy i ok, na drugi dzień kupiłem, zalałem, i chcę spryskac przednią szybę a tu zero reakcji, tylnia działa prawidłowo, więc pomyślałem że to wina manetki, wiadomo stare styki w ogóle. Ale wczoraj pojeździłem trochę po mieście siedząc w aucie pod sklepami z odpalonym silnikiem coby mi zimno oczywiście nie było i odruchowo targnąłem manetkę do przodu a tu cud, wszystko pięknie działa, przyjechałem do domu i ok. Ale dziś rano po nocy na wolnym powietrzu przednią szybę już mogłem sobie tylko spryskac płynem do mycia szyb ręcznie. NIe wiem co może by nie tak, wychodzi na to że gdy zimno nie działa gdy się dogrzeje działa. ale wcześniej było sprawne zawsze. Co wy o tym sądzicie, gdzie szukac przyczyny??



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » sob sty 16, 2010 14:58

Skoro tył zawsze działa, a przód okazyjnie- to pompka jest ok. Obsługuje ona oba te układy. Proponuje przeczyścić styki w manetce, to najprawdopodobniej jej wina. Ewentualnie podmienić przekaźnik.



dzidas1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 19:38
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dzidas1987 » sob sty 16, 2010 15:02

kolego a sprawdzales moze czy dziurki od spryskiwaczy ci nie zamarzly lub sprawdz tez czy wezyki wezyki ci nie zamarzly bo kiedy stales sobie z odpalonym samochodem to jednak wezyki dostaly temperatury i wszystko bylo ok a kiedy on stal znowu moglo zamarznac wiec jak co najpierw sprawdz to co ci napisalem :green_fuck:



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » sob sty 16, 2010 15:04

". Ale wczoraj pojeździłem trochę po mieście siedząc w aucie pod sklepami z odpalonym silnikiem coby mi zimno oczywiście nie było i odruchowo targnąłem manetkę do przodu a tu cud, wszystko pięknie działa, przyjechałem do domu i ok. Ale dziś rano po nocy na wolnym powietrzu przednią szybę już mogłem sobie tylko spryskac płynem do mycia szyb ręcznie. "

Jaki masz płyn kolego może ci zamarzł miałem tak jak chciałem zaoszczędzić i zimowy sobie pół na pół rozcieńczyłem. :goof: Wiadomo jak silnik jest nagrzany to w komorze silnika się cieplej robi i odmarza.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Post autor: KuScH » sob sty 16, 2010 15:09

Byc może, jak ostanio wlewałem płyn to dolałem flache denaturatu bo nie wierzę w wytrzymałośc na mroz marketowych płynów, ale teraz nie dolałem dentki. Ale Panowie, w takim przypadku płyn by nie leciał ale wycieraczki chyba powinny chodzic. Może to jednak wina manetki



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 16, 2010 15:15

Manetka, ewentualnie przekaźnik...raczej manetka. Rozbierz i przeczyść, jak nie pomoże to podmień przekaźnik od kumpla i zobacz czy pomoże;)



Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Post autor: KuScH » sob sty 16, 2010 15:18

To w takim razie pytanko, żeby zdjąc manetkę trzeba odkręcic kierownice czy odkręcic osłonkę która jest pod stacyjką?? Nie robiłem tego nigdy więc wolę zapytac



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » sob sty 16, 2010 15:28

Ja miałem taki sam problem ze na tył leciało a na przód zadko i była to wina pompki spryskiwacza pozdro



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » sob sty 16, 2010 15:38

Trzeba ściągnąć kiere i osłone. Jak zdejmiesz kierownice będziesz miał śruby do odkręcenia manetek.



Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Post autor: KuScH » sob sty 16, 2010 19:46

Aha, dzięki za odpowiedź. Jak tylko znajdę trochę czasu to się pobawię z tym fantem



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » sob sty 16, 2010 22:48

połacz pompke na stałe pod zasilanie 12v, zmieniając bieguny uzyskasz wtrysk na lewą lub prawą dysze czyli na tył lub przód.. jeśłi pompka zadziała za każdym razem jest to wina manetki.. W moim przypadku były brudne styki.. psiknąłem WD 40 w manetke i jest igła.. Pozdro :)



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » sob sty 16, 2010 23:08

a przypadkiem nie masz tak że spryskiwacz tzn pompka kręci a nie leci z przodu? ja musiałem zakupić sobie dwa zaworki zwrotne na allegro 3zł i problem rozwiązany :) płyn cofał się do zbiorniczka a teraz mam święty spokój z tym


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 16, 2010 23:17

jak i wycieraczki i pomka nie działa to winne sa manetki bo ten sam styk uruchamia to i to.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » sob sty 16, 2010 23:25

Witam odkręcasz kierownice i sciągasz manetke sciągasz obudowe i wymontowujesz manetke



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 483 gości