spalony licznik co robic??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lolek1909
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 11:58
Lokalizacja: szydłowiec

spalony licznik co robic??

Post autor: lolek1909 » śr sty 13, 2010 18:51

Witam panowie mam taki problem otóż spalił mi sie licznik wiem tylko tyle że musze kupic taki sam o takich samych literach i cyfrach i co dalej ??posiadam tylko 1 kluczyk i nie posiadam kodów do immo jak robic żeby było dobrze



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: spalony licznik co robic??

Post autor: Haki » śr sty 13, 2010 19:00

lolek1909 pisze:Witam panowie mam taki problem otóż spalił mi sie licznik wiem tylko tyle że musze kupic taki sam o takich samych literach i cyfrach i co dalej ??posiadam tylko 1 kluczyk i nie posiadam kodów do immo jak robic żeby było dobrze
Jechać do kogoś z nowym licznikiem i niech zaprogramuje klucze do licznika ... i całego auta... Znajdź kogoś w Regionalnym to na pewno pomogą .. i doradzą do kogo jechać by nie popłynąć za dużo $ . Swoją drogą ,,, :bajer: zastanawiam się - jak spaliłeś ten licznik :food:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » śr sty 13, 2010 19:01

lolek1909 pisze:spalił mi sie licznik
ale co dokladnie ?? auto pali ? co nie dziala ?


ex: MK4 245 km/460nm

lolek1909
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 11:58
Lokalizacja: szydłowiec

Post autor: lolek1909 » śr sty 13, 2010 19:14

xander_88 pisze:
lolek1909 pisze:spalił mi sie licznik
ale co dokladnie ?? auto pali ? co nie dziala ?
auto nie pali nie swieca zadne kontrolki sprawdzane było wszystko włącznie z komputerem silnika i okazało sie po rozebraniu licznika ze jest spalone 2 luty probowałem reanimować go ale nic nie pomogło

[ Dodano: 13 Sty 2010 18:15 ]
Haki pisze:
lolek1909 pisze:Witam panowie mam taki problem otóż spalił mi sie licznik wiem tylko tyle że musze kupic taki sam o takich samych literach i cyfrach i co dalej ??posiadam tylko 1 kluczyk i nie posiadam kodów do immo jak robic żeby było dobrze
Jechać do kogoś z nowym licznikiem i niech zaprogramuje klucze do licznika ... i całego auta... Znajdź kogoś w Regionalnym to na pewno pomogą .. i doradzą do kogo jechać by nie popłynąć za dużo $ . Swoją drogą ,,, :bajer: zastanawiam się - jak spaliłeś ten licznik :food:
słuchaj zebym to ja wiedzial poprostu sie spalił i tyle

[ Dodano: 13 Sty 2010 18:17 ]
Haki pisze:
lolek1909 pisze:Witam panowie mam taki problem otóż spalił mi sie licznik wiem tylko tyle że musze kupic taki sam o takich samych literach i cyfrach i co dalej ??posiadam tylko 1 kluczyk i nie posiadam kodów do immo jak robic żeby było dobrze
Jechać do kogoś z nowym licznikiem i niech zaprogramuje klucze do licznika ... i całego auta... Znajdź kogoś w Regionalnym to na pewno pomogą .. i doradzą do kogo jechać by nie popłynąć za dużo $ . Swoją drogą ,,, :bajer: zastanawiam się - jak spaliłeś ten licznik :food:
ale to tylko jechać moge z nowym licznikeim czy auto też musi być



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » śr sty 13, 2010 20:11

lolek1909 pisze:ale to tylko jechać moge z nowym licznikeim czy auto też musi być
ja jak zminialem licznik to potrzebne bylo auto. wyciaga sie z niego lkucz starych zegrow ... i cos tam sie pozniej zminia wklepuje w nowe .. nie znam sie na samej zmianie wiec nie pamietam :) podobno sa magicy co potrfia to zrobic "na stole" ale ja osobiscie nie znam nikogo takiego ...
tu masz temacik :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160485
jak to sie robi ... i moze odrazu znajdziesz kogos w swojej okolicy kto by to ogarnol ...
pozdrawiam i życzę powodzenia ...


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr sty 13, 2010 23:08

ale to tylko jechać moge z nowym licznikeim czy auto też musi być
zależy od tego co będzie to robił,ja zrobiłbym bym to bez samochodu.



greg

Post autor: greg » śr sty 13, 2010 23:21

lolek1909, najprościej? skontaktuj się ze mna i podjedź to się odczyta i dokoduje kluczyki

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 10:23 pm ]
edzio pisze:zależy od tego co będzie to robił,ja zrobiłbym bym to bez samochodu.
pod warunkiem ze byś ożywił stary licznik lub odczytał eeprom ze starego (jeśli też nie wyzionął ducha)

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 10:23 pm ]
lolek1909 pisze:ale to tylko jechać moge z nowym licznikeim czy auto też musi być
mieszkam blisko to jak coś to ja najwyżej podskoczę :bigok:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » śr sty 13, 2010 23:25

Właśnie miałem pisać ,że GREG wymiata w zegarach :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

greg

Post autor: greg » śr sty 13, 2010 23:25

lolek1909 pisze:słuchaj zebym to ja wiedzial poprostu sie spalił i tyle
musi być zwarcie - trzeb aobejrzeć co i od czego się spaliło żeby nowego też nie sfajczyć



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » śr sty 13, 2010 23:26

niema co dumać,kup sprawny licznik i poszukaj kogoś kto dopisze transpondery,sterownik silnika i problem rozwiązany
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 23:27 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

greg

Post autor: greg » śr sty 13, 2010 23:28

skontaktuj się ze mną przez pw lub gg - obejrzymy licznik i wiązkę w aucie. Zdecydujemy co zrobić (jakby co to może jakiś licznik ci pożyczę a ty kupisz taki jaki ci będzie odpowiadał)



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr sty 13, 2010 23:44

greg pisze:pod warunkiem ze byś ożywił stary licznik lub odczytał eeprom ze starego (jeśli też nie wyzionął ducha)
nowy na stole podłączyc i dokodowac klucze.



greg

Post autor: greg » czw sty 14, 2010 09:02

edzio pisze:nowy na stole podłączyc i dokodowac klucze.
bez sterownika silnika? ciekawe rzeczy mówisz. Robiłes tak z zegarami immo 3 golfa? Dokodowany kluczyk do tych samych zegarów w jednym golfie nie działał do tych samych zegarów w innym golfie - ale skoro piszesz że się da to chyba wiesz co mówisz.

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 8:05 am ]
zresztą z zegrami immo 2 tak samo było - dokodowany kluczyk do tych zegarów w moim golfie - wsadzamy te zegary do stojącego obok golfa i kluczyk już nie dezaktywuje immo w tych zegarach.



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » pt sty 22, 2010 16:17

potwierdzam słowa grega
Dokodowanie transponderów polega na "połączeniu" zegarów z kompem silnika. MUSI być ten sam zegar i ten sam komp silnika.


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości