Elek. Szyby - moduł komfortu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Elek. Szyby - moduł komfortu

Post autor: xmaciejox » pt sty 08, 2010 16:58

Krótkie pytanko. Jeśli poprzedni właściciel zamontował w golfie mk 4 wersja Basic, elektryczne szyby (przełączniki na środkowej konsoli) a samochód posiada również centralny zamek (dokupywany również alarm) sterowanie pilotem nie wiem czy firmowe ale raczej było razem z alarmem. To czy samochód ma moduł komfortu na pewno czy na tej podstawie nie da się tego stwierdzić i trzeba rozgrzebać tapicerkę w pobliżu bezpieczników i go poszukać ??

Sory za być może głupie pytanie, ale po każdym rozebraniu plastików, że tak powiem ubywa mi zatrzasków i chciałem się najpierw upewnić :blush:

A dodatkowo samochód kupiony był w polskim salonie, mam książkę i wszystkie inne papiery. Macie może jakąś strone z której rozszyfruje wyposażenie jakie miał przy wyjezdzie z fabryki, chce sprawdzic co było oryginalnie a co dołożone.
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 17:05 przez xmaciejox, łącznie zmieniany 1 raz.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » pt sty 08, 2010 17:11

Najlepiej sprawdzic VAG adres 46 jezeli VAG sie nie polaczy to adres 35 Chyba ze masz central dokladany Masz diode SEJF przy rygielku jak tak to central jest orginalny



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt sty 08, 2010 17:13

xmaciejox pisze:Macie może jakąś strone z której rozszyfruje wyposażenie jakie miał przy wyjezdzie z fabryki, chce sprawdzic co było oryginalnie a co dołożone.
http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-golf-mk4/ - tu poszukaj :)
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 17:16 przez swinkz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

Post autor: PawelM » pt sty 08, 2010 17:20

ewentulanie zczytaj z naklejki i wklep sobie w dekoder :) http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/kody-wyposazenia/


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: xmaciejox » pt sty 08, 2010 17:22

jeryk10 pisze:Masz diode SEJF przy rygielku jak tak to central jest orginalny
To niestety nie ma jej tam. A ten plastik wkoło rygielka ma urwany bolec i nie fajnie wystaje. Czyli centralka też dokładana ?? :panna:

W tym golfie chyba niczego nie było fabrycznie, ale co się dziwić "kupiony w Polsce"
ide tą stronę oblookać którą zapodaliście
ewentulanie zczytaj z naklejki i wklep sobie w dekoder :) http://www.vwgolf.pl/dane...dy-wyposazenia/
Fajny dekoder o to właśnie chodziło, miałem w książce tą naklejke z kodami wyposażenia.
Nie ma tam nic o centralce, a i w spisie dla Basicu nie ma centralki także na moduł komfort pewnie nie mam co liczyć ;/


Czyli ta dołożona centralka i szyby działają bez komfortu ?? dziwne w sumie
Ok dziękuje bardzo za informacje :pub:
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 17:33 przez xmaciejox, łącznie zmieniany 3 razy.



pabazu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 14, 2009 22:39
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pabazu » pt sty 08, 2010 18:50

napisałeś że masz dokupiony alarm wiec sprawdź czy w alarmie nie masz opcji komfortu. Jeśli to był na owe czasy dobry alarm to miał już coś takiego i możesz włączyć opcję podawania napięcia na sterownik szyb przez jakiś czas po zamknięciu zamków (czas się ustawia - w okolicy kilku sekund) Oczywiście musi być to podłączone do szyb, no i być alarmie. Poczytaj instrukcję od alarmu albo poszukaj na necie opis alarmu.

A że kupiony w Polsce to nie znaczy że goły wychodziły też Q i całkiem niezłe wyposażenie
Jeśli masz alarm zkładany w salonie to może Tytan DIGITAL SYSTEM - te alarmy miały moduł komfortu



xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: xmaciejox » sob sty 09, 2010 13:44

Alarm to: PYTHON SP 3000 V1 wersja ALA 520R



pabazu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 14, 2009 22:39
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pabazu » ndz sty 10, 2010 00:16

szukałeś w instrukcji czy ma opcję komfortu?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 307 gości