Spadające obroty.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » śr gru 07, 2005 12:19

Witaj Mam u mnie to samo sie dzieje, ale mysle ze to przyczyna sondy bo tez mi sporo pali. Moze masz przy alternatorze walniety takie cos co wyrownuje obroty Tylko nie pamietam jak sie to fachowo nazywa Sprawdz mase moze gdzies zasniedzialy przewody i nie łączy dobrze

Niech mnie inni poprawia jak cos zle pisze Pozdrawiam


Piotrek

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr gru 07, 2005 13:26

z objawów jakie opisujesz , to wyglada mi to na silnik krokowy który odpowiada za utrzymanie wolnych obrotów na właściwym poziomie, na postoju po włączeniu swiateł itp silnik samochodu lekko traci obroty na chwile bo jest bardziej obciążony, ale silnik krokowy powinien natychmiast podnieśc i wyrównać obroty silnika, co u ciebie niestety sie nie dzieje!
Stawiam na ten silniczek, czasami pomaga zwykłe przeczyszczenie bo lubi on sie zacierać jak złapie troche syfu w środku, sprawdź połaczenia elektryczne czy sa dobre styki, a jeżeli silniczek krokowy umarł no to niestety wymiana



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr gru 07, 2005 14:17

homsky pisze:z objawów jakie opisujesz , to wyglada mi to na silnik krokowy
tylko że w silniku który ma Deco, czyli 1.3NZ nie ma silniczka krokowego. Ale deco nie przejmuj się. Ja tez tak mam. podkręc sobie troszkę obroty, tak żeby przy włączonych swiatłach miał deczko poniżej tysiąca. A to normalne że jak włączasz coraz więcej urządzeń to obroty spadają, gdyż pojawia się duże obciązenie dla silnika. A co do nierównomiernych obrotów silnika po rozgrzaniu trza się chyba przyzwyczaić. Ja jeździłem po mechanikach ale wszyscy mówili że jest ok a dalej to występuje. Ale z jednym znajomym doszliśmy, że po rozgrzaniu silnika zaczyna działać sonda i jej wskazania nie są jeszcze przez ten ala komputer dobrze przetwarzane i przez to takie wachania obrotów występuja. Także uzbroj sie w cierpliwość i przyjemnego korzystaniaz auta.


Obrazek

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr gru 07, 2005 17:54

Deco pisze:Panowie a gdzie się znajduje silnik krokowy?
ty nie posiadasz silniczka krokowego.
Deco pisze:Czy może to być wina przewodów wysokiego napięcia. Jakieś przebicie na kablach?
To że ci obroty spadają prz włączeniu świateł to norma. A to że ci przygasa może być wina kabli. Jeżeli jest wilgotno to ci bedzie szarpał i nie będzie miał mocy.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości