Hamowanie + skręt w lewo.....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
1990VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontakt:

Hamowanie + skręt w lewo.....

Post autor: 1990VW » sob sty 09, 2010 10:35

W moim aucie od jesieni piszczy lewe koło po przekroczeniu średnio 50 km/h. Jakiś miesiąc temu ściągałem koło żeby zobaczyć ocb, i okazało się że szpilka od tarczy jest złamana, i tarcza trzyma się tylko na szpilkach od koła........jako że na razie nie posiadam możliwości zrobienia tego (szpilka od tarczy) jeżdżę na takim kole.....Po ściągnięciu łożysko zostało nasmarowane i przy jakieś 2 tyg. nie piszczało, ale potem znowu....., mało tego w połowie tego tygodnia, zauważyłem że przy hamowaniu i skręcie w lewo coś w tym kole wyraźnie trze.
Macie jakieś propozycje odnośnie tego co może być sprawcą tych wszystkich odgłosów??
Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał??



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 09, 2010 10:40

szpileczka która trzyma tarczę na pewno nie jest przyczyną , bo i tak wszystko trzymają szpilki koła , smarowanie łożyska nic nie da , nastawiłbym się na jego wymianę , bo coś mi się wydaje że to jego wina



Awatar użytkownika
vwEmil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt lip 24, 2007 02:43
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: vwEmil » sob sty 09, 2010 11:43

przednich łożysk w golf się nie smaruje, skoro dawało o sobie znać to znaczy że kwalifikuje się do wymiany, średni w co drugim aucie z mojej rodziny jest urwana ta szpilka i nikt się nie przejmuje :green_fuck:



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » sob sty 09, 2010 11:53

1990VW, łożysko należy wymienić i zrób to jak najszybciej - bo jak Ci strzeli w trasie, to dopiero będziesz miał problem. Koszt niewielki, tylko roboty dużo - trochę odkręcania i dobrze mieć prasę do wyciśnięcia i wciśnięcia łożyska (choć ja to robiłem na dużym imadle i tez poszło). I nie kupuj najtańszej chińszczyzny, bo za chwilę znowu się rozleci.
Fotoporady jak wymienić łożysko powinny być na forum - użyj wyszukiwarki. A jeśli nie czujesz się na siłach - oddaj do mechanika.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Yahoo [Bot] i 310 gości