wtryskiwacze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mwmw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 14:45
Lokalizacja: Poznań

wtryskiwacze

Post autor: mwmw » czw gru 08, 2005 11:27

Proszę miłych kolegów o poradę - dla laika , od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem II 1,6 . Problem to wilgotna okolica jednego wtryskiwacza ,która powiększa sie o okolice drugiego i dodatkowo nasiliło się pęcherzykami ropy na krawedzi pokrywy zaworowej.
Czy należy dokręcic wtryskiwacze lub wymienic podkładki , czy to można bez pomocy mechanika i oprzyrządowania (rozbieranie , składanie) .Podchodzę do tego b. ostrożnie - proszę o radę a może warto rozwinąć temat wtryskiwaczy.
A może to inna przyczyna.



greg

Post autor: greg » czw gru 08, 2005 11:47

więc wilgotne najczęściej jest od nieszczelnośći - zużycia wężyków łączących wtryskiwacze i dlatego już zaczynają być mokre dwa wtryski. Dotknij wężyka łączącego wilgotne wtryski - jak będziesz miał mokre od ropy palce - wymień wężyk - kupujesz ok 15-20 cm wężyka ten ściągasz na siłę z wtrysków i nakładaszn nowy



tomekzG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 21:10
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: tomekzG » czw gru 08, 2005 11:50

Sprawdz sobie przewody przelewowe te parciane (- nie metalowe) często leci właśnie z nich .Koszt naprawy minimalny.



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » czw gru 08, 2005 16:35

z twego opisu wsnioskuje że masz poprostu źle dokręcone a nie zajeżdżone :) nie odczuwasz żeby gorzej palił zbierał się itp ?pomacaj okolice wtryskiwacza
tomekzG pisze:Sprawdz sobie przewody przelewowe te parciane (- nie metalowe) często leci właśnie z nich
greg pisze:Dotknij wężyka łączącego wilgotne wtryski - jak będziesz miał mokre od ropy palce - wymień wężyk - kupujesz ok 15-20 cm wężyka ten ściągasz na siłę z wtrysków i nakładaszn nowy
i odpowiednio napraw. Jeśli jednak brak zaczyna być mocy to może to być ale nie musi problem z wtryskami


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw gru 08, 2005 18:31

U mnie było to samo i musiałem wymienić podkładki pod wtryskiwaczami. Teraz jest spokój i nic się nie poci.



mwmw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 14:45
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mwmw » czw gru 08, 2005 20:18

Dziękuję za rzeczowe komentarze ( w 50% pomogły ) - po zmianie parcianego przewodu okolice drugiego wtryskiwacza przestały być wilgotne , natomiast pierwszy wtryskiwacz z jakąś śrubą regulacyjną (nie wiem co to jest) jest nadal wilgotny ,chyba od tej śruby .


mwmw

greg

Post autor: greg » pt gru 09, 2005 00:20

hehe to nie śruba regulacyjna tylko wężyk masz zaslepiony bo do pompy wchodzi 1 powrót więc z 1 wtrysku jest zaślepiany. Zdejmij wężyk, załóż nowy i zaślep tą śrubą. Ja miałem oryginalny wężyk zaślepiający a jak się rozlazł to normalnym sposobem (śrubą) został zaślepiony



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt gru 09, 2005 01:10

TAZ pisze:U mnie było to samo i musiałem wymienić podkładki pod wtryskiwaczami. Teraz jest spokój i nic się nie poci.

no tak ale mowa o dieslu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości