MFA pokazuje temperaturę oleju 160 st. Celsjusza (VR6)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

MFA pokazuje temperaturę oleju 160 st. Celsjusza (VR6)

Post autor: dygac » pn sty 11, 2010 19:48

Cześć

Ostatnio postanowiłem naprawić tę usterkę ale niestety zakończyło się niepowodzeniem.
Zaczęło się w wakacje, dało się zauważyć jak wyświetlała się temperatura normalna (ok 90st) a po chwili przeskakiwała na 120 i spowrotem na 90 itp. Później wskazywała już tylko 160 stopni. W garażu znalałem druga obudowę z czujnikami - podłączyłem ten najmniejszy z trzech na szybko do wsuwki i masy silnika ale bez zmian. Miernikiem sprawdzałem obwód się zamyka i niby powinno banglać a tu kiszka, temperatura ani drgnie. Czy to może być wina licznika czy może i drugi czujnik jest walnięty.

I jeszcze jedno pytanie. Wymieniłem też czujnik ciśnienia oleju (ten po prawej patrząc od frontu na silnik) Po wymianie po przekręceniu zapłonu miga kontrolka oleju na liczniku - po uruchomieniu silnika wszystko gaśnie. Chodzi mi tylko o to miganie przed odpaleniem - czy to normalnie działanie?


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

Awatar użytkownika
Gother21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:41
Lokalizacja: Iława

Post autor: Gother21 » pn sty 11, 2010 20:34

Z tym miganiem to jest OK tak powinno być. A z tym czujnikiem Ci nie pomogę. musi się wypowiedzieć ktoś kto ma wiedzę na ten temat. Ale podstawa to sprawny czujnik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości