Wpadający pedał hamulca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Wpadający pedał hamulca

Post autor: lolek » pn sty 11, 2010 20:02

Witam!

Mam następujący problem po wymianie płynu hamulcowego...
Podczas postoju na światłach i trzymaniu nogi na pedale hamulca pedał opada stopniowo do podłogi. Gdy stoję pod górkę pedał także opada do podłogi, aż ciężko jest ruszyć ponieważ muszę trzymać hamulec cały czas wciśnięty do oporu i co za tym idzie wydłuża się droga dostania do gazu :grin:
Nigdy czegoś takiego nie miałem pedał zawsze zatrzymywał się mniej więcej w połowie swojej drogi ..
Dodam jeszcze, że przy hamowaniu z większych prędkości wszystko jest w porządku, pedał hamulca jest twardy i nie leci do podłogi dopiero gdy prędkość dochodzi do zera.
Wymianę przeprowadzał doświadczony mechanik u którego robię samochód już od 2 lat i nigdy mnie nie zawiódł ... twierdzi, że tak mają samochody z grupy volkswagen. Po wymianie jeździł samochodem i stwierdził, że wszystko gra i jest to normalny objaw
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
załączam jeszcze link w którym mówią ze taki objaw jak wpadający pedał hamulca na skrzyżowaniu jest prawidłowy. PROSZĘ przeczytajcie jeszcze ten artykuł zanim mi pomożecie bo sam mnie on zaskoczył ponieważ tak jak wspomniałem nigdy pedał na postoju nie wpadał mi do podłogi !
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 20:03 przez lolek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pn sty 11, 2010 20:11

lolek pisze:twierdzi, że tak mają samochody z grupy volkswagen
ciekaw stwierdzenie :rotfl: zmienić mechanika :panna:
ten objaw z wpadajacym pedałem hamulca nie jest normlany, albo masz zapowietrzony układ albo pompa hamulcowa puszcza
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 20:11 przez Przemo440, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
martinezz_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 09:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: martinezz_pl » pn sty 11, 2010 20:11

Proponuję jeszcze raz odpowietrzyć do porządku i będzie GIT.



Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Post autor: lolek » wt sty 12, 2010 09:53

Niestety stało się to co najgorsze .. Przy 80 km/h zabrakło hamulca - deska .., całe szczęście nie było blisko mnie żadnego samochodu i dałem radę ręcznym wyhamować i to jeszcze na śliskiej nawierzchni .. (gdyby stało się to chwilę wcześniej bądź później, to mogłoby się skończyć b. nieciekawie .. Mogę tylko ustrzec tych co wymieniali płyn hamulcowy u mechanika i zauważyli, że coś im nie pasuje, aby nie sugerować się tym co mechanik mówi tylko aby od razu pojechać sprawdzić czy aby wszystko jest w porządku .. Jakoś udało się dojechać do mechanika (innego), gdzie zostawiłem samochód. Sam też popełniłem błąd bo słuchając mechanika który twierdził, że "tak ma być" nie sprawdziłem poziomu płynu hamulcowego a niestety informacja o braku płynu hamulcowego pojawiła się już jak nei było ani kropli ..



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » wt sty 12, 2010 09:58

ja bym pojechal do niego i mu po gebie wytrzaskał :axe:

[ Dodano: 12 Sty 2010 08:59 ]
lolek, a najlepiej podaj adres zeby koledzy tej samej pomyłki nie popełnili :helm:



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » wt sty 12, 2010 10:40

Ja zawsze po wymianie płynu lub odpowietrzaniu miałem uczucie, że mi pedał hamulca się bardziej zapada. Ale zawsze robiłem to sam i robiłem to dobrze! Możliwe, że nie dokręcili jednego zaworka lub po prostu nie chciało im się odpowietrzać bo mieli następnego klienta. Ja tam często sam grzebie przy aucie. Jak coś już trudniejszego to nie oszczędzam na mechaniku...
Dziwne jest też to, że tak późno zadziałał u Ciebie czujnik. Też miałem raz wyciek u siebie płynu i zareagował bardzo szybko. Jeszcze spokojnie dojechałem do garażu.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » wt sty 12, 2010 11:46

A może Twój mechanik zapowietrzył pompę ABS i dlatego takie objawy.Tylko dlaczego nie było płynu po wymianie?Dziwne.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 415 gości