filtr kabinowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzychuksk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 06, 2005 20:32
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

filtr kabinowy

Post autor: krzychuksk » śr gru 07, 2005 09:34

mama problem z wymiana filtra kabinowego w golfie III TD z 1993r poniewaz nie moge go znalezć , sprawdzalem juz pod szybą i go tam nie ma prosze o pomoc bo strasznie parują mi szyby.Dodam jeszcze że jest on z klimą.



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » śr gru 07, 2005 09:48

Prawa strona podszybia (od pasażera). Odkręcasz 4 śruby w okolicach wycieraczki (najlepiej płaskim śrubokrętem podważyć i jednocześnie wykręcać - jest to rodzaj kołka rozporowego), zdejmujesz/ unosisz plastik ochronny i masz filtr na wierzchu. Jak z klimą to pewnie będzie sferyczny, mam taki u siebie. Koszt ok 100 zł. Jeżeli go tam nie ma, to ktoś (poprzedni właściciel?) musiał usunąć. :grin:
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr gru 07, 2005 09:51

jeśli tam nie ma gdzie napisał GRIsha, to pewnie nie masz go wcale.... a płynu Ci chłodniczego czasem nie ubywa, bo może masz nagrzewnice walniętą, albo masz coś nie tak z klimatyzacją ale w tym temacie się poddaje bo na klimie sie nie znam


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

DUSZCZO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 18, 2004 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DUSZCZO » śr gru 07, 2005 09:54

JA MAM MK3 (93r) z klimą i niestety nie ma obudowy filtra kabinowego.
trzeba taka kupić z jakiegoś rozbitka + nowy filtr kabinowy - założyć i po kłopocie


Pozdrawiam
Duszczo

Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » śr gru 07, 2005 10:51

No ja tez nie mam. Zamiast niego siedzi tylko kratka na liscie. Trzeba zakupic :hmm:



krzychuksk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 06, 2005 20:32
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: krzychuksk » śr gru 07, 2005 11:12

GRIsha,
a co moze być jeszcze przyczyną parowania szyb



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » śr gru 07, 2005 11:31

zapchane wyloty nawiewow



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » śr gru 07, 2005 11:48

Może być nagrzewnica, jak pisze AdamD. Sprawdz, czy nie ubywa płynu w zbiorniczku, czy nie ma gdzieś minimalnego wycieku. Załóż filtr kabinowy. Po sprawdzeniu tych dwóch rzeczy można myśleć co dalej

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr gru 07, 2005 14:09

Co do filtra :chytry: - albo masz taki jak w tej poradzie... albo taki jakiego ja pozbyłem się w tej... Jeśli dobrze zrozumiałem co pisze GRIsha - sferyczny to taki półkolisty, ale raczej to nie zależy od klimy tylko od roku produkcji. Może źle Cię zrozumiałem :pub: i rzeczywiście jak jest kilma to coś "sferycznego" :chytry: jest, ale zasugerowałem się ceną :jezor: - 100PLN za półkolisty by się zgadzało :smoke: ... krzychuksk - jeśli się okaże, że masz półkolisty, przemyśl moją poradę w FAQ :food: ... A jak nie masz nic, to kup sobie podstawkę i ramkę(sklep/szrot), tylko obowiązkowo do prostokątnego wkładu bo cena normalna :smoke: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » śr gru 07, 2005 15:05

Dokładnie Kiler, chodziło o półkolisty. :grin: Mam nadzieję, że nie namieszałem. :kac: Co do tego jaki powinien być przy klimie - zasugerowałem się tym, że sam mam z 1993 roku klime i jest półkolisty, co więcej, u dwóch moich znajomych również, stąd ta sugestia. Jeżeli Kiler potwierdzisz, że nie ma znaczenia kształt przy klimie, to sam przerobię wkład na prostokątny z oczywistych powodów.

:pub: pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr gru 07, 2005 17:39

GRIsha pisze:Jeżeli Kiler potwierdzisz, że nie ma znaczenia kształt przy klimie, to sam przerobię wkład na prostokątny z oczywistych powodów.
Kształt nie ma znaczenia :bigok: , może ten półkolisty ma ciut większą powierzchnię filtrowania :hmm: , ale to nie ma znaczenia :jezor: ; ważniejsze żeby był czysty bo szyby nie będą parować :okej: i nie będzie śmierdzieć w kabinie zdechłymi muchami :panna: . A koszty mówią same za siebie. Wogóle jak napisałeś, że masz '93 rocznik to już wszystko jasne :bigok: - też mam ‘93 i to właśnie bolączka tego rocznika :kac: . Niestety jeszcze nie do końca wiem w jakich latach był montowany(kształt półkolisty), najwcześniejszy to złapałem w mk3 z początku ‘93, najstarszy - prawie połowa '94... Daj znać czy daty produkcji aut Twoich znajomych mieszczą się w tych granicach :smoke: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr gru 07, 2005 17:57

Kiler pisze:Kształt nie ma znaczenia bigok , może ten półkolisty ma ciut większą powierzchnię filtrowania hmm
Pólkolisty filtr był montowany na początku produkcji MK3 potem byly juz tylko prostokątne (tańsze :P)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr gru 07, 2005 18:05

Corvax pisze:Pólkolisty filtr był montowany na początku produkcji MK3
THX za info :hmm: :pub: :pub: :pub: :kufel: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » śr gru 07, 2005 18:11

maj 1993, listopad 1993 - i wszystko jasne. :helm: Kiler - co zrobić, aby ten podłokietnik wyrwac za 70,- To cena z przesyłką, czy bez. Powoływać się na forum. Daj jakieś wskazówki :kufel:
pozdr :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości